ملکه انگلیس لایحه نهایی برگزیت را امضا کرد

به گزارش باتسک، ملکه انگلیس با امضای لایحه توافق خروج این کشور از اتحادیه اروپا که به تصویب مجلس رسیده بود، آن را به صورت قانون درآورد.

ملکه انگلیس لایحه نهایی برگزیت را امضا کرد

به گزارش گروه بین الملل باتسک، ملکه انگلیس روز پنج شنبه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رسما قانون تبدیل کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه اسکای نیوز، معاون سخنگوی کاخ باکینگهام روز پنجشنبه بیان کرد الیزابت دوم ملکه انگلیس، با امضای لایحه توافق خروج از اتحادیه اروپا، آن را به قانون تبدیل کرد.

دیروز (چهارشنبه) با تصویب نهایی توافق انگلیس با اتحادیه اروپا در مجلس این کشور، بریتانیا یک گام دیگر برای خروج از این اتحادیه در روز 31 ژانویه (11 بهمن) نزدیک شد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه از تصویب این لایحه توسط مجلس استقبال کرد و گفت انگلیس از خط سرانجام برگزیت گذر کرد و اکنون به صورت یکپارچه پیش خواهد رفت و سال های تفرقه را پشت سر خواهد گذاشت.

جانسون برای دریافت این رأی از مجلس مجبور شد به انتخابات زودهنگام متوسل گردد و ترکیب نمایندگان را به نفع حزب خود تغییر دهد.

انگلیس قرار است روز 31 ژانویه 2020 از اتحادیه اروپا خارج گردد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، انگلیس نخستین کشوری است که از این اتحادیه خارج می گردد.

سال 2016 بیشتر نظرسنجی های قبل از همه پرسی از رای مردم بریتانیا به ماندن در اتحادیه اروپا حکایت داشتند، اما با شمارش آرای صندوق ها بعد از برگزاری همه پرسی، نتیجه به شکل دیگری رقم خورد و دولت مجبور شد شرایط لازم برای خروج از تحادیه اروپا را فراهم کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1196

به "ملکه انگلیس لایحه نهایی برگزیت را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملکه انگلیس لایحه نهایی برگزیت را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید