نصب کنتور هوشمند برق برای مشترکان غیرخانگی تا تابستان

به گزارش باتسک، تهران (پانا) - وزیر نیرو گفت براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا تابستان کنتور هوشمند برق برای مشترکان غیرخانگی اعم از صنعتی، کشاورزی و تجاری نصب خواهد شد.

نصب کنتور هوشمند برق برای مشترکان غیرخانگی تا تابستان

به گزارش صدا وسیما، وزیر نیرو گفت: تا تابستان تمام مصارف برق صنعتی، اداری، عمومی، کشاورزی و تجاری به وسیله کنتورهای هوشمند رصد و محاسبه خواهند شد.

علی اکبر محرابیان اضافه نمود: برای محاسبه مصارف برق خانگی قراردادهایی برای نصب میلیون ها کنتور هوشمند امضا شده است که عملیات نصب آن هم به زودی شروع خواهد شد.

وی گفت: کنتورهای نو خانگی، حجم کوچک و امکانات و فن آوری بالایی دارد که اطلاعات مشترکان برق به وسیله یک مودم هر 15 دقیقه ارسال و یک مبادله دائم دو طرفه اطلاعات بین مرکز توزیع برق و مصرف کننده برقرار می گردد.

وزیر نیرو اضافه نمود: برای مصرف کننده این کنتورها بسیار مناسب است و می تواند در ایام مختلف مصرف برق خود را محاسبه و کنترل کند.

وی درباره قیمت کنتورها گفت: قیمت کنتورها در بخش غیر خانگی با توجه به اندازه مصارف، فرق دارد، اما در بخش خانگی، کنتورها با یک قیمت کمی به وسیله کنتور سازهای داخلی در اختیار مشترکان قرار داده خواهد شد.

محرابیان درباره نصب کنتور هوشمند افراد پرمصرف اضافه نمود: در نصب کنتور این افراد نیز تسریع خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2657

به "نصب کنتور هوشمند برق برای مشترکان غیرخانگی تا تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب کنتور هوشمند برق برای مشترکان غیرخانگی تا تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید