اخبار سیاسی

تولیدکنندگان برای حل مسائل مالی چشم به تصمیمات کارگزاران دارند

رئیس اتاق اراک گفت: تولیدنمایندگان از یکسو با مسائل مالی و اشتغال و از سوی دیگر با مباحث اجتماعی و کار و کارگری درگیر هستند؛ به همین دلیل چشم به تصمیمات کارگزاران دارند تا برای موضوعات مختلف این بخش چاره اندیشی نمایند.

27 دی 1400

شرایط حضوری شدن کلاس های آموزشی در دانشگاه خوارزمی اعلام شد

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در نامه ای به رؤسای دانشکده ها از حضوری شدن آموزش برای دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد ورودی 99 و کلاس های عملی دانشجویان کارشناسی از اول آذرماه 1400 اطلاع داد.

22 دی 1400

افزایش قیمت بلیط هواپیمایی ، باز هم گرانی بلاتکلیف

بلیط هواپیما باز هم گران می گردد؟ شایعه گرانی بلیط هواپیما چند وقتی ست که دنیای مجازی را پر و مسافران را نگران نموده ست؛ اما این خبر تا چه مقدار صحت دارد؟ وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری این شایعه را به طور قطع رد و طبق اعلام این سازمان هیچ یک از خطوط هواپیمایی...

20 دی 1400

نخست وزیر کانادا: از بایدن ناامید شدم

نخست وزیر کانادا از تصمیم دولت تازه آمریکا در مورد خطه لوله نفتی میان دو کشور انتقاد کرد.

19 دی 1400

اعلام وصول لایحه نظام جامع باشگاه داری در جمهوری اسلامی ایران

یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی لایحه نظام جامع باشگاه داری در جمهوری اسلامی ایران را به همراه هشت لایحه دیگر اعلام وصول کرد.

15 دی 1400

قطعی گاز فولادی ها ادامه دار می گردد؟، بخش خانگی صرفه جویی کند

به گزارش خبرنگاران، درحالی که وزیر نفت، سه هفته گذشته بیان کرد زمستان سال جاری قطعی گاز نداریم، چند روزی است که صنایع فولادی بخشنامه ای مبتنی بر محدود شدن مصرف گاز آن ها به یک سوم ظرفیت کل دریافت نموده اند.

11 دی 1400

آزمایش سیستم کنترل تاکسی های هوایی در کره جنوبی

کره جنوبی 11 نوامبر سیستمی برای کنترل وسایل حمل و نقل هوایی شهری (UAM) آزمایش کرد و امیدوار است که بتواند تا سال 2025 از آنها به عنوان تاکسی های بین فرودگاه های اصلی و مرکز شهر سئول استفاده کند و زمان سفر را به مقدار دو سوم کاهش دهد.

10 دی 1400

تور عمان لحظه آخری: راه اندازی جهت گردشگری بندرخصب ، بندرعباس از اول مهرماه

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، جهت گردشگری خط دریایی بندرخصب در کشور عمان به بندرعباس از اول مهر ماه سال جاری راه اندازی می گردد.

10 دی 1400

آخرین مهلت ثبت نام جذب هیات علمی

به گزارش خبرنگاران، فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم از روز دوشنبه 17 آبان 1400 شروع شده و تا فردا یکشنبه 30 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

7 دی 1400

تور ارزان فرانسه: پاریس: اتباع فرانسه فوراً اتیوپی را ترک نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دفتر مطبوعاتی سفارت فرانسه در اتیوپی امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای از اتباع خود درخواست کرد تا فوراً این کشور را تَرک نمایند.

30 آذر 1400

افزایش 20 درصدی تیراژ تولید، برای خرید از بازار عجله نکنید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه طبق تصمیم وزارت صمت، از هفته آینده تیراژ تولید روزانه ایران خودرو به بیش از 2500 دستگاه خواهد رسید که نسبت به برنامه مصوب، روزانه 20 درصد افزایش تیراژ خواهیم داشت، پیشنهاد کرد مشتریان برای خرید از بازار عجله...

29 آذر 1400

تورهای چین: پکن درباره هرگونه تماس رسمی با تایوان هشدار داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ژو فنگ لیان سخنگوی دفتر امور تایوان در شورای دولتی چین، هشدار داد که پکن شدیداً مخالف هرگونه تماس رسمی و نظامی میان تایپه و واشنگتن است و از آمریکا می خواهد که به اصل چین واحد احترام بگذارد.

28 آذر 1400

قول وزیر ارشاد برای رفع مسائل موسیقی سنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیرعامل و اعضای هیئت موسس خانه موسیقی ایران از تلاش دولت برای رفع مسائل موجود در موسیقی سنتی و احیای جایگاه معلم هنر در سیستم آموزشی سخن گفت.

22 آذر 1400

عبدالملکی: نظام اداری کشور به شدت ضد کارآفرینی است ، جلسات شورای عالی کار هر دو ماه برگزار می گردد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت هفته کارآفرینی در جمع کارآفرینان گفت: در حالی که قبلا صدور مجوز آکادمی های آزاد فنی حرفه ای حداقل 8 ماه طول می کشید، در حال حاضر با صدور اتوماتیک این مجوز ها به سه روز کاهش یافته است.

18 آذر 1400

ملاقات با توماس اوسترمایر در عمارت روبرو

نشست های برخورد نزدیک با یک کتاب به بهانه معرفی و بررسی عناوین تازه انتشار یافته در زمینه هنر های نمایشی برگزار می شود که در اولین گام به بررسی کتاب تئاتر توماس اوستر مایر می پردازد.

17 آذر 1400

حمله مأموران فرانسوی به معترضان با گاز اشک آور

مأموران فرانسوی با ماشین آبپاش و گاز اشک آور به تجمع حدود هزار و دویست معترض به تغییرات اقلیمی در یکی از شهرهای فرانسه حمله کردند.

14 آذر 1400

ساخت باغ ویلا: نشست سه جانبه پوتین، پاشینیان و علی اف درباره قره باغ برگزار می گردد

طبق اعلام کرملین نشست سه جانبه روسای جمهور روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در سوچی برگزار می گردد.

7 آذر 1400

دلایل افت 31 پله ای ایران در ارتباط دانشگاه با صنعت، برای جبران این عقب ماندگی چه باید کرد؟

براساس گزارش سازمان مالکیت فکری دنیا، از سال 1396 تا 1400، شاخص ارتباط دانشگاه با صنعت کشور 31 پله افت نموده است. دلیل این افت رتبه بویژه در شرایط تحریمی چیست و چه نهادی باید جوابگو باشد؟

27 آبان 1400

وزیران خارجه آمریکا و عربستان ملاقات کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه النشره، وزرای خارجه آمریکا و عربستان ملاقات و رایزنی کردند.

14 آبان 1400

مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

یکی دیگر از شاخص ترین آثار موجود در موزه رویال انتاریو تورنتو، تصویری آجرچینی شده روی دیوار از یک شیر مغرور است که بیشتر از 2000 سال پیش قالب گیری و پخته شده و در اتاق تاج و تخت پادشاه نبوکدنصر دوم نصب شده بوده است. این همان پادشاهی است که دستور ساخت برج...

8 آبان 1400
تعداد: (564)