تاثیر منفی آلودگی هوا بر هوش شناختی

به گزارش باتسک، نتایج یک تحقیق نشان می دهد که آلودگی هوا به هوش شناختی افراد آسیب وارد می نماید. هوش شناختی به هوش طبیعیِ افراد یا حیوانات مربوط به مغز اشاره دارد که به عملکرد بیولوژیکی لازم برای انجام یک فعالیت هوشمندانه کمک می نماید.

تاثیر منفی آلودگی هوا بر هوش شناختی

به گزارش خبرنگاران، آنالیز ها حاکی از آن است که قرار دریافت در معرض آلودگی هوا می تواند تاثیرات مخربی را بر هوش شناختی افراد داشته باشد.

همچنین متخصصان بر این باروند که تاثیر منفی آلودگی هوا با افزایش سن بیشتر گردیده و تاثیر آن در مردانی با میزان تحصیلات پایین شدیدتر است.

گروهی از متخصصان چینی و آمریکایی برای مدت چهار سال مهارت های زبانی و ریاضی 20 هزار نفر را در چین مورد ارزیابی قرار دادند.

به گفته آنها نتایج بدست آمده می تواند تمام دنیا را در برگیرد چرا که بیش از 91 درصد جمعیت دنیا در معرض آلودگی هوا قرار دارند. آلودگی هوا که قاتل نامرئی شناخته می گردد سالانه مرگ حدود هفت میلیون انسان را در دنیا به دنبال دارد.

محققان مشاهده کردند تاثیر آلودگی هوا بر نتایج تست های زبانی به خصوص با افزایش سن و در مردانی با میزان تحصیلات پایین، عمیق تر است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، همچنین آلودگی هوا خطر بیماری های پیش رونده از قبیل آلزایمر و دیگر اشکال زوال عقلی را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 132

به "تاثیر منفی آلودگی هوا بر هوش شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر منفی آلودگی هوا بر هوش شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید