بررسی مشخصات فنی پورشه کاین

به گزارش باتسک، پورشه کاین یکی از معدود محصولات بزرگ جثه ای به شمار می رود که توسط شرکت پورشه تولید شده است. در شرایطی که بیشتر خودرو دوستان حاضر در اقصی نقاط جهان شرکت پورشه را با محصولات لوکس، شیک، پر توان و کشیده بدنی که طراحی و تولید می کند می شناسند، خودروی پورشه کاین وجه دیگری از محصولات تولیدی این شرکت را به نمایش می گذارد.

بررسی مشخصات فنی پورشه کاین

خبرنگاران | سرویس خودرو - پورشه کاین که در خانه یعنی کشور آلمان با نام کایان شناخته می گردد را شاید بتوان تنها محصول شاسی بلند و نسبتا بزرگ جثه تولید شده توسط شرکت پورشه قلمداد کرد. محصولی که اکنون در قالب سومین نسل خود در جاده و خیابان خودنمایی می کند و قدرت و وقاری که از آن بهره می برد را به رخ دیگران می کشد.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر به موضوع دلخواه خود برسید.

 • مشخصات فنی پورشه کاین
 • امکانات و قابلیت ها
 • مشخصات ظاهری خودروی پورشه کاین
 • قیمت کایان

نخستین مدل تولید شده از این خودروی توانمند در سال 2002 میلادی به بازار آمد. بر این اساس می توان گفت که خودروی تنومند شرکت پورشه هم اکنون شانزده سال است که همراه با هواداران خود روزگار می گذراند. نخستین مدل تولید شده از خودروی پورشه کاین عنوان 955 را بر تارک خود می دید. محصولی که به مدت چهار سال یعنی از سال 2002 تا سال 2006 میلادی مهمان خیابان ها و جاده های بسکمک از نقاط جهان بود. پس از آن نوبت به نسل دوم از این خانواده یعنی مدل 957 رسید تا به مدت سه سال بر قلب دوست داران خودروهای شاسی بلند و پرتوان حکمرانی کند.

اما نسل سوم پورشه کاین توانست عمری بیش از مجموع عمر دو نسل پیش از خود را تجربه کند. به گونه ای که از سال 2011 میلادی تا کنون شاهد تولید مدل های مختلفی از این نسل هستیم. به هر حال این خودرو چه از لحاظ برخورداری از ظاهر لوکس و چه از نظر بهره مندی از مشخصات فنی قدرتمند، حرف های فراوانی برای گفتن دارد. به همین دلیل بهتر است در ادامه متن پیش رو با دقت پای این حرف ها بنشینیم.

مشخصات فنی خودروی پورشه کاین

شاید بتوان شناخته شده ترین مدل موجود از خودروی پورشه کاین در بازار خودروی ایران را مدل S این خودرو دانست. مدل مذکور از این خودرو به یک موتور 8 سیلندر و 32 سوپاپ مجهز است که نوع آرایش سیلندرها در آن به شکل خورجینی وی شکل طراحی شده است. گنجایش موتور به کار رفته در مدل مذکور، حدود 4806 سی سی است و در مجموع پیشرانه ای توانمند به شمار می رود. به گونه ای که این موتور قادر است حداکثر توانی معادل 400 اسب بخار با احتساب 6500 دور در دقیقه را ایجاد کرده و حداکثر گشتاوری معادل 500 نیوتن متر با احتساب 3500 دور در دقیقه را به نمایش بگذارد.

نیروی ایجاد شده توسط موتور این خودرو به کمک سیستم انتقال قدرت مبتنی بر هر چهار چرخ محرک آن و همچنین با همراهی جعبه دنده اتوماتیک و 8 سرعته تیپ ترونیک این خودرو به چرخ ها منتقل می گردد. امری که موجب می گردد تا شتاب صفر تا صد این خودرو حول و حوش رقم 5.9 ثانیه قرار گیرد. همچنین مدل S پورشه کاین قادر است امکان دست یابی به حداکثر سرعت 258 کیلومتر در ساعت را در اختیار رانندگان خود قرار دهد.

البته مدل S تنها مدل موجود از کایان در سطح جهان محسوب نمی گردد. در واقع این خودرو مدل های مختلفی را شامل می گردد که هر کدام از آنها مبتنی بر مشخصات متفاوت فنی و موتوری هستند. به عنوان مثال در نسخه 2019 خودروی پورشه کاین، که به نوعی جدیدترین مدل موجود از این خودرو نیز به شمار می رود، شاهد به کارگیری مشخصات فنی نسبتا متفاوتی نسبت به مدل سال پیش از آن هستیم.

در مدل پایه از نسخه 2019 خودروی پورشه کاین یک موتور 6 سیلندر وی شکل با برخورداری از خصلت توربو شارژ نقش قلب تپنده این خودرو را ایفا می کند. موتوری با بهره مندی از گنجایش 3 لیتر که قادر است حداکثر توانی معادل 340 اسب بخار را تولید کرده و حداکثر گشتاوری معادل 450 نیوتن متر را ایجاد نماید. با این اوصاف می توان گفت که حداکثر توان و حداکثر گشتاور تولید شده توسط این خودرو به ترتیب حدود 40 اسب بخار و 50 نیوتن متر از مدل پایه نسخه پیشین این خودرو بیشتر است.

هنگامی که مشخصات فنی یاد شده در کنار جعبه دنده اتوماتیک و 8 سرعته این خودرو قرار گرفته و با آن ترکیب می گردد، رقم 5.9 ثانیه را به عنوان شتاب صفر تا صد این خودرو به ثبت می رساند. به این ترتیب شاهد این نکته هستیم که شتاب صفر تا صد مدل پایه از نسخه 2019 خودروی پورشه کاین کم و بیش با شتاب صفر تا صد مدل S از نسخه سال گذشته این خودرو برابری می کند.

با این حال اگر نسخه S از مدل 2019 خودروی پورشه کاین را با مدل S از نسخه پیشین آن مقایسه کنیم، بهبودهای محسوسی در بخش فنی این خودرو قابل مشاهده است. در واقع اگرچه در مدل S نسخه جدید این خودرو یک موتور 6 سیلندر وی شکل به کار رفته است، اما وجود خصلت توربو شارژ دوگانه در این موتور 3 لیتری موجب می گردد که این خودرو بتواند در عین برخورداری از حداکثر توان خروجی معادل 440 اسب بخار، حداکثر گشتاوری در حدود 550 نیوتن متر را از خود تولید کرده و به نمایش بگذارد.

به طور کل می توان ادعا کرد که تمام مدل های قدیمی و جدید خودروی پورشه کاین از توان فنی مناسبی بهره می برند و مشخصات موتوری قدرتمندی را به نمایش می گذارند.

مشخصات فنی پورشه کاین در یک نگاه

مشخصات فنی مدل S خودروی پورشه کاین
طول خودرو4846 میلی متر
عرض خودرو1938 میلی متر
ارتفاع خودرو1704 میلی متر
فاصله میان دو محور خودرو2896 میلی متر
وزن خودرو2065 کیلوگرم
نوع موتور خودروبنزینی توربو
گنجایش موتور خودرو4806 سی سی
حداکثر توان موتور400 اسب بخار با احتساب 6500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور موتور500 نیوتن متر با احتساب 3500 دور در دقیقه
نوع سیستم سوخت رسانیانژکتوری مبتنی بر قابلیت تزریق مستقیم
تعداد سیلندر8 سیلندر
آرایش قرار گیری سیلندرهاخورجینی وی شکل
تعداد سوپاپ32 سوپاپ
نوع سیستم انتقال قدرت خودروچهار چرخ محرک
نوع جعبه دندهاتوماتیک مدل تیپ ترونیک
تعداد دنده8 دنده
شتاب صفر تا صد خودرو5.9 ثانیه
حداکثر سرعت خودرو258 کیلومتر در ساعت
میزان مصرف سوخت درون شهری14.5 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت
میزان مصرف سوخت برون شهری8.2 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت
میزان مصرف سوخت ترکیبی10.5 لیتر در هر 100 کیلومتر مسافت
گنجایش مخزن سوخت85 لیتر
استاندارد آلایندگییورو 5
میزان تولید گاز دی اکسید کربن245 گرم به ازای پیمودن هر کیلومتر مسافت

امکانات و قابلیت های خودروی پورشه کاین

ثبات و امنیت: سیستم ترمز خودروی پورشه کاین بر مبنای مدیریت پایداری خودرو شکل گرفته که هم در بخش جلو و هم در بخش عقب بر اساس سیستم دیسکی خنک شونده با هوا طراحی شده است. همچنین به منظور افزایش هر چه بیشتر در میزان ثبات و پایداری این خودرو قابلیت ها و سیستم های مکملی نظیر PSM ،ABS ،EBD ،TRC ،VSC و HAC نیز در بطن آن گنجانده شده است. افزون بر آن این خودرو به منظور حفظ امنیت سرنشینان خود به شش عدد کیسه هوای ایمنی مختلف مجهز است که در مجموع کیسه های هوای ایمنی در بخش جلو به همراه کیسه های هوای جانبی و زانویی را در بر می گیرد.

تفریح و سرگرمی: در بخش سرگرمی و قابلیت های رفاهی این خودرو نیز آن چه بیش از همه به چشم می آید، نمایشگر لمسی و 7 اینچی به کار رفته در فضای داشبورد آن است. نمایشگری که در مدل 2019 خودروی پورشه کاین به مدل بزرگ تر و مجهزتر 12.3 اینچی تبدیل شده است. افزون بر آن سیستم ارسال دستور صوتی نیز در مدل 2019 این خودرو با ارتقا و بهبودهای فراوانی همراه شده است. به هر حال می توان گفت که وجود این نمایشگر لمسی را بخش مکملی به نام سیستم صوتی به کار رفته در خودروی پورشه کاین تکمیل می کند. سیستم مجهزی که علاوه بر بهره مندی از قابلیت پخش دی وی دی و سی دی، به سیستم چنجر نیز مجهز بوده و افزون بر برخورداری از درگاه USB ،AUX و قابلیت اتصال آی پاد از وجود بلندگو و هدفون های بی سیم نیز بهره می برد.

سیستم ناوبری: حال که به وجود نمایشگر لمسی پیشرفته و مجهز در خودروی پورشه کاین اشاره شد، بد نیست به این نکته هم اشاره گردد که این خودرو به یک نمایشگر چند منظوره جهت نمایش دادن اطلاعات سفر و سایر اطلاعات مورد نیاز راننده نیز مجهز است. علاوه بر آن می توان به شکل سفارشی نمایشگرهایی را نیز برای سرنشینان عقب این خودرو در نظر گرفت. افزون بر آن بهره مندی از قابلیت بلوتوث، سیستم مکان یاب جهانی GPS و سیستم آمپر دیجیتال نیز از دیگر موارد مهم موجود در خودروی پورشه کاین به شمار می رود.

برای آشنایی با سایر امکانات و قابلیت های موجود در خودروی پورشه کاین می توانید آنها را در قالب لیست زیر به صورت فهرست وار از نظر بگذرانید.

 • مجهز به سیستم سان روف
 • برخورداری آیینه وسط خودرو از خصلت الکترو کرومیک
 • مجهز بودن آینه های خودرو به قابلیت تنظیم برقی و گرم کن در کنار برخورداری آنها از راهنمای ال ای دی
 • مجهز بودن صندلی های خودرو به سیستم هوشمند پشت سری که به منظور جلوگیری از وارد آمدن صدمات تصادف طراحی شده است
 • برخورداری صندلی های خودرو از روکش چرم
 • مجهز بودن صندلی راننده به قابلیت تنظیم دستی و تنظیم تمام برقی
 • بهره مندی صندلی های عقب خودرو از روکش چرم و سیستم سرد کن
 • برخورداری صندلی های خودرو از قابلیت تا شوندگی و قابلیت تنظیم برقی
 • وجود سیستم سرد کن سفارشی برای آینه های خودرو
 • بهره مندی خودرو از سنسور پارک، سیستم کروز کنترل، سنسور باران و دوربین دید عقب
 • وجود قابلیت تنظیم برقی برای تمام پنجره های خودرو و برخورداری آنها از شیشه های سولار
 • مجهز بودن خودرو به چراغ های جلوی زنون با قابلیت تنظیم نور چراغ ها و امکان روشن و خاموش شدن اتوماتیک آنها
 • برخورداری چراغ های جلوی خودرو از مه شکن ال ای دی در کنار سیستم شوینده شیشه چراغ ها و سیستم روشنایی عقب
 • بهره مندی خودرو از چراغ های ال ای دی طیفی همراه با مه شکن و سنسورهای پیش فعال
 • مجهز بودن خودرو به قابلیت تنظیم ارتفاع هوشمند نسبت به سطوح مختلف
 • امکان تنظیم سیستم حرکت خودرو با توجه به شیب جاده و بهره دریافت از سیستم های کمکی در هنگام رانندگی

با این اوصاف می توان ادعا کرد که امکانات و قابلیت های به کار گرفته شده در خودروی پورشه کاین تناسب قابل قبولی با خصلت لوکس این خودرو دارد.

مشخصات ظاهری خودروی پورشه کاین

مدل 2019 خودروی پورشه کاین نسبت به مدل سال گذشته این خودرو تغییرات ظاهری متعددی را به خود می بیند. تغییراتی که بخش عمده آنها در نمای عقب این خودرو مشاهده می گردد. در واقع می توان گفت که فرم طراحی نمای عقب این خودرو در مدل 2019 آن به طور کامل نسبت به قبل تغییر کرده است.

سوای عمودی شدن بخش عقب این خودرو و مسطح گشتن آن نسبت به مدل قدیمی تر، نوع طراحی چراغ های عقب این خودرو نیز در مدل 2019 آن به طور کامل تغییر کرده است. به بیان دقیق تر، دیگر خبری از چراغ های عقب درشت و جدا از هم مدل پیشین خودروی پورشه کاین در مدل جدید آن نیست و این چراغ ها اکنون جای خود را به چراغ های کشیده و باریکی داده اند که از طریق یک نوار نازک به یکدیگر متصل هستند.

اگرچه بخش جلوی مدل 2019 پورشه کاین در نگاه نخست تفاوت چندانی با بخش جلوی مدل پیشین این خودرو ندارد، اما با کمی دقت می توان نقاط افتراقی را میان مدل قدیمی و جدید این خودرو در نمای جلوی آن مشاهده کرد. به عنوان مثال چراغ های جلو در مدل 2019 این خودرو شکل و شمایل شکیل تری نسبت به مدل پیش از خود دارد و از طراحی بهتری برخوردار است. ضمن آن که طراحی بخش جلو پنجره این خودرو نیز به طور کامل تغییر کرده است. به این معنی که شیارهای موجود در این بخش که به منظور امکان تهویه هوا طراحی شده اند، در مدل سال 2019 این خودرو عریض تر و پهن تر از مدل پیش از خود جلوه می کنند. موضوعی که موجب شده است تا طراحی نمای جلو در مدل پیشن این خودرو (البته به جز حالت چراغ های جلوی آن) تا حدی شکیل تر از مدل 2019 آن به نظر بیاید.

قیمت خودروی پورشه کاین

با توجه به این موضوع که طی سال های اخیر واردات آن دسته از خودروهای لوکسی که از گنجایش موتور بالاتر از 2.5 لیتر بهره می برند ممنوع اعلام شده است، از واردات خودروی پورشه کاین نیز خبر جدیدی به گوش نمی رسد. از همین رو عمده دستگاه های موجود از این خودرو در بازار داخل را خودروهای دسته دوم تشکیل می دهند. در واقع این روزها یافتن مدل صفر کیلومتر و کار نکرده از خودروی پورشه کاین در بازار خودروی ایران کار بسیار دشواری است.

همان گونه که به آن اشاره شد، مدل S خودروی پورشه کاین بیش از سایر مدل های این خودرو در بازار ایران یافت می گردد. در حال حاضر نمونه های دست دوم از مدل مذکور با توجه به کیفیتی که از آن بهره می برند و همچنین بر اساس سال تولیدشان با متوسط قیمتی مابین 770 میلیون تومان تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان خرید و فروش می شوند. قیمت گزافی که گاه حتی از نمونه های صفر کیلومتر این محصولات در بازارهای جهانی نیز پیشی می گیرد.

در پایان این مطلب شما را به مشاهده ویدیویی از این خودروی شاسی بلند و قدرتمند دعوت می کنیم. ویدیویی که به بررسی مدل 2017 خودروی پورشه کاین اختصاص یافته است.

منبع: setare.com
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2070

به "بررسی مشخصات فنی پورشه کاین" امتیاز دهید

1 کاربر به "بررسی مشخصات فنی پورشه کاین" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی مشخصات فنی پورشه کاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید