هرگز شیر را با این 11 ماه غذایی نخورید!

به گزارش باتسک، عادت های غلطی در میان مردم رایج است که شیر را با هر مواد غذایی مصرف می نمایند، در صورتی که مصرف بعضی مواد غذایی با شیر به هیچ وجه خوب نیست.

هرگز شیر را با این 11 ماه غذایی نخورید!

شیر یکی از مواد غذایی سالم برای افراد می باشد و عادت های غلط در نوشیدن شیر می تواند به شما آسیب بزند. شیر حاوی اندازه زیادی مواد مغذی مثل کلسیم، منیزیم و پروتئین است که نقشی بسیار مهم در بدن فرد ایفا می نمایند؛ بنابراین بسیاری از افراد تمایل دارند که بیش از همواره شیر بنوشند اگرچه که مصرف این ماده به میزان زیاد ممنوع می باشد.

همان طور که می دانید هرگز نباید هیچ دارویی را همراه با شیر مصرف کنید و از طرفی مواد غذایی معرفی شده در ادامه این بخش از سلامت را نیز نباید با شیر خورد.

شیر و پرتغال: هرگز نباید تا یک ساعت بعد یا قبل از نوشیدن شیر، پرتقال مصرف کنید، زیرا پروتئین موجود در شیر می تواند با اسید پرتقال مخلوط شود و در نتیجه روی هضم و گوارش شما تاثیر می گذارد و علاوه بر آن در این مدت هرگز نباید میوه های دیگری که اسیدی هستند را مصرف کنید.

شیر و میوه ها: 80 درصد از پروتئین موجود در شیر کازئین می باشد و زمانی که شیر را با میوه بنوشید، میزان زیادی از کازئین در بدن شما باقی می ماند و هضم و جذب آن به راحتی انجام نخواهد شد و بعلاوه می تواند باعث به وجود آمدن اسهال در فرد بشود و بنابراین هرگز نباید آبمیوه و شیر را یکجا مصرف کنید.

شیر داغ و شکر: شیر سرشار از لیزین می باشد که با فروکتوز واکنش نشان می دهد، مخصوصاً اگر آن را در دمای بالا مصرف کنید و باعث می شود که سم لیزین به وجود بیاید که برای بدن انسان مضر است و بنابراین هرگز نباید شکر را به شیری که تازه جوش آمده است، اضافه کنید و باید صبر کنید تا خنک شود و بعد این کار را انجام دهید.

شیر و دارو: افراد زمانی که دارو مصرف می نمایند، مایلند که به جای استفاده از آب برای خوردن دارو از شیر استفاده نمایند و شیر در حقیقت تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد جذب دارو ها در بدن دارد. شیر در این زمان ها غشای نازکی را روی سطح دارویی ایجاد می نماید و بنابراین کلسیم و منیزیم و دیگر مواد معدنی در شیر باعث ایجاد واکنش شیمیایی با دارو می شوند و می توانند یک ماده غیر اشباع را در آب به وجود بیاورند و روی تاثیر دارو در بدن تاثیر گذار خواهد بود؛ بنابراین هرگز نباید تا یک ساعت قبل و بعد از شیر از هیچ دارویی بهره ببرید.

شیر و شکلات: شیر منبع غنی از پروتئین و کلسیم می باشد، در حالی که شکلات حاوی اکسالیک اسید است. خوردن این دو با هم می تواند باعث تشکیل کلسیم اگزالات غیر اشباع شود و بعلاوه تاثیر زیادی بر جذب کلسیم خواهد گذاشت و از طرفی ممکن است باعث ایجاد مو های خشک و اسهال و رشد کم در افراد شود.

شیر و آنتی بیوتیک: در صورتی که همراه آنتی بیوتیک هایی مانند کینولون مثل سیپروفلوکساسین و لواکویین، شیر مصرف کنید، این دارو ها در معده به کلسیم متصل می شوند و نمی توانند جذب بدن شوند و اثرشان کاهش می یابد.

شیر و گوشت: مصرف همزمان شیر با گوشت، ماهی زیان آور است و موجب سنگینی معده و انسداد اندام های گوارشی می شود و فرد را به یبوست دچار می نماید. اگر زن باردار شیر را با گوشت قرمز یا گوشت سفید میل کند این یبوست و دل پیچه را به نوزادش هم منتقل می شود.

شیر و تخم مرغ: بعضی مردم در وعده صبحانه شیر را با تخم مرغ میل می نمایند، اما نمی دانند مصرف همزمان این دو ماده خوراکی زیان آور است و مصرف هم زمان تخم مرغ با شیر نیز برای قلب و مغز مضر است. پس بعد از خوردن تخم مرغ به مدت سه ساعت صبر کنید تا این غذا هضم شود و پس از آن شیر بنوشید.

موز و شیر: این مورد اشاره شده در سلامت حتما برای شما هم جالب است؛ بسیاری از افراد شیر را همراه با موز مصرف مینمایند، اما نمی دانند که موز و شیر سموم سنگین را تشکیل می دهند که موجب ایجاد اختلال درون آن ها می شود پس هیچگاه موز و شیر را با هم نخورید، زیرا سبب کند شدن فکر، ایجاد احساس خستگی و کاهش فرآیند هضم در بدن می شود.

شیر و آناناس: هیچگاه نباید شیر و آناناس را با هم ترکیب کنید چرا که آناناس حاوی بروملین است و در صورت ترکیب با شیر می تواند موجب ایجاد سردرد، معده درد، عفونت، اسهال و تهوع شود. این ترکیب برای بچه ها خطرناک است.

شیر و ترشیجات: مصرف همزمان شیر با ترشیجات و خوراکی های شور مضر است و سبب انجماد شیر در معده می شود.

منبع: برنا

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1402 بروزرسانی: 30 خرداد 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2869

به "هرگز شیر را با این 11 ماه غذایی نخورید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "هرگز شیر را با این 11 ماه غذایی نخورید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز شیر را با این 11 ماه غذایی نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید