فرابورس فردا عرضه اولیه دارد

به گزارش باتسک، تعداد 30میلیون سهم شرکت سپیدار سیستم آسیا، فردا (چهار شنبه) با نماد معاملاتی سپیدار در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می شود.

فرابورس فردا عرضه اولیه دارد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، تعداد 30 میلیون سهم شرکت سپیدار سیستم آسیا معادل 15 درصد سهام این شرکت، فردا (چهار شنبه، 17 دیماه) با نماد معاملاتی سپیدار در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 3800 تا 3980 تومان برای هر سهم و با سهمیه 15 سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری مفید و متعهدین خرید نیز شرکت مدیریت سرمایه گذاری آینده نگر دانا (سهامی خاص) به میزان 33.3 درصد و شرکت کارگزاری مفید (سهامی خاص) به میزان 16.7 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می باشند.

گفتنی است تعداد 30 میلیون سهم شرکت سپیدار سیستم آسیا در حالی فردا عرضه اولیه می شود که از این تعداد، 26 میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد 4 میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می گیرد.

این گزارش می افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت ها به صندوق های سرمایه گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می پذیرد.

شایان ذکر است شرکت سپیدار سیستم آسیا یکی از زیرمجموعه های شرکت بورسی همکاران سیستم (با مالکیت 99.9 درصدی) است که سال 87 با هدف عرضه انحصاری سیستم حسابداری سپیدار و نرم افزار فروشگاهی دشت و ارائه خدمات به مشتریان این دو محصول تاسیس شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2022

به "فرابورس فردا عرضه اولیه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرابورس فردا عرضه اولیه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید