آیا بحران مالی یونان حل خواهد شد؟؟ ، معضل سفر به یونان !! (تور ارزان یونان)

به گزارش باتسک، گردشگر هایی که به یونان می روند، باید حواسشان باشد که پول بیشتری همراه خود ببرند. جف و جنیفر بوکستون از ساکنین تگزاس هستند. آنان یکشنبه به جزیره کورفو رسیدند و پس از آن با اتومبیل به سمت آتن حرکت کردند. این مسیر 3 ساعت طول می کشد. جف می گوید: ما از مردم محلی پرس و جو کردیم و به چند ATM سر زدیم تا بلکه کسی به ما یورو بدهد ولی کسی پیدا نشد. خوشبختانه ما هنوز به میزان عوارض پاتراس تا آتن پول داشتیم! آن ها به همراه پسر 8 ساله و دختر 10 ساله خود، یهودا و جادین سفر می نمایند. این خانواده در حالی به آتن رسیدند که فقط 90 سنت برایشان به جای مانده بود. خوشبختانه ATM هتلشان پول نقد داشت پس کارمندان هتل کارت اعتباری آن ها را گرفتند ولی در همین لحظه دستگاه قطع شد! ما فقط کمی ناراحت بودیم. این روزها، روزهای تلخ یونان است. من برای مردم یونان دعا می کنم که بتوانند بر طوفان غلبه نمایند. جف مدیر فنی سایت Meanderbug است و به همراه همسرش سایت را مدیریت می نماید. اگر خواستید به یونان بیایید، پول نقد کافی همراه خود داشته باشید و حدالامکان از کارت اعتباری خود بهره ببرید. رهبران صنعت توریسم یونان نیز همین را توصیه می نمایند. آن ها با دولت یونان مذاکره کردند و قرار شد تا دستگاه های خودپرداز را راه اندازی مجدد نمایند. این مقاله درباره سفر به یونان، نکات مهم در سفر به یونان، مسائل مالی در سفر به یونان و بحران مالی یونان است.

آیا بحران مالی یونان حل خواهد شد؟؟ ، معضل سفر به یونان !! (تور ارزان یونان)

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

ممکن است ATM پول نقد نداشته باشد

شرایط مالی کشور پس از سررسیدن مهلت بازپرداخت وام 1.7 بیلیون دلاری صندوق بین المللی پول بدتر شد و این امر سبب بحران مالی یونان و مسائل مالی در سفر به یونان شد. عدم ثبات در اواخر هفته قبل بیشتر شد چون دولت یونان برگزاری رفراندوم 5 جولای را برای به رای گذاشتن زمان دریافت یاری مالی تصویب کرد. بانک ها تا زمانی که کنترل سرمایه بر صاحبان حساب ها اعمال نشده بسته خواهند بود و هر فرد تنها قادر به برداشت 66 دلار از حساب خود خواهد بود. آندرس آندریادیس، رییس کنفدراسیون گردشگری یونان (SETE) می گوید: محدودیت برداشت از حساب برای جهانگرد های خارجی وجود ندارد. می توان از کارت های اعتباری که از خارج صادر شده باشند، بدون محدودیت استفاده کرد. با وجود اینکه خودپردازها فعالند اما ممکن است پول نقد نداشته باشند. آندریادیس می گوید که در مواقع اضطراری می توان از هتل ها خواست تا در ازای کارت اعتباری، پول نقد بدهند. پیش بینی می گردد که سال جاری حدود 25 میلیون جهانگرد از یونان تماشا نمایند. برای تامین بیش از ¼ عایدی یونان در سال 2015، SETE به تمام متخصصان گردشگری توصیه می نماید تا تمامی کارت های اعتباری را بگیرند. ما می دانیم که برخی کارها احتیاج به پول نقد دارند ولی فقط تعداد محدودی عدم دریافت کارت اعتباری از بین هزاران هزار معامله گزارش شده است. این مقاله در رابطه با نکات مهم در سفر به یونان و بحران مالی یونان است.

سقوط رزروها

جدای از تعطیلات آخر هفته، آندریادیس می گوید که رزروهای تعطیلات نو کم شده و کنسلی های متعددی در هفته های گذشته گزارش شده است. البته رزروهای فصل بعد تقریبا ثابت مانده اند. چون واردات به یونان به علت کنترل سرمایه منجمد شده است. منابع هتل ها زیاد هم ثابت نیستند. واردات غذا و نوشیدنی ها ممکن است تا 10 روز دیگر ادامه یابد. در این لحظه مسئله ای برای تامین غذا وجود ندارد. امیدواریم که از هفته آینده شرایط سیاسی بهبود یابد و جریان واردات غذا نرمال گردد. ما نگران شرایط موجود هستیم و امیدواریم که روابطمان با همکاران اروپایی از سر گرفته گردد آلکیس پاناگوپولوس و صاحب هتل 4 ستاره Eden Beach در آتن است. او منابع دو هفته هتل خود را تامین نموده اما پیش بینی بعد از آن سخت است. رفراندوم یکشنبه همه چیز را تعیین خواهد نمود. او می گوید که فقط یک بخش از توریسم تحت تاثیر اتفاقات اخیر قرار گرفته است. ما فقط کنسلی های جهانگرد های یونان را دیده ایم و توجهی به نگرانی های مهمانان بین المللی خود نمی کنیم. تنها کاری که برای برخی از جهانگرد های بین المللی ما نموده اند این است که محدودیت کارت اعتباری آنان را افزایش داده اند. مینا آگنوس، رییس کمپانی Travelive است. این کمپانی متخصص برنامه ریزی تعطیلات لوکس در یونان و مدیترانه برای هر شخص است. او می گوید: همراه داشتن فرم های مختلف پرداخت پول، کاری هوشمندانه است. توصیه های او به مشتریان خارجی اش تفاوتی با هفته گذشته ندارد. تا زمانی که هیچ محدودیتی برای گردشگران وجود ندارد، توصیه می کنیم که جهانگرد ها پول نقد بیشتری همراه خود داشته باشند. چون ممکن است خودپردازها پول نقد نداشته باشند. او بعلاوه فکر می نماید که بهتر است مشتریان به بانک های خود اطلاع دهند که به کجا سفر می نمایند تا مسئله ای برای برداشت زیاد آن ها پیش نیاید و بعلاوه از تقلب در حساب جلوگیری گردد. این مقاله در رابطه با بحران مالی یونان است.

دنیای دور از آتن

آگنوس می گوید: اتفاقات روی داده موجب نگرانی مردم یونان شده و ما اخبار را دنبال می کنیم. واقعیت این است که یونان تا به حال مسائل زیادی داشته است. از نظر ما شرایط فعلی سخت تر از سال های گذشته نیست. سخت است که بگوییم گردشگران بحران موجود را حس نموده اند مخصوصا در جزایری که جهانگرد ها اوقات بسیار خوشی را تجربه می نمایند. در جزیره Santorini Manthos Sotiriou، صاحب مرکز غواصی می گوید: وجود بحران در کشور زمانی معلوم شد که پول نقد ATM ها در آخر هفته گذشته تمام شد. من کمی نگران بودم ولی الان هیچ مسئله ای وجود ندارد و همه چیز خوب پیش می رود. خدا رو شکر الان جهانگرد ها بدون هیچ مسئله ای از کارت های اعتباری خود و خودپردازها استفاده می نمایند. او بعلاوه از اینکه تا به امروز هیچ کنسلی برای خدمات غواصی خود نداشته است مسرور است. جزیره زیبای Santorini بین گردشگران محبوبیت زیادی دارد. ما دنیایی فراتر از آتن هستیم. جدای از اتفاقات اخیر من فکر می کنم این فصل برای ما فصل بسیار خوبی باشد. خانواده بوکستون نیز از تمام لحظات تعطیلات خود در یونان لذت می برند و می خواهند به تماشا جزیره Evia بروند. جنیفر بوکستون می گوید: ما عاشق تماشا فضاهای تاریخی هستیم و واقعا از غذای یونانی که با مردم محلی خورده ایم، لذت بردیم. او به جز یکشنبه هیچ مسئله ای با پول نقد نداشته است. یوروی کافی به همراه داشته باشید و فقط روی کارت اعتباری خود حساب نکنید. حتما از این کشور زیبا تماشا کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 15 دی 1401 بروزرسانی: 15 دی 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2792

به "آیا بحران مالی یونان حل خواهد شد؟؟ ، معضل سفر به یونان !! (تور ارزان یونان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بحران مالی یونان حل خواهد شد؟؟ ، معضل سفر به یونان !! (تور ارزان یونان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید