همه طرف ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند

به گزارش باتسک، سخنگوی وزارت خارجه چین تأکید کرد که همه طرف های توافق هسته ای باید از نشست آینده کمیسیون برجام بعنوان فرصتی برای حفظ و اجرای صادقانه برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت بهره گیرند.

همه طرف ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هوآ، چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته (دوشنبه) طی یک کنفرانس خبری در مورد نشست مدیران سیاسی 16 دسامبر (26 آذر) کمیسیون برجام که قرار است در وین برگزار شود، گفت: طرفین برجام قرار است شرایط فعلی موضوع هسته ای ایران، اجرای برجام و گام های هماهنگ بعدی را مورد ارزیابی قرار دهند.

این دیپلمات چینی در مورد مشارکت پکن در این نشست گفت: چین در مورد حفظ و اجرای برجام با دیگر طرفین، ارتباط نزدیک خود را حفظ خواهد کرد. پکن در نشست های قبلی کمیته مشترک مشارکت کرده است و هیأتی را برای مشارکت در این نشست اعزام کرده است.

چون اینگ با تأکید بر لزوم حفظ برجام ادامه داد: چین معتقد است مهم نیست که چطور اوضاع پیش می رود، تداوم حفظ و اجرای برجام باید پیش شرط اصلی هرگونه راه حل سیاسی برای موضوع هسته ای ایران باشد.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد: امیدواریم که تمامی طرفین از این کمیسیون مشترک بعنوان فرصتی برای تحکیم بیشتر اجماع در مورد حفظ و اجرای صادقانه برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل بهره گیرند و راه های مؤثری را برای پاسخگویی به چالش های فعلی کشف کرده و به پیشبرد حل و فصل سیاسی موضوع هسته ای ایران ادامه دهند.

وی در سرانجام خواستار بازگشت به موقع ایالات متحده به برجام شد و گفت: ما همچنین انتظار داریم که ایالات متحده به عقلانیت و عمل گرایی بازشود و در موقعیت مناسب به برجام بازشود و اقدامات عملی را برای حفظ نظام بین المللی عدم اشاعه هسته ای و صلح و ثبات در خاورمیانه (غرب آسیا) برعهده بگیرد.

پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه اروپا روز گذشته (دوشنبه) گفت که نشست کمیسیون مشترک برجام روز 16 دسامبر 2020 (26 آذرماه) در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

این نشست قرار است به ریاست هلگا اشمید معاون جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و با حضور نمایندگان کشور های روسیه، انگلیس، آلمان، فرانسه، چین و ایران برگزار شود.

براساس این گزارش، دستور کار این نشست تلاش های جاری برای حفظ برجام و روش های موثر برای اجرای کامل این توافق از سوی همه طرفین و آمادگی مصاحبه در سطح وزرا است.

آخرین دور مذاکرات کمیسیون مشترک برجام روز 11 شهریور ماه گذشته در هتل پله بورگ وین برگزار شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1944

به "همه طرف ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند" امتیاز دهید

1 کاربر به "همه طرف ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه طرف ها باید برای حفظ و اجرای صادقانه برجام تلاش کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید