کرملین: روسیه و چین اعمال فشار خارجی بر ونزوئلا را غیرقابل قبول می دانند

سخنگوی کرملین گفت که روسیه و چین اعمال فشار خارجی بر ونزوئلا و کوشش برای تغییر رهبران سیاسی آن را غیرقابل قبول می دانند.

کرملین: روسیه و چین اعمال فشار خارجی بر ونزوئلا را غیرقابل قبول می دانند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت که ولادیمیر پوتین و شی جین پینگ روسای جمهوری روسیه و چین در جریان مذاکرات روز آدینه خود تاکید کردند که اعمال فشار خارجی بر دولت ونزوئلا و کوشش برای تغییر حکومت در این کشور، اقدامی کاملاً غیرقابل قبول است.

پسکوف شب گذشته در مصاحبه با برنامه مسکو. کرملین. پوتین از شبکه اول تلویزیون این کشور، گفت: رهبران روسیه و چین در مذاکرات خود در پکن، در باره ونزوئلا مواضعی کاملاً منطبق بر یکدیگر داشته و هر نوع کوشش در جهت تغییر نظام حاکم بر کشورهای ثالث و اعمال فشار غیرقانونی از خارج بر دولت های قانونی با هدف تغییر رهبران سیاسی آنها را کاملاً غیرقابل قبول دانستند.

به گفته وی، رهبران روسیه و چین تاکید کردند که ملت ونزوئلا باید بطور مستقل درباره آینده کشور خود، ازجمله درباره رهبران سیاسی آن تصمیم گیری کند.

برای تجربه سفری استتثنایی با تور چین همسفر باشید.

سخنگوی کرملین همچنین گفت که احتیاط شرکای چینی در روابط مالی با روسیه به منزله حمایت آنها از تحریم های ضدروسی از سوی کشورهای غربی نیست. وی در پاسخ به سئوالی در این باره شرح داد: بله، درست است که بسیاری از بانک ها و دیگر ساختارهای مالی چینی مجبور هستند تا محدودیت های مالی اعمال شده از سوی آمریکایی ها و دیگر کشورهای غربی علیه روسیه را رعایت نمایند. ولی با این وجود روسیه و چین در حال گذراندن شکوفاترین دوره روابط مالی دوجانبه خود هستند. و مسلماً احتیاط انجام شده توسط شرکای چینی ما، به منزله آن نیست که آنها از تحریم های غربی علیه مسکو حمایت می نمایند.

پسکوف همچنین یادآور شد که اقدامات دولت آمریکا در رابطه با کره شمالی، در حقیقت به معنای دخالت آنها در امور منطقه ای است که اصلاً به آنها مربوط نمی گردد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: کره شمالی همسایه روسیه در شمال شرقی آسیا بوده و با ما دارای مرز مشترک زمینی است. زمانی که ما به مسائل مربوط به این کشور می پردازیم، به حل فصل اوضاع در منطقه خود مشغول هستیم. ولی زمانی که آمریکایی ها به مسئله کره شمالی می پردازند، در واقع در امور منطقه ای دخالت می نمایند که کشور ما در آنجا واقع است و ارتباطی به آنها ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 31 خرداد 1398 شناسه مطلب: 469

به "کرملین: روسیه و چین اعمال فشار خارجی بر ونزوئلا را غیرقابل قبول می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: روسیه و چین اعمال فشار خارجی بر ونزوئلا را غیرقابل قبول می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید