ویزای کانادا: کبک کانادا و فوریه ای با پایین ترین نرخ بیکاری

به گزارش باتسک، خبرهای خوبی از استان کبک به دست می رسد و آن اینکه بازار کار این استان یکی از برترین روزهای خود را می گذراند؛ جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که طی سه ماه گذشته و هم در ماه فوریه 66000 نفر در استان کبک سر کار رفتند. بدین ترتیب ماهی که گذشت نرخ بیکاری استان کبک با 4.5 درصد از سال 1976 رکوردی بی سابقه بوده است. لازم به ذکر است بیشتر این مشاغل در اختیار جوانان بین 15 تا 24 قرار گرفته است. نرخ بیکاری این گروه سنی به 6.8 کاهش یافته است و این رقم هم از سال 1976 بی سابقه بوده است. نرخ بیکاری کانادا آنگونه که Statistics Canada اعلام نموده است عبارت است از درصد افراد شاغل بالای 15 سال به اسم درصدی از جمعیت. نرخ بیکاری هم عبارت است از تعداد افراد بیکار به اسم درصدی از نیروی کار که هم افراد شاغل می گردد هم بیکار.

ویزای کانادا: کبک کانادا و فوریه ای با پایین ترین نرخ بیکاری

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اهمیت نرخ بیکاری پایین برای مهاجران

نرخ پایین بیکاری برای افراد جویای شغل مسرور کننده است چرا که بدین معنی است که شغل های زیادی برای انتخاب وجود دارد. کارفرمایان برای جذب و نگه داشتن نیروی کار تحت فشار قرار دارند. به همین دلیل وقتی نرخ بیکاری پایین است بازار کار را بازار افراد جویای شغل می توان در نظر گرفت.

ظرف 10 سال آینده حدود 9 میلیون کانادایی بازنشسته می شوند و کانادا بیش از پیش با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم خواهد نمود. حالا که جمعیت کانادا جمعیتی جوان نیست این کشور برای پر کردن خلاء نیروی کار خود رو به جذب مهاجر آورده است.

آقای Marco Mendicino در اولین نطق مهم خود به اسم وزیر مهاجرت کانادا گفته است که بنا بر برآورد او 80 درصد جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل خواهند داد و این رقم ممکن است تا دهه 2030 به 100 درصد برسد. بیشتر این مهاجران را مهاجران کاری که عبارت اند از خارجی هایی که برای پیدا کردن شغل به کانادا آمده اند تشکیل خواهند داد.

حال و روز بازار کار سایر استان های کانادا

در استان های آلبرتا، نوا اسکوشیا و منیتوبا هم شاهد افزایش اشتغال بوده ایم. در بقیه استان ها و منطقه ها کانادا تغییر اندکی مشاهده می گردد. ماهی که گذشت در آلبرتا برای 11000 شغل نیروی کار پیدا شد که بیشتر آنها را جوانان تشکیل می دادند. نرخ بیکاری آلبرتا با اندکی تغییری 7.2 درصد ماند. در نوا اسکوشیا هم 3700 نفر در ماه فوریه به سر کار رفتند. نرخ بیکاری نوا اسکوشیا با افزایش 0.4 درصدی به 7.8 درصد رسید.

با اینکه نرخ بیکاری منیتوبا با 5 درصد تقریبا تغییر ننموده است حدود 3200 فرد بیشتری در ماه فوریه صاحب شغل شدند. از ماه دسامبر سالی که پشت سر گذاشتیم تا کنون منیتوبا شاهد افزایش اشتغال بوده است. از زمستان 2019 تا کنون نرخ اشتغال در این استان کانادا 1.5 درصد افزایش داشته است.

نرخ بیکاری نیو برانزویک در ماه فوریه بی تغییر ماند و نرخ بیکاری هم به 6.9 درصد رسید. اما در بریتیش کلمبیا و انتاریو نرخ بیکاری افزایش یافت چرا که افراد بیشتری در پی کار می گشتند. در ماه فوریه، نرخ بیکاری بریتیش کلمبیا 5 درصد و نرخ بیکاری انتاریو 5.5 درصد بوده است. اما نرخ اشتغال جزیره پرنس ادوارد اندکی افزایش یافته است در عین حال نرخ بیکاری آن هم به موازات نرخ اشتغال افزایش داشته و به 8 درصد رسیده است.

نرخ بیکاری و اشتغال استان نیو فاندلند و لابرادور در ماه های ژانویه و فوریه بی تغییر ماند. از سوی دیگر هم نرخ اشتغال و هم نرخ بیکاری در این استان اندکی بالا رفت. نرخ بیکاری این استان در حال حاضر 12 درصد است. در استان ساسکاچوان اما نرخ بیکاری 6.2 درصد است حال آنکه نرخ اشتغال بی تغییر مانده است.

تاثیر حال و روز اقتصاد دنیا بر بازار کار کانادا

در هفته های اخیر شاهد توسعه و شیوع سریع ویروی کرونا در دنیا بوده ایم؛ ویروسی که عدم قطعیت را در بازارهای دنیا تزریق نموده است. هفته ای که گذشت بانک کانادا نرخ بهره را یک شبه کاهش داد تا به اقتصاد کانادا یاری نموده باشد. در نتیجه تحولاتی که در کشورهایی نظیر عربستان سعودی گزارش شده هم قیمت نفت دنیای با سر به زمین خورده است و این به نوبه خود بر اقتصاد کانادا به ویژه در استان های نفت خیزی نظیر آلبرتا تاثیر منفی خواهد گذاشت. در نتیجه، در ماه های آینده می توان انتظار تضعیف بازار کار و نرخ اشتغال در کانادا را داشت.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2387

به "ویزای کانادا: کبک کانادا و فوریه ای با پایین ترین نرخ بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: کبک کانادا و فوریه ای با پایین ترین نرخ بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید