مسکو: دبیرکل ناتو به جای روسیه نگران تروریسم داخلی در آمریکا باشد

به گزارش باتسک، سخنگوی وزارت خارجه روسیه برای دبیرکل ناتو آرزوی سلامتی کرد تا هر چه زودتر از ترس های قدیمی خلاص شود و به او پیشنهاد کرد که به جای نگران بودن درباره روسیه، به تروریسم داخلی در ایالات متحده توجه بیشتری داشته باشد.

مسکو: دبیرکل ناتو به جای روسیه نگران تروریسم داخلی در آمریکا باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که همکاری های عادی و موثر بین روسیه و بلاروس، هیچ ارتباطی به ناتو ندارد.

زاخارووا در واکنش به سخنان روز گذشته ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو درباره نگرانی از توسعه همکاری ها بین مسکو و مینسک گفت: جواب قاطع ما به برخوردهای خشمناک غربی ها با بلاروس این است که همکاری های عادی و موثر بین روسیه و بلاروس در برنامه های ناتو نمی گنجد. ولی آنها عادت کرده اند که مرتب در امور داخلی هر یک از آنها دخالت کرده یا بر دیگری خشم بگیرند. تمام این اقدامات تنها با هدف جلوگیری از همگرایی متقابلاً سودمند دو کشور صورت می گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه برای دبیرکل ناتو آرزوی سلامتی کرد تا هر چه زودتر از ترس های قدیمی خلاص شود و به او پیشنهاد کرد که به جای نگران بودن درباره روسیه، به تروریسم داخلی در ایالات متحده توجه بیشتری داشته باشد و گفت: رسیدگی به چنین مشکل جدی در یکی از کشورهای عضو ناتو اولویت بیشتری دارد تا تهدیدات دور از ذهن و ساختگی درباره روسیه.

بازدارندگی روسیه در سوریه شکست خورده و در بلاروس یا هر کشور دیگری هم قابل اجرا نیست

آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز گفت که ناتو فرایند مذاکرات با این کشور را به شکست کشانده است.

این سناتور روس در کانال تلگرام خود نوشت: دبیرکل ناتو همچنان بر سیاست بازدارندگی و گفت وگو در قبال روسیه اصرار دارد، در حالی که متوجه نیست که چنین برخوردی دیگر کارآمد نیست. مذاکرات بین مسکو و بروکسل دیگر مدتهاست که وجود ندارد و این مقامات ناتو بودند که آن را به شکست کشاندند.

پوشکوف یادآور شد: بازدارندگی که ینس استولتنبرگ از آن صحبت می کند هم بی معنا بوده و وجود ندارد. ناتو نتوانسته بازدارندگی روسیه را در سوریه اجرا کند و در خصوص بلاروس و در هر مورد دیگری هم نخواهد توانست چنین سیاستی را به اجرا بگذارد.

این مقام پارلمانی افزود: این ادعا تنها فرمولی داخلی است. ناتو هیچ سیاست منسجمی در قبال روسیه ندارد، به جز سیاست خصمانه و مخرب و برای این منظور هم نیازی به اقدام عاقلانه وجود ندارد. و سال هاست که چنین است، همانطور که امانوئل ماکرون (رئیس جمهوری فرانسه) اعتراف کرده: ناتو دچار مرگ مغزی شده است.

لازم به یادآوری است که دبیرکل ناتو روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که پیمان آتلانتیک شمالی به اصل مصاحبه و بازدارندگی در برخورد با روسیه پایبند است. به گفته وی، کشورهای عضو ناتو بشدت نگران همکاری های بسیار نزدیک بین روسیه و بلاروس هستند. علاوه بر این توسعه روابط مسکو و پکن نیز موجب نگرانی جدی است. استولتنبرگ همچنین مدعی شد که کشورهای متحد در ناتو آمادگی دارند که به هر اقدامی از سوی مخالفانشان واکنش مناسب نشان دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2295

به "مسکو: دبیرکل ناتو به جای روسیه نگران تروریسم داخلی در آمریکا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: دبیرکل ناتو به جای روسیه نگران تروریسم داخلی در آمریکا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید