منوچین: مذاکرات تجاری از هوآوی جدا است

به گزارش باتسک، استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا امروز سه شنبه در مصاحبه با فاکس بیزینس در سخنانی اعلام نمود: موضوع هوآوی از مذاکرات تجاری آمریکا با چین جدا است.

منوچین: مذاکرات تجاری از هوآوی جدا است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت: این دو بحث، موضوعات جداگانه ای بوده و به گفتگوهای جداگانه ای نیز احتیاج دارد. هر چیزی که مربوط به نقض قوانین و یا تحریم های آمریکا باشد، باید راستا گفتگوهای جداگانه ای را طی کند.

استیو منوچین در ادامه گفت: رئیس جمهور ترامپ تا کنون در مورد حذف تعرفه های اِعاقتصادی بر کالاهای چینی تصمیمی را اتخاذ ننموده است.

این در حالیست که وزارت دادگستری آمریکا چندی پیش در اقدامی که به تشدید تنش ها با چین منجر خواهد شد؛ علیه شرکت هوآوی و منگ وانژو مدیر اقتصادی آن اعلام جرم نموده و آنها را به سرپیچی از قوانین مالکیت معنوی و دروغگویی از بابت رعایت تحریم های ضدایرانی متهم کرد.

اتهام علیه دومین شرکت تولیدکننده گوشی های هوشمند دنیا شامل مواردی چون کلاهبرداری بانکی، ممانعت از اجرای قانون و سرقت فناوری نیز می گردد.

منگ وانژو ماه میلادی گذشته (دسامبر سال 2018) از سوی دولت کانادا بازداشت شد و قرار است به درخواست آمریکا به این کشور استرداد داده گردد.

لازم به ذکر است آمریکا از سال میلادی گذشته همپیمانان اروپایی خود را به قطع همکاری با هوآوی تشویق نموده و از آنها می خواهد که در مواردی مانند ارتقاء شبکه اینترنت همراه به این شرکت چینی اعتماد نکنند.

اما؛ وزارت خارجه چین نیز ساعاتی پیش به اقدام جدید وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر طرح اتهام علیه هوآوی و منگ وانژو یکی از مدیران اقتصادی این شرکت مخابراتی، واکنش نشان داد.

به همین دلیل، ژنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین خواهان آن شد تا آمریکا فوراً از درخواست خود مبنی بر استرداد منگ انصراف دهد.

وزارت خارجه چین در این باره اظهار داشت: مدتی است که آمریکا از منابع دولتی خود در راستای سیاه نمایی و حمله به شرکت های چینی استفاده می نماید تا عرصه را بر فعالیت مشروع آنها تنگ کند. انگیزه های سیاسی قوی پشت این گونه اقدامات است.

این وزارتخانه همچنین خواهان آن شد تا آمریکا از اعمال فشار علیه شرکت های چینی دست بردارد و در برخورد با آنها، رفتاری منطقی در پیش بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مرداد 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 556

به "منوچین: مذاکرات تجاری از هوآوی جدا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منوچین: مذاکرات تجاری از هوآوی جدا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید