واکنش ایران به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی در دریای سرخ

به گزارش باتسک، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی در دریای سرخ گفت: کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است.

واکنش ایران به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی در دریای سرخ

به گزارش گروه سیاست خارجی باتسک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به هدف قرار دریافت نفت کش ایرانی سابیتی در دریای سرخ گفت: بررسی های اجرا شده توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفتکش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

موسوی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفتکش گفت: خوشبختانه خدمه نفت کش هیچگونه آسیبی ندیده اند و شناور در حالت پایدار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان ساخت: در چند ماه گذشته برخی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفتکشهای ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که بررسیها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است.

وی با ابراز نگرانی در خصوص آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، گفت: کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خاتمه تاکید کرد: بررسی جزئیات و عوامل این اقدام خطرناک ادامه داشته و پس از حصول نتیجه اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، برخی منابع خبری از هدف قرار دریافت این نفتکش صبح امروز در دریای سرخ خبر دادند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 863

به "واکنش ایران به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی در دریای سرخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به هدف قرار دریافت نفتکش ایرانی در دریای سرخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید