آمریکا: تقویت دفاعی تایوان وظیفه فوری ما است

به گزارش باتسک، ایسنا نوشت: یک مقام ارشد پنتاگون در آسیا، در بحبوحه سیگنال هایی مبنی بر اینکه شاید چین بخواهد تایوان را دوباره به کنترل خود درآورد، گفت ایالات متحده ضرورت تقویت فوری این جزیره خودگردان را احساس می نماید.

آمریکا: تقویت دفاعی تایوان وظیفه فوری ما است

به گزارش پایگاه خبری هیل، الی راتنر معاون وزیر دفاع آمریکا در امور امنیت هند - پاسیفیک در جلسه کمیته روابط خارجی سنا مدعی شد، چین به احتمال زیاد در حال آماده شدن برای متحد کردن تایوان تحت جمهوری خلق چین است. او این تهدید را واقعی و خطرناک توصیف کرد.

معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: تقویت امور دفاعی تایوان یک وظیفه فوری است. ما در حال تقویت قابلیت های خودمان، به روزرسانی مواضع نیروی آمریکا و توسعه مفاهیم عملیاتی نو است.

آمریکا در ماه های اخیر حمایت علنی خود از تایوان را افزایش داده و همین امر مایه نگرانی چین شده است. بعلاوه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از تایوان برای شرکت در نشست دموکراسی واشنگتن دعوت به عمل آورد که این مساله هم واکنش پکن را در پی داشت. چین به این نشست دعوت نشده است.

دولت آمریکا از سال 2009 بیش از 32 میلیارد دلار در قالب قراردادهای تسلیحاتی به تایوان یاری ارائه داده است و همچنان به فروش تسلیحاتی به این جزیره خودگردان ادامه می دهد. به گفته راتنر، وزارت دفاع آمریکا بعلاوه تایوان را به تقویت امور دفاعی خودش ترغیب می نماید.

این مقام پنتاگون مدعی شد که تخاصم روزافزون چین مایه نگرانی شهروندان تایوانی است. او اضافه نمود: اجازه بدهید شفاف صحبت کنم. این مساله یک اولویت مطلق است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2541

به "آمریکا: تقویت دفاعی تایوان وظیفه فوری ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: تقویت دفاعی تایوان وظیفه فوری ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید