کوشش لندن برای تقویت روابط پسابرگزیت با قاره آمریکا

به گزارش باتسک، وزیر خارجه انگلیس میخواهد هفته جاری با هدف تقویت روابط انگلیس با کشورهای غیراروپایی در آستانه برگزیت، به کانادا، آمریکا و مکزیک سفر کند.

کوشش لندن برای تقویت روابط پسابرگزیت با قاره آمریکا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس میخواهد هفته جاری میلادی با هدف بهبود روابط انگلیس با کشورهای غیراروپایی در آستانه برگزیت، به کانادا، آمریکا و مکزیک سفر کند.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد،بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس، با وعده خروج با توافق یا بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا تا سرانجام ماه اکتبر روی کار آمد و ماه گذشته میلادی، راب را بعنوان وزیر امور خارجه بریتانیا منصوب کرد.

هفته گذشته راب به بانکوک سفر کرد و با وزرای خارجه 20 کشور منطقه آسیا-اقیانوسیه دیدار و درباره فرصت های تقویت روابط دیپلماتیک با این کشورها گفت وگوهایی را انجام داد.

راب در آستانه سفر به تورنتو، واشنگتن و مکزیکو سیتی گفت: من مصمم هستم که روابط مالی خود را با شرکای غیراروپایی تقویت کنیم. این به مفهوم آن است که در حال حاضر با آنها همکاری می کنیم تا انتقال آرام مناسبات تجاری بعد از برگزیت را تضمین کنیم و این به مفهوم آن است که خیلی فوری به سمت توافقات تجاری گسترده ای که تجارت را تقویت کند، قیمت ها را برای مشتریان کاهش دهد و به استانداردهای عالی ما احترام بگذارد، پیش می رویم.

طبق این گزارش، راب همچنین در صدد است تا از این دیدارها برای بحث درباره موضوعات بین المللی کلیدی استفاده کند.

راب در این خصوص گفت: من همچنین به دنبال یک ائتلاف قدرتمندتر برای حفظ حاکمیت قانون بین المللی و برطرف موضوعاتی هستم که امنیت ما را تهدید می نماید؛ خواه این موضوعات به رفتار تهدیدآمیز ایران یا اقدامات ثبات زدای روسیه در اروپا مربوط گردد یا خواه به تهدید تروریسم و تغییرات اقلیمی مربوط گردد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 591

به "کوشش لندن برای تقویت روابط پسابرگزیت با قاره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش لندن برای تقویت روابط پسابرگزیت با قاره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید