حزب کارگر هم علیه توافق بریگزیت ترزا می رای می دهد

به گزارش باتسک، قانونگذار ارشد حزب کارگر انگلیس از تمایل این حزب اپوزیسیون به مخالفت با هرگونه توافق بریگزیت مدنظر ترزا می اطلاع داد و تاکید نمود، عدم خروج ماندگار از اتحادیه اروپا نخست وزیر را مجبور خواهد نمود تا پیش از کریسمس از مقامش کناره گیری کند.

حزب کارگر هم علیه توافق بریگزیت ترزا می رای می دهد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، گرچه بریتانیا قصد دارد تا 29 مارس از اتحادیه اروپا خارج گردد اما هنوز خط مشی آن معین نیست. تا بدین لحظه، توافق خروج کامل منعقد نشده است و برخی از شورشیان حزب محافظه کار ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تهدید نموده اند چنانچه او توافقی را در این زمینه تایید کند آنها رای منفی خواهند داد.

در صورتی که شورشیان حزب ترزا می علیه یک توافق رای بدهند، سرنوشت دولت ترزا می و کل روند خروج به آرای حزب کارگر بستگی خواهد داشت چرا که حزب می320 کرسی لازم برای پیشبرد طرحش در پارلمان را در اختیار ندارد.

امیلی تورنبری، وزیر خارجه دولت سایه بریتانیا به نشریه فایننشال تایمز گفت: قرار نیست تحت حکمرانی ترزا می به توافق کارآمدی برسیم.

حزب کارگر بریتانیا شش معیار برای حمایت از هرگونه توافق بریگزیت مدنظر دارد اما به گفته تورنبری، احتمال اندکی وجود دارد که توافق مورد قبول ترزا می بتواند آنها را راضی کند. او تاکید نمود: نمی توانم تصور کنم که آنها توافقی با شش معیار ما ارائه نمایند و بتوانند حزب محافظه کار را متحد نمایند.

وزیر خارجه دولت سایه در پارلمان بریتانیا تاکید نمود، با توجه به احتمال شکست خانم نخست وزیر در رای گیری حیاتی روی هرگونه توافق بریگزیت، برگزاری انتخابات پارلمانی ظرف چند ماه آتی دور از انتظار نیست. او اضافه کرد: آنها قادر به حکومتداری نیستند؟ یا در پاییز یا بهار انتخابات پارلمانی برگزار می کنیم. من برگزاری انتخابات پارلمانی را به برگزرای یک رفراندوم دیگر ترجیح می دهم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 162

به "حزب کارگر هم علیه توافق بریگزیت ترزا می رای می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب کارگر هم علیه توافق بریگزیت ترزا می رای می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید