برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سفر و سفری بی دغدغه

به گزارش باتسک، تعطیلات برای بیشتر خانواده ها مزه سفر می دهد حتی اگر به جایی تکراری بروند اما مسافرت پول می خواهد و نمی توان منکر مخارج سفر شد خصوصا اگر در زمان تعطیلات قصد سفر داشته باشید که متاسفانه همه چیز گران تر می گردد و باید برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سفر داشته باشید. مجانی سفر کردن کاری است که خیلی از علاقمندان به سفر این روزها تو ایران انجام می دهند. هیچهایک یعنی برای سفر نیازی به خودرو یا پول زیاد ندارید و یکی از راه های رفتن به سفرهای کم خرج است یعنی میزان یه کوله، کیسه خواب و چادر کافی است یعنی کنار جاده لبخند بزنید و منتظر باشید تا خودرویی سوارتان کند. این مقاله راهی مناسب برای کاهش هزینه های سفر در تعطیلات را به شما عزیزان نشان می دهد.

برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سفر و سفری بی دغدغه

مقصد گران، پرواز مقرون به صرفه

شما یک پرواز مقرون به صرفه قیمت برای یک مقصد گران قیمت پیدا کردید اما غذا و مسکن برای شما گران تمام خواهد شد. به عنوان مثال برای سفر به ایسلند آژانس های هواپیمایی بسیاری وجود دارند که تخفیف های بسیار خوبی را برای رفتن به Reykjavik ارائه می دهند اما برخی از مسافران می گویند که غذاها و هتل ها ممکن است بسیار گران قیمت باشند. خبر خوب این است که شما می توانید هزینه های سفر خود را از راه های رفتن به سفرهای کم خرج کم کنید.

پیدا کردن بلیط پرواز مقرون به صرفه قیمت

برای پیدا کردن چنین بلیط پروازی باید در پی سایت هایی باشید که در آن پروازهای متنوع از آژانس های مختلف باشد چرا که گزینه های تک پروازی خیلی مناسب نیستند. اگر شما ماهی که می خواهید به مسافرت بروید را می دانید و آزاد هستید که در هر زمان از این ماه به مسافرت بروید، از ابزار جستجوی انتخابی مانند Getaway Map که بر روی چارچوب زمانی شما، ماه یا فصل سفرتمرکز دارد بهره ببرید که سبب کاهش هزینه های سفر در تعطیلات می باشد.

پیدا کردن مقصد مقرون به صرفه قیمت

مرحله بعدی پیدا کردن مقصد درست است و این به آن معناست که یک مقصد مقرون به صرفه قیمت را انتخاب کنید. خبر خوب این است که می توانید مقاصد مقرون به صرفه قیمتی را در سراسر جهان پیدا کنید. در ادامه چند مورد از مقاصد مقرون به صرفه قیمت مرسوم از جمله بوستون، دنور، شهر فورت لاودردال، پورتوریکو، کانکون، Reykjavik، دوبلین، لندن و پاریس آورده شده است که برای برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سفر مناسب می باشد.

پیدا کردن مقصد مقرون به صرفه جایگزین

حال اگر بخواهید به شهری مانند فلورانس ایتالیا که خیلی مقرون به صرفه نیست، سفر کنید، چه باید بکنید؟ یک راه چاره در بین راه های رفتن به سفرهای کم خرج این است که مقصد جایگزینی را برای سفر خود پیدا کنید. برای مثال شما می گویید که می خواهید از فلورانس یا ونیز تماشا کنید اما رم مقصد مقرون به صرفه تری است بنابراین به رم سفر کنید و زمانی را در آنجا به خوشی بپردازید و از آن جا با آژانس های هواپیمایی بسیار مقرون به صرفه قیمت اروپایی مانند Easyjet و Ryanair و یا قطارهای مقرون به صرفه قیمت اروپایی به سمت مقصد نهایی خود بروید. به بزرگترین فرودگاه نزدیک به مقصد نهایی و مورد نظر خود پرواز کنید. این مورد هم از راه های کاهش هزینه های سفر در تعطیلات می باشد.

صرفه جویی در انتخاب هتل

اگر مقصد مورد نظر شما دارای محل اقامت گران قیمت است، کماکان می توانید در انتخاب هتل صرفه جویی کنید و از هم اکنون آغاز کنید. دقیقاً همان کاری که در انتخاب بلیط هوایپما انجام دادید را انجام دهید. وارد سایت جستجو برای هتل یا متل شوید و در آنجا در پی موارد مناسب بگردید. عضویت در مکان های زنجیره ای محبوب و معروف در برخی مواقع افرادی که دارای عضویت هتل یا متل هستند، مشمول تخفیف می شوند. برخی کارت های اعتباری به شما امتیازی برای پرواز و اقامت ارائه می دهند. اگر کارت اعتباری شما چنین ویژگی را ندارد، شاید بهتر باشد آن را با کارت دیگری تعویض کنید اما مراقب حق عضویت سالانه آن باشید. هتل ها تنها محل برای اقامت در طول سفر نیستند. بعلاوه Airbnb تنها جایگزین پیش رو برای مسافران نیست. مواردی بسیاری مشابه با Airbnb هستند که می توان از میان آن ها به Flipkey ،Homestay اشاره نمود. برخی از آژانس ها دارای تخفیف های ویژه ای برای هتل و بلیط پرواز هستند که می توانید اطلاعات مربوط به آن ها را در وبسایت های مربوطه پیدا کنید. بعلاوه می توانید در شبکه های اجتماعی در خصوص آن ها اطلاعاتی کسب کنید. ضمناً می توانید از دوستان یا اقوام بپرسید که آیا می توانید در هنگام سفر پیش آن ها بمانید و این به زودی باعث می گردد که دیگران هم در خصوص انجام این کار فکر نمایند.

صرفه جویی در غذا

این نکات به شما یاری خواهد نمود که بتوانید در هزینه های مربوط به خوراک و غذا صرفه جویی کنید و فرقی نمی کند که مقصد شما گران یا مقرون به صرفه قیمت باشد. اگر قیمت اتاق شما شامل بوفه صبحانه می گردد پس از آن بهره ببرید. یک صبحانه مفصل بخورید و اگر امکان آن وجود دارد یک یا دو مورد از خوراکی های صبحانه را به همراه خود ببرید که آن را به عنوان ناهار سبک در نظر بگیرید تا تنها مجبور باشید که برای خرید شام پول بپردازید. خوراکی های خود را بخورید. خوراکی هایی مانند پنیر، گوشت، کلوچه را از فروشگاه خریداری کنید و در پارک یا ساحل آن را بخورید. اگر هتل و یا B&B شما دارای یک یخچال کوچک یا آشپزخانه است، برای صبحانه، ناهار و شام این کار را انجام دهید.

صرفه جویی در تماشا مکان های گردشگری

بدون تماشا این قسمت، قیمت کامل برای مکان های گردشگری را نپردازید. وبسایت های گردشگری رسمی کشور، شهر و یا منطقه که اغلب هدایت هایی را برای صرفه جویی ارائه می دهند را مشاهده کنید. بسیاری از بازدیدنمایندگان برای ورودی پارک های ملی آمریکا تخفیف می گیرند. از اینجا بازدید کنید تا از واجد شرایط بودن خود اطلاع پیدا کنید. پارک ها را در شبکه های اجتماعی یا وبسایت آن ها دنبال کنید تا از آخرین معاملات موجود خبردار شوید. ساکنین محلی باید به معاملاتی که مناسب آن ها است مانند تخفیف های دیزنی لند توجه داشته باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2799

به "برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سفر و سفری بی دغدغه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای کاهش هزینه های سفر و سفری بی دغدغه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید