کارلوس کی روش: خسته شده ام از این همه بی احترامی، اگر ما را نمی خواهید لطفاً در صورت مان بگویید!، من و کادرم از خود گذشتگی های زیادی انجام داده ایم

به گزارش باتسک، کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان مدعی شد او و دیگر اعضای کادر فنی اش از خودگذشتگی های زیادی انجام داده اند.

کارلوس کی روش: خسته شده ام از این همه بی احترامی، اگر ما را نمی خواهید لطفاً در صورت مان بگویید!، من و کادرم از خود گذشتگی های زیادی انجام داده ایم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کارلوس کی روش پس از پیروزی 2 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل بولیوی گفت: فکر می کنم بازی خیلی خوب و مدرن را دیدیم. مطمئنم طرفدارانی که به استادیوم آمدند هم از بازی لذت بردند.

بازیکنانم لایق بهترین امکانات برای آماده سازی هستند وی اضافه نمود: در کل از نحوه بازی تیمم رضایت کامل دارم، اگرچه ما یک مسیر طولانی در پیش داریم و امروز هم بازیکنان مان می توانستند کارایی بیشتری داشته باشند و حداقل چهار گل نیز به حریف بزنیم. همان طور که گفته بودم نتایج بازی های دوستانه مهم نیست، بلکه حفظ تعادل و هماهنگی لازم بین بازیکنان اهمیت زیادی دارد و در این گونه بازی ها به دست می آید. بازیکنان ما استحقاق تبریک فراوان را دارند و لایق بهترین امکانات برای آماده سازی جهت حضور موفق در جام ملت های آسیا هستند.

هدف ما این است که تیم ملی را به طرفداران نزدیک کنیم سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با تمجید از طرفدارانی که برای تماشای بازی ایران و بولیوی در استادیوم آزادی حاضر شدند، خاطر نشان کرد: ما هنوز چند بازی دیگر در فیفادی داریم، در ماه نوامبر (آبان ماه) دو بازی دوستانه دیگر مدنظر است که امیدوارم این دو بازی برگزار گردد تا بازیکنان به آمادگی لازم دست یابند. کوشش خواهیم کرد تیم ملی را در شهرهای دیگر از جمله اصفهان، مشهد، تبریز که به نوعی خانه طرفداران مان در شهرستان ها هستند برده و آنجا هم بازی دوستانه برگزار کنیم، البته این امر مستلزم این است که تیم میهمان هم بپذیرد، که در این مورد باید با آنها هماهنگی های لازم انجام گردد. هدف کلی ما این است که تیم ملی را به طرفداران نزدیک کنیم.

دفاع وسط های ما تا 10 سال دیگر برای تیم ملی کافی خواهند بود کی روش در واکنش به سؤال خبرنگار خبرنگاران مبنی بر اینکه مصدومیت پورعلی گنجی و عزت اللهی و غیبت آنها در ترکیب تیم ملی چقدر در امور دفاعی این تیم مشکل ساز شد، مطرح نمود: مطمئناً ما دوست نداریم بازیکنی را مصدوم ببینیم، وقتی این اتفاق رخ می دهد فرصتی است برای دیگر نفرات تا بازی نموده و خودشان را نشان دهند. مرتضی پورعلی گنجی بازیکنی بسیار مهم و حائز اهمیت برای ماست، اما نوع بازی روزبه چشمی و سیدمجید حسینی برای ما امید زیادی را ایجاد نموده است. به خاطر داشته باشید روزبه چشمی در استقلال هافبک وسط بود، اما من او را به دفاع وسط آوردم و در جام دنیای هم در این پست او را بازی دادم. مجید حسینی نیز قبل از جام دنیای فقط در یک بازی دوستانه ملی به میدان رفته بود، اما در روسیه عملکرد خیلی خوبی داشت و حالا تبدیل به یک مدافع مستحکم در تیم ملی شده است. این دفاع وسط ها تا 10 سال دیگر برای تیم ملی ایران کافی خواهند بود.

هنوز در آنجایی که باید برسیم قرار نداریم وی خاطر نشان کرد: مطمئناً تیم ما از بازیکنان باکیفیت بالا و انگیزه لازم تشکیل شده و در حال حاضر شرایط ما نسبت به قبل خیلی بهتر است، البته هنوز در آنجایی که باید برسیم قرار نداریم، آنجایی که بقیه عاشق آن هستند.

فکر می کنم آینده فوق ا لعاده ای در انتظار ایران است وی اضافه نمود: خوشحال شدم در درجه اول از لذتی که بازیکنان از حضور خواهران و مادران شان چشیدند. آنها سال ها دوست داشتند بازیکنان را در زمین ببینند. عذرخواهی می کنم، اما من هم بخشی از این لذت هستم. در جامعه ما این یک مسئله فرهنگی و حساس است، بنده فکر می کنم آینده فوق ا لعاده ای در انتظار ایران است و اگر این آغاز مسیر هم باشد باید خوش آمد گفت به آن. مطمئنم بقیه دنیا هم به این موضوع بسیار احترام خواهند گذاشت. مطمئنم این مسئله ای است باید در دست مسئولان باشد. البته باید اقرار کنم که بسیار جالب بود بانوان امروز در استادیوم تیم ملی را تشویق کردند.

در زمان گل زدن خجالتی بودیم! سرمربی تیم ملی در مورد سبک بازی تیمش نیز توضیح داد: ما با دو سبک مختلف فوتبال بازی کردیم. در نیمه اول توپ های ما بسیار سریع بود و حرکت های قُطری را شاهد بودیم. در نیمه دوم بیشتر کوشش کردیم حفظ توپ نموده و با پاس های رو به جلو حرکت کنیم. البته فکر می کنم در هر دو نیمه خوب بودیم، اما در موقع گل زدن کمی خجالتی بودیم که باید این موضوع را کنار بگذاریم. عذرخواهی می کنم اگر صحبت های من مقداری از خضوع و افتادگی فاصله دارد، اما به شخصه اعتقاد دارم در ایران شما فرصت چندانی برای دیدن چنین بازی زیبایی ندارید، با کمال احترام فوتبالی که امروز دیدیم در سطح بسیار بالایی بود.

با ایران قرارداد بستم چون می خواستم به 8 سال از زندگی ام در ایران وفادار باشم کی روش در ادامه در مورد برنامه ریزی اش برای تیم ملی ایران پس از تمدید قرارداد گفت: من فقط برای یک دلیل اینجا حضور دارم. وقتی آقایان تاج و اسلامیان از من دعوت کردند که قراردادم را تمدید کنم، در آن برهه جزو برنامه من نبود که پیشنهادی که تنها شش ماهه بود را قبول کنم، چون پیشنهادهای دیگری برای چهار سال داشتم، ولی این چالش را پذیرفتم، به خاطر اینکه می خواستم به هشت سال از زندگی خودم و اتفاقاتی که در این مدت افتاده وفادار باشم. برای برخی ها که برای این مسائل ارزشی قائل نیستند، باید بگویم من و کادرم از خود گذشتگی های زیادی انجام دادیم.

برخی افراد سیستماتیک به ما بی حرمتی می نمایند! به شدت اعتقاد دارم ما استحقاق یک فرصت را داریم که رقابت کنیم، وی با بیان این جمله خاطر نشان کرد: قطعاً رقابت در امارات آسان نخواهد بود، اما دیگر باید چه کار کنیم که مستحق این فرصت باشیم؟ چه کار دیگری باید انجام دهیم تا پاسخ ها و راه چاره های مناسب به دست بیاوریم؟ به شخصه سعی کردم احترام برخی افراد را در این کشور به دست بیاورم، اما آنها سیستماتیک به ما بی حرمتی می نمایند. دیگر باید چه کار کنیم؟ واقعاً شگفت زده هستم به خاطر بازیکنانم، آنها کاملاً به تیم ملی متعهد هستند و فوتبال خوبی بازی می نمایند. تمام تلا ش مان را می کنیم، اما در فیفادی های سپتامبر ما یک بازی را از دست دادیم و در این ماه هم فقط یک مسابقه انجام دادیم. بازی با بولیوی را هم به وسیله دوستم که سرمربی این کشور است توانستم هماهنگ کنم، بازی گذشته با ازبکستان هم همین طور بود. اگر صادقانه بخواهم بگویم، من خسته شده ام از این همه بی احترامی. بسیار خسته ام!

اگر ما را نمی خواهید لطفاً در صورت مان بگویید سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین توضیح داد: خسته ام از توهین ها و اسامی مختلفی که به ما لقب داده می گردد و دروغ هایی که گفته می گردد. اگر ما را نمی خواهید لطفاً در صورت مان بگویید. بعضی از اصحاب رسانه و برخی از مربیان عضو همیشگی همان ارکستر هستند، ولی متأسفانه رهبران ارکستر صورت شان را نشان نمی دهند. ان شاءالله خداوند به ما یاری کند تا بتوانیم احترام بیشتری داشته باشیم.

دیگر باید چه کار کنیم که احترام داشته باشیم؟! وی اضافه نمود: با این کلام صحبت هایم را به سرانجام می رسانم، اجازه دهید اینطور بگویم که بازیکنان، کادر فنی تیم ملی مسئولان اداری و رئیس فدراسیون مستحق احترام بیشتری هستند. دیگر باید چه کار کنیم که احترام داشته باشیم؟!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 301

به "کارلوس کی روش: خسته شده ام از این همه بی احترامی، اگر ما را نمی خواهید لطفاً در صورت مان بگویید!، من و کادرم از خود گذشتگی های زیادی انجام داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارلوس کی روش: خسته شده ام از این همه بی احترامی، اگر ما را نمی خواهید لطفاً در صورت مان بگویید!، من و کادرم از خود گذشتگی های زیادی انجام داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید