حقوق کارگران جوابگوی هزینه های مسکن و اجاره بها نیست

به گزارش باتسک، خبرنگاران: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از بازار آشفته مسکن گفت: حقوق و دریافتی کارگران دیگر جوابگوی هزینه های مسکن و اجاره بها نیست و بیشتر کارگران یا به حاشیه شهرها رفته یا ناچار به سکونت در شهرستانها شده اند.

حقوق کارگران جوابگوی هزینه های مسکن و اجاره بها نیست

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران؛ فتح اله بیات در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ارسال پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران از سوی وزیر کار به هیات وزیران گفت: مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در انتظار تصویب هیات دولت است و توقع و خواسته جامعه کارگری این است که این مصوبه از اول فروردین ماه اعمال گردد.

وی ادامه داد: متاسفانه از ابتدای سال جاری کارگران و بازنشستگان به لحاظ مالی از شرایط مطلوبی برخوردار نبودند و افزایشی هم که در بحث حقوق و دستمزد دیده شد متناسب با افزایش هزینه ها، تورم و شرایط زندگی مستمری بگیران و کارگران نبود لذا امیدواریم که هیات دولت اعمال افزایش حق مسکن از فروردین ماه را تصویب کند تا بخش اندکی از هزینه های معیشتی آنها به وسیله معوقات مسکن جبران گردد.

بیات با بیان اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی هم در انتظار دریافت معوقات هستند، گفت: درصدی که برای افزایش مستمری بازنشستگان تصویب شده بسیار پایین است و یاری هزینه مسکن و بن خواربار آنها با هزینه های امروز جامعه همخوانی ندارد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از بازار آشفته مسکن گفت: اگر قبلا دریافتی کارگران به گونه ای بود که دو سوم آن صرف هزینه های مسکن می شد امروز هزینه های مسکن و اجاره بها به حدی رسیده که دریافتی کارگران دیگر جوابگوی اجاره بهای مسکن نیست و بیشتر کارگران یا به حاشیه شهرها رفته یا ناچار به سکونت در شهرستانها شده اند.

وی اضافه نمود: بسیاری از کارگران توان پرداخت اجاره بهای مسکن را ندارند و طرح هایی که برای خانه دار شدن آنها پیش بینی شده عمدتا به مرحله اجرا نرسیده یا نتوانسته کارگران را صاحب خانه کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1602

به "حقوق کارگران جوابگوی هزینه های مسکن و اجاره بها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق کارگران جوابگوی هزینه های مسکن و اجاره بها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید