جزئیات اینترنت رایگان معلمان، دانشجویان و طلاب اعلام شد

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات جزئیات این بسته و نحوه فعال سازی آن را تشریح کرد.

جزئیات اینترنت رایگان معلمان، دانشجویان و طلاب اعلام شد

او گفت: همان طور که وزیر ارتباطات هم اعلام نمود، ترافیک راه یابی شده به سمت سامانه شاد در سراسر کشور و به وسیله تمام اپراتورها اعم از ثابت و همراه رایگان است.

وی اضافه نمود: هر کدام از دانش آموزان، اولیا و معلمان در سراسر کشور به سامانه شاد متصل شوند، این ترافیک رایگان خواهد بود و از بسته کاربری افراد، چیزی کسر نخواهد شد. این مسئله به تمامی اپراتورهای کشور ابلاغ شده است.

هاشمی درباره بسته های اینترنت رایگان تخصیص یافته برای اساتید حوزه و دانشگاه و معلمان هم گفت: با توجه به مسئولیت اجتماعی که وزارت ارتباطات در راستای حمایت از آموزش الکترونیکی دارد، بسته های اینترنت هدیه ای برای اساتید حوزه و دانشگاه، معلمین و طلاب در نظر گرفته است. برای اساتید دانشگاه بسته 60 گیگابایتی، برای معلمان 40 گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته 30 گیگابایتی به مدت 6 ماه در نظر گرفته شده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درباره نحوه فعال سازی این بسته ها گفت: کسانی که در دایره مشمولین این بسته قرار می گیرند، باید برای فعال سازی آن به سایت https://ictgifts.ir/ مراجعه نمایند. متقاضیان باید در این سایت کد ملی و شماره تلفنی که به نام خودشان است را وارد نمایند. پس از دریافت این اطلاعات و تائید صحت آن ها، اسامی نهایی در مدت زمان منطقی در اختیار اپراتورها قرار می گیرد تا ترافیک رایگان به حساب شان اضافه نموده گردد.

هاشمی درباره زمان آغاز ثبت نام برای دریافت بسته ها توضیح داد: اکنون در حال دریافت داده های مرتبط با اساتید، دانشجویان و معلمان هستیم تا بتوانیم اطلاعات تائید شده آن ها را دریافت و به روزرسانی کنیم. مقدمه آغاز ثبت نام این است که اطلاعات مربوط به دانشجویان به وسیله وزارت بهداشت، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد و هم اطلاعات اساتید حوزه و دانشگاه به وسیله مراجع ذی ربط تائید گردد و در اختیار ما قرار بگیرد. به محض وصول این اطلاعات، ثبت نام و فرآیند تخصیص بسته ها آغاز می گردد.

وی گفت: نکته مهم این است که ترافیک بسته هدیه از زمان فعال سازی به مدت 6 ماه اعتبار دارد و حتی اگر با تأخیر زمانی هم فعال گردد، از همان روز به مدت 6 ماه در دسترس کاربر قرار می گیرد.

هاشمی درباره این که بستر شاد نسبت به گذشته چه تغییراتی داشته و آیا می تواند احتیاج دانش آموزان را رفع کند، اضافه نمود: برای آموزش مجازی دانش آموزان، بستر شاد در نظر گرفته شده است. این سامانه هم مانند دیگر سامانه ها در طول این مدت ارتقا یافته و ویژگی های آن متناسب با بازخورد مخاطب به روز شده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: شبکه دانش آموزی شاد به نسبت سال گذشته، ارتقا پیدا نموده و انتظار داریم اشکالات کمتری را ببینیم. هر سامانه ای که خدمت یا سرویس زنده و در این حجم و مقیاس ارائه می دهد که مشابه آن در گذشته وجود نداشته است به طور طبیعی ممکن است دارای اشکالاتی باشد اما با توجه به کوشش اجرا شده، امیدواریم با مسائل کمتری روبرو باشیم و این گام بزرگ در جهت عدالت آموزشی با مشارکت معلمان و دانش آموزان به نسخه های بهینه تر ختم گردد.

حدود 2 سال قبل و با آغاز پاندومی کرونا، دولت تصمیم گرفت برای حفاظت از سلامت دانش آموزان و معلمان، آموزش کشور را به سمت مجازی شدن ببرد. توسعه یک پلتفرم برای تبدیل شدن به شبکه دانش آموزی از جمله اولین اقداماتی بود که به وسیله اپراتورها انجام شد.

از همان زمان وزارت ارتباطات برای یاری به آموزش مجازی و دسترسی عادلانه همگانی به این امکان بسته های اینترنت برای دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، اساتید دانشگاه و طلاب طی چند مرحله بسته های اینترنت در نظر گرفت و در فواصل مختلف به آن ها ارائه شد.

روزها و هفته های ابتدایی کرونا، ترافیک در شبکه ارتباطی کشور به قدری بالا رفت که همه بخش های وزارت ارتباطات برای تامین ظرفیت مناسب و رفع کردن مسائلی که وجود داشت، شبانه روزی آغاز به کار کردند. تخصیص بسته های اینترنت رایگان امکانی بود که وزارت ارتباطات به نمایندگی از دولت برای روشن نگه داشتن چراغ آموزش در کشور در چند مرحله به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه و حوزه اختصاص داد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2411

به "جزئیات اینترنت رایگان معلمان، دانشجویان و طلاب اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اینترنت رایگان معلمان، دانشجویان و طلاب اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید