افزایش قیمت بلیط هواپیمایی ، باز هم گرانی بلاتکلیف

به گزارش باتسک، بلیط هواپیما باز هم گران می گردد؟ شایعه گرانی بلیط هواپیما چند وقتی ست که دنیای مجازی را پر و مسافران را نگران نموده ست؛ اما این خبر تا چه مقدار صحت دارد؟ وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری این شایعه را به طور قطع رد و طبق اعلام این سازمان هیچ یک از خطوط هواپیمایی اجازه افزایش قیمت بلیط پروازهای داخلی را ندارند. در ادامه مطلب به جزییات خبر افزایش قیمت بلیط هواپیمایی می پردازیم.

افزایش قیمت بلیط هواپیمایی ، باز هم گرانی بلاتکلیف

بعد از شیوع ویروس کرونا شکی بزرگ به دنیای گردشگری وارد شد. تبعات این شک ماه ها به تعلیق درآمدن پروازها و افزایش قیمت بلیط هواپیمایی ها در مسیرهای داخلی و خارجی بود. به همین دلیل ظرفیت هواپیماها کم و در مقابل قیمت بلیط ها گرانتر شد. در چند روز اخیر خبر افزایش مجدد بلیط پروازهای داخلی در فضای مجازی پیچیده است. این خبر تا چه میزان صحت دارد؟

عدم تأیید افزایش قیمت بلیط هواپیمایی

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری:

سازمان هواپیمایی کشوری بر رعایت مقررات ابلاغی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، از جمله رعایت 60 درصدی ظرفیت هواپیما تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، هرگونه تخطی از اجرای مصوبات، ابلاغیه ها و دستورالعمل ها و سهل انگاری در این رابطه تخلف محسوب شده و شرکت هایی که از اجرای این مقررات خودداری نمایند این سازمان نسبت به مجوزهای پروازی آن شرکت ها تجدید نظر خواهدکرد.

بعلاوه سازمان هواپیمایی کشوری هیچ تصمیمی جهت افزایش بلیت هواپیما در دستور کار خود ندارد و شرکت های هواپیمایی موظفند در مورد نرخ بلیت هواپیما، براساس تصمیمات متخذه در آخرین جلسه شورای عالی هواپیمایی عمل نمایند و فروش بالاتر از سقف نرخ معین شده در جلسه مذکور، تخلف محسوب می گردد.

تخلفات احتمالی به وسیله سایت سازمان هواپیمایی کشوری www.cao.ir قابل دریافت است و در صورت احراز هرگونه تخلف بی تردید سازمان از مکانیزم های قانونی خود استفاده خواهد نمود.

بلیط پروازهای داخلی افزایش پیدا نمی کند!

همانطور که در خبر وب سایت رسمی سازمان هواپیمایی کشوری خواندید، افزایش قیمت بلیط هواپیمایی صحت نداشته و مسافران دغدغه ای برای خرید بلیط هواپیما نخواهند داشت. به همین دلیل تصمیم بر این شد که جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا جایگاه های هواپیما یکی در میان پر می شوند. بعلاوه مسافران ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در طول پرواز هستند. شرکت های هواپیمایی نیز ملزم هستند قبل و بعد از هر پرواز کابین هواپیما را با مواد ضدعفونی نماینده قوی شستشو دهند.

اجباری شدن کارت واکسن در پروازهای داخلی

از تاریخ اول آذر ماه ضروری است که تمامی مسافران در پروازهای داخلی کارت واکسن خود را ارائه دهند. طبق این خبر افرادی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند بایستی قبل از پرواز تست PCR انجام داده و نتیجه منفی آن را ارائه دهند.

شرایط خرید بلیط هواپیما برای بچه ها

سایت معتبر خرید بلیط هواپیما

قوانین، اضافه بار و میزان بار مجاز در ایرلاین ها و مسیرهای داخلی

ایرلاین های فعال در دوره کرونا کدام ها هستند و به چه مقاصدی پرواز دارند؟

راه های پیشگیری از ویروس کرونا در هواپیما

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2518

به "افزایش قیمت بلیط هواپیمایی ، باز هم گرانی بلاتکلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت بلیط هواپیمایی ، باز هم گرانی بلاتکلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید