ایجاد مراکزی برای دسترسی تیم ها به اینترنت ویژه

به گزارش باتسک، دیجیاتو نوشت: به گفته دهقانی فیروزآبادی، قرار است تا چند ماه آینده مراکزی که اینترنت ویژه دارند، برای فعالین حرفه ای ICT آماده شوند.

ایجاد مراکزی برای دسترسی تیم ها به اینترنت ویژه

روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی ریاست جمهوری، در نشست خبری با رسانه ها بیان کرد این نهاد یکی از پیشنهادنمایندگان اصلی موضوع اینترنت با دسترسی ویژه برای کسب وکارها بوده است و تأکید کرد نباید نام این اینترنت را اینترنت طبقاتی گذاشت. او از اجرای آزمایشی این طرح در چند مرکز در استان های بزرگ کشور اطلاع داد.

نشست خبری معاون علمی ریاست جمهوری صبح امروز، 16 اردیبهشت ماه، با اصحاب رسانه برگزار گردید. دهقانی فیروزآبادی در این جلسه در جمع خبرنگاران شهادت داد که طی شش ماه گذشته با تمامی نهادهای مرتبط درباره اختلال ها در شبکه و بهبود شرایط شبکه صحبت نموده است و به دیجیاتو گفت ماحصل این جلسات، نتایج خوب و مثبتی بوده است. او جزئیات بیشتری درباره نتایج این جلسات و خروجی تصمیم گیران نگفت.

دهقانی فیروزآبادی بعلاوه در پاسخ به پرسش دیجیاتو درباره رویکرد معاونت علمی درباره موضوع اینترنت طبقاتی یا همان اینترنت با دسترسی خاص گفت: با وزارت ارتباطات هماهنگی های متعددی جهت دسترسی به این نوع اینترنت برای تیم ها انجام شده است. او گفت که در فاز اول در شهرهای بزرگ و در منطقه ها خاصی مانند پارک های فناوری و مراکز نوآوری، این طرح را اجرا خواهند کرد تا تیم های علاقه مند و نیازمند به این نوع اینترنت بتوانند از بالاترین سطح شبکه ارتباطی کشور استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید:

  • مار مرگباری که خود را به موش مردگی می زند!/ عکس

  • مدل 2023 ب ام و محبوب ایرانیان به میدان آمد/ عکس

  • عکس | کیانوری، اوشانا و اولیانوفسکی جنجالی با یاری تکنولوژی جادویی تازه جلد مجله شدند!

او ابراز امیدواری کرد اینترنت ویژه یا همان اینترنت حرفه ای در مراکز خاص مانند منطقه ویژه پیغام و مراکز نوآوری نیز در اختیار تیم های حرفه ای قرار بگیرد و به دیجیاتو گفت: امیدواریم کمتر از دو یا سه ماه آینده، این پروژه انجام گردد.

از زمان ایجاد محدودیت ها در شبکه اینترنت در شش ماهه گذشته سال پیش، بحث دسترسی بعضی اقشار به اینترنت ویژه مطرح شده است. آحاد مردم از این طرح به عنوان اینترنت طبقاتی نام می برند؛ هرچند وزیر ارتباطات و سایر دولتمردان معتقدند نباید چنین نامی را روی این طرح گذاشت. در این طرح قرار است اینترنتی به بعضی افراد ازجمله برنامه نویسان و توسعه دهندگان و... داده گردد که محدودیت ها در آن فرق دارد و خبری از اختلالات در شبکه اینترنت به خاطر این محدودیت ها نیست. بعضی کارشناسان عرضه چنین اینترنتی را موجب بروز خشم جامعه می دانند و بسیاری از فعالین و نهادهای صنفی مرتبط با حوزه ICT نیز با عرضه این اینترنت مخالفت نموده اند. بااین حال، به نظر می رسد دولت این سیاست را به طور جدی دنبال می نماید و بعضی شرکت ها و افراد نیز خواستار دریافت این نوع اینترنت هستند.

58321

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2844

به "ایجاد مراکزی برای دسترسی تیم ها به اینترنت ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مراکزی برای دسترسی تیم ها به اینترنت ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید