روش هایی برای انتخاب یک هندوانه شیرین و قرمز

به گزارش باتسک، برترین روش برای انتخاب یک هندوانه قرمز و شیرین باز کردن آن است، اما اگر نخواهیم آن را باز کنیم باید ترفند هایی را بلد باشیم تا بتوانیم یک هندوانه خوب را انتخاب کنیم.

روش هایی برای انتخاب یک هندوانه شیرین و قرمز

به گزارش ، یک هندوانه با رنگ قرمز و شیرین و آبدار یک میان وعده بسیار عالی برای فصول گرم سال، کم کالری و سرشار از مواد مغذی است. یک هندوانه رسیده سرشار از لیکوپن است که این ماده به محافظت در برابر بیماری های قلبی، دیابت و انواع خاصی از سرطان یاری می نماید.

1. هندوانه ای با شکل هموار انتخاب کنید

هر هندوانه ای در هر اندازه ای که دوست دارید انتخاب کنید، اما به یاد داشته باشید که باید سطح آن کاملا یکدست و هموار باشد و باید فاقد هرگونه برجستگی، فرورفتگی و زخم خوردگی باشند.

بی نظمی در شکل هندوانه ممکن است نشان دهد که هندوانه به اندازه متناقضی آب دریافت نموده یا به درستی کشت نشده است. از طرف دیگر بریدگی یا فرورفتگی ممکن است به وجود حشرات یا قارچ اشاره داشته باشد.

2. آن را با دست وزن کنید

یک هندوانه شیرین و رسیده باید اندازه سنگینی داشته باشد. این معمولاً به این معنی است که پر از آب است و بنابراین آبدارتر است. محتوای اصلی هندوانه آب و فیبر است که خوردن آن علاوه بر کالری کم به سیری شما هم یاری می نماید.

3. در پی لکه بگردید

بر روی هندوانه به دنیال یک لکه زرد بگردید. علت به وجود آمدن این لکه آن است که هندوانه از ان محل بر روی زمین قرار گرفته است و زمان زیادی برای رسیدن وشیرین شدن آن صرف شدهاست، اما اگر لکه سفید باشد به این معنی است که به هندوانه اجازه رسیدن داده نشده است و هندوانه با لک سفید شیرین نیست.

4. به صدای هندوانه گوش دهید

روش دیگر برای آنالیز رسیده بودن هندوانه، آنالیز صدایی است که هندوانه هنگام ضربه یا سیلی به آن از خود فراوری می نماید. هندوانه رسیده باید هنگامی که با دست به آن ضربه می زنید صدای عمیقی داشته باشد و اگر صدای توخالی یا تخت داشته باشد به احتمال زیاد بیش از حد رسیده است.

5. سفتی پوست را امتحان کنید

یک هندوانه رسیده باید پوستی ضخیم داشته باشد که در صورت فشار به راحتی به داخل فرو نرود. آن هایی که با انجام اینکار به راحتی به داخل فرو می فرایند به طور کلی بیش از حد رسیده اند.

6. ساقه هندوانه را آنالیز کنید

ساقه هندوانه یا دم هندوانه به آن بخشی از گیاه گفته می گردد که تا پیش از برداست به وسیله آن مواد مغذی و مورد احتیاج خود را از خاک برداشت می نموده است و سپس بعد از رسیدن هندوانه از آن جدا شده است و تکه ای کوچک از آن به جای مانده است. یک ساقه سبز معمولاً نشان می دهد که هندوانه خیلی زود برداشت شده و رسیده نخواهد بود، زیرا هنوز در حال رشد بوده است. برعکس، یک ساقه خشک شده به یک هندوانه رسیده اشاره می نماید.

چگونه یک هندوانه خراب را تشخیص دهیم؟

بوی ترش و ملایم میتواند نشان دهنده تخمیر شدن گوشت هندوانه باشد.

وجود یک الگوی پوستی نامنظم سفید یا قهوه ای بر روی پوست بیرونی هندوانه نشان دهنده تغذیه حشرات از هندوانه است.

اگر گوشت هندوانه آب افتاده باشد و آغاز به شل شدن و تیره شدن کند به علت اشباع شدن بیش از حد از آب و یا عفونت قارچی است.

لکه های تیره رنگ هم از دیگر علائم هندوانه خراب است. این لکه ها ممکن است نشان دهنده وجود قارچ یا باکتری باشد.

منبع: طلا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2366

به "روش هایی برای انتخاب یک هندوانه شیرین و قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای انتخاب یک هندوانه شیرین و قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید