الزام ارائه تست PCR منفی برای مسافران ورودی به ایران

به گزارش باتسک، با اعلام معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، تمام مسافرانی که خواستار ورود به ایران هستند، باید حداکثر از یک هفته قبل، آزمایش PCR منفی داده باشند.

الزام ارائه تست PCR منفی برای مسافران ورودی به ایران

شهرام آدم نژاد، معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی، از دستورالعمل های تازه ارائه شده به ایرلاین ها اطلاع داد و ضمن یادآوری از اولویت های ستاد ملی مبارزه با کرونا در حفظ و کنترل سلامت مسافران، توضیح داد:

در پروتکل تازه انجام پرواز با 60 درصد ظرفیت هواپیما لغو شد، چراکه اساسا امکان اجرای آن وجود نداشت. برای مثال، در یک هواپیما از نوع MD اگر قرار باشد پرواز با ظرفیت 60 درصدی و فاصله گذاری اجتماعی انجام گردد، فقط از ظرفیت 35 درصد هواپیما می توان استفاده کرد.

آدم نژاد با تاکید بر این موضوع که سیستم های تهویه هواپیما نقش مهمی در شیوع ویروس کرونا دارند، اعلام کرد:

این سیستم هر چند دقیقه یک بار هوای داخل کابین هواپیما را عوض می نماید و در مقابله با شیوع ویروس کرونا موثر است. مسئله ای وجود داشت مبنی بر اینکه وقتی هواپیما روی زمین بود سیستم هواپیما روشن نمی شد که از امروز، هر مدتی که هواپیما با مسافر روی زمین است، باید اجبارا سیستم تهویه را روشن کند. بعلاوه طبق ابلاغیه، باید تمام هواپیماهای موجود به سیستم تهویه (HEPA) مجهز شوند.

آدم نژاد با یادآوری الزام استفاده از ماسک در طول پرواز برای مسافران و بعلاوه فراهم آمدن زیرساخت های بهداشتی لازم در ترمینال ها، اظهار کرد:

تمام مسافران ورودی به ایران باید تست منفی PCR را به همراه داشته باشند که این تست باید حداکثر برای یک هفته گذشته باشد. مهم نیست مسافران از چه مبدا وارد کشورمان می شوند؛ داشتن این تست منفی برای همه الزام است و اگر این تست را به همراه نداشته باشند با پرداخت هزینه آن، نمایندگان وزارت بهداشت در فرودگاه از مسافران تست می گیرد.

گفتنی است که طبق اعلام معاون وزیر راه و شهر سازی، ضدعفونی هواپیماها و اتوبوس های فرودگاه به صورت به صورت دوره ای انجام می گردد و ظرفیت اتوبوس ها نیز به 50 درصد کاهش می یابد . این درحالی است که هیچ کدام از ایرلان های دنیا، برنامه ای را برای کاهش ظرفیت پروازها مطرح نکرده اند.

منبع: کجارو / cannews.aero
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2628

به "الزام ارائه تست PCR منفی برای مسافران ورودی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام ارائه تست PCR منفی برای مسافران ورودی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید