کنایه لاوروف درباره کوشش های ناکام آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران

به گزارش باتسک، وزیر امورخارجه روسیه با رد بعضی حدس ها درباره ائتلاف نظامی چین و روسیه به طور تلویحی به کوشش های آمریکا علیه ایران و چین اشاره نمود و گفت که این ائتلاف سازی ها غیرسازنده است.

کنایه لاوروف درباره کوشش های ناکام آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران

به گزارش ایسنا، سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه که به هند سفر نموده است امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره حدس ها مبنی بر اینکه پکن و مسکو به دنبال ایجاد ائتلاف نظامی هستند، گفت: خیر. درست است که اکنون همکاری های روسیه و چین در بالاترین سطح خود در طول تاریخ قرار گرفته است اما ما به دنبال تشکیل ائتلاف نظامی نیستیم.

لاوروف ادامه داد: ما همچنین حدس هایی را درباره ایجاد ائتلاف هایی همچون ناتوی خاورمیانه و ناتوی آسیایی شنیده ایم. امروز با دوستان هندی مان گفت وگوهایی داشتیم و آنها نیز نظر مشابهی داشتند، مبنی بر اینکه چنین ائتلاف هایی سازنده نیستند. ما به همکاری های جامع به نفع هر دو کشور علاقه مندیم و مایل به همکاری علیه کسی نیستیم.

دولت آمریکا در دوره های گذشته بارها کوشش نموده تا ائتلاف هایی نظامی در آسیا و به ویژه خاورمیانه ایجاد کند. آخرین کوشش واشنگتن در این راستا در دوره ترامپ بود که این کوشش ها برا ایجاد ئتلافی نظامی میان کشورهای عربی با موضوع ضد ایرانی، ناکام ماند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2185

به "کنایه لاوروف درباره کوشش های ناکام آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه لاوروف درباره کوشش های ناکام آمریکا برای ائتلاف سازی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید