چرا باید از ضدیخ استفاده کنیم؟

به گزارش باتسک، ضد یخ درون رادیاتور خودرو وارد می شود و مانع از یخ ضدگی خودرو در فصول سرما و همچنین جوش آوردن در فصل گرما می شود.

چرا باید از ضدیخ استفاده کنیم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خودروکار، در شرایط عادی، آب درون رادیاتور با گردش خود، حرارت حاصل از احتراق داخلی موتور را به خود جذب می کند و سپس به درون رادیاتور بر می شود تا حرارت ناشی از احتراق موتور را رها کند. از این طریق این ساز و کار مانع جوش آوردن خودرو می شود.

اما در شرایط خاص آب و هوایی مانند سرما، مواد دیگری برای کارکرد صحیح موتور نیاز است. برای مثال، آب موجود در رادیاتور نمی تواند مانع یخ زدن یا جوش آوردن موتور شود و باید از ضد یخ استفاده کرد. در گذشته ضد یخ ها تنها از یخ زدگی جلوگیری می کردند، اما فرمول های جدید، علاوه بر جلوگیری از یخ ضدگی، مانع جوش آوردن خودرو می شود.

ضد یخ موجب افزایش نقطه جوش و همچنین کاهش دمای یخ زدگی در خودرو می شود و در نتیجه خودرو می تواند در دما های بسیار پایین و بسیار بالا عملکرد بهتری داشته باشد و دچار مشکل یخ زدگی و جوش آوردن نشود.

ضد یخ را به صورت دوره ای تعویض کنیم

مانند تمامی مایعات خودرو مانند روغن موتور، ترمز و غیره... ضد یخ نیز پس از مدتی استفاده دیگر کارایی قبل را نداشته و باید تعویض شود. پس از مدتی مصرف ضد یخ با ماده ای به نام اتیلن گلیکول مخلوط می شود که موجب کاهش کارامدی آن می شود و می تواند مشکلاتی جدی برای شما ایجاد کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1965

به "چرا باید از ضدیخ استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید از ضدیخ استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید