X بازهم دردسر درست کرد!

به گزارش باتسک، دیجیاتو نوشت: در این شکایت گفته شده که نمایش تبلیغات بدون برچسب مخصوص، فرصت وقوع کلاهبرداری را افزایش می دهد.

X بازهم دردسر درست کرد!

یک موسسه غیرانتفاعی مستقل با نام Check My Ads شکایت رسمی را به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده ارائه نموده است و در آن خواهان تحقیق در خصوص شیوه های تبلیغات در ایکس شد. مشکل اصلی مطرح شده در این شکایت به پست های تبلیغاتی ایکس مربوط می گردد که به وسیله برچسب تعیین نشده اند و می توانند باعث گمراهی کاربران شوند.

اولین بار در شهریور ماه گزارش در این رابطه منتشر شده بود. در آن گزارش اعلام شد که شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً بعضی تبلیغات را بدون برچسب مخصوص به فید کاربران می آورد. حالا در این شکایت یک بار دیگر به این موضوع اشاره شده است و شاکیان ادعا می نمایند که نمایش تبلیغات بدون برچسب مخصوص، فرصت وقوع کلاهبرداری را افزایش می دهد.

مشکل پست های تبلیغاتی ایکس

همانطور که احتمالاً بدانید، ایکس پست های تبلیغاتی که کاربران هزینه مربوط به آن را پرداخت می نمایند را با برچسب Ad نمایش می دهد، اما همانطور که در تصاویر زیر قابل مشاهده است، در بعضی موارد این دسته از پست ها بدون هیچ برچسبت تبلیغاتی مرتبطی در فید کاربران نمایش داده می شوند. تنها راه تشخیص تبلیغاتی بودن این دسته از پست ها کلیک کردن روی منوی سه نقطه ای سمت راست بالای هر پست است و سپس گزینه ای با عبارت Why this ad؟ نمایش داده می گردد.

سارا کی وایلی، مدیر سیاست و مشارکت در Check My Ads می گوید که مشکل مربوط به ایکس بسیار گسترده است و تا به امروز کاربران زیادی هم بر روی موبایل و هم در وب این موارد را گزارش نموده اند. بعلاوه ارسال این دسته از گزارش ها بعلاوه ادامه دارد که نشان می دهد ایکس مشکل نمایش بدون برچسب پست های تبلیغاتی را هنوز رفع ننموده است.

با توجه به این ادعاها، Check My Ads می گوید که ایکس بخش 5 قانون کمیسیون تجارت فدرال را نقض می نماید. در این بخش FTC به اختیارات گسترده ای برای تنظیم شیوه های تجاری ناعادلانه و فریبنده پلتفرم های اینترنتی اشاره می نماید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1402 بروزرسانی: 26 آبان 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2910

به "X بازهم دردسر درست کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "X بازهم دردسر درست کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید