انجمن اهدای عضو ایرانیان بوشهر تاسیس شد

به گزارش باتسک، رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انجمن اهدای عضو ایرانیان بوشهر تاسیس شد.

انجمن اهدای عضو ایرانیان بوشهر تاسیس شد

به گزارش از ، علیرضا باقری اضافه کرد: انجمن اهدای عضو یک سازمان مردم نهاد غیر انتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی است که سال جاری به همت عده ای از متخصصان فراهم آوری و پیوند اعضا و همچنین فرهیختگان علاقه مند تاسیس شده است.

وی بیان نمود: یکی از اهداف انجمن کوشش برای یاری به بیماران نیازمند پیوند و استفاده بهینه از اعضای قابل اهدا بیماران مرگ مغزی است.

عضو اصلی هیت مدیره انجمن اهدا عضو ایرانیان بوشهر ادامه داد: این انجمن با حمایت از خانواده های اهداکننده عضو و توانبخشی آنان کوشش می نماید قدردانی جامعه از اقدام مسوولانه و ایثارگرانه این خانواده ها را به آن ها نشان دهد.

باقری توضیح داد: کوشش می کنیم با آموزش تخصصی هماهنگ کنندگان اهدای عضو دانش این افراد را برای شناسایی، مراقبت و رویارویی با خانواده اهداکننده و سایر مراحل فراهم آورای اعضا افزایش دهیم تا کمیت و کیفیت اعضای اهدا شده بهبود یابد.

وی گفت: انجمن اهدای عضو ایرانیان در پی آن است که هیچ فرد مرگ مغزی اعضای ارزشمند خود را به زیر خاک نبرد و هیچ انسان نیازمند پیوندی به علت نرسیدن عضو پیوندی جان خود را از دست ندهد.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 267

به "انجمن اهدای عضو ایرانیان بوشهر تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن اهدای عضو ایرانیان بوشهر تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید