نماینده مجلس عراق: مقاومت مردمی حق قانونی و شرعی برای مقابله با اشغالگری آمریکا دارد

به گزارش باتسک، نماینده فراکسیون پارلمانی بدر اظهار داشت در شرایطی که دولت عراق، اخراج آمریکایی ها را به تاخیر می اندازد مقاومت مردمی حق قانونی برای مقابله با این اشغالگری دارد.

نماینده مجلس عراق: مقاومت مردمی حق قانونی و شرعی برای مقابله با اشغالگری آمریکا دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از وبسایت المعلومه کریم المحمداوی نماینده فراکسیون بدر در مجلس عراق امروز بیان کرد که مقاومت مردمی یک حق قانونی است که توسط قوانین و منشورهای بین المللی تضمین شده است. بنابراین در نتیجه به تعویق انداختن تصمیم مجلس برای اخراج نیروهای خارجی، مقاومت مردمی می تواند در برابر اشغالگری اقدام کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

المحمداوی درباره سکوت دولت عراق مقابل تکرار تجاوزات آمریکا علیه حشد شعبی تاکید نمود، ادامه اشغالگری آمریکا در عراق این حق قانونی را به مقاومت مردمی جهت مقابله با توطئه های اشغالگران می دهد.

وی اضافه نمود اگر دولت کنونی تصمیم مجلس برای اخراج نیروهای بیگانه را به تأخیر بیاندازد حق شرعی و قانونی به مقاومت مردمی برای اخراج نیروهای اشغالگر از روشهای قانونی داده می گردد.

محمد البیاتی از اعضای ارشد ائتلاف فتح نیز روز گذشته با اشاره به سکوت دولت مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در برابر مورد هدف قرار دریافت نیروهای حشد شعبی توسط ایالات متحده بیان کرد که این موضوع علامت سوال های زیادی به وجود می آورد.

احمد علی عضو ائتلاف فتح مجلس عراق نیز در این زمینه گفت، سکوت دولت در قبال جرایم آمریکا راه را به روی تکرار این جنایات باز می نماید، به گونه ای که حمله اخیر به حشد شعبی آخرین در نوع خود نخواهد بود، بلکه در نتیجه سکوت در قبال چنین اقداماتی از نو تکرار خواهد شد.

عضو مجلس عراق دولت مصطفی الکاظمی را به اتخاذ موضعی آشکار برای ایجاد بازدارندگی در برابر آمریکا ملزم کرد و گفت: تحقیقات جاری ادعای وقوع این جنایت در داخل خاک عراق و نه خارج آن(سوریه) را ثابت می نماید و مورد تأیید دولت عراق است و ادعای آمریکا درباره وقوع حمله در خاک سوریه را رد می نماید.

هواپیماهای آمریکایی شامگاه پنجشنبه گذشته مواضع نیروهای حشد شعبی در مرز عراق و سوریه را بمباران کردند که با شهادت یک رزمنده حشد و زخمی شدن شماری دیگر همراه شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2111

به "نماینده مجلس عراق: مقاومت مردمی حق قانونی و شرعی برای مقابله با اشغالگری آمریکا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس عراق: مقاومت مردمی حق قانونی و شرعی برای مقابله با اشغالگری آمریکا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید