خرید و فروش میلیونی جواب تست کرونا!

به گزارش باتسک، بازار خرید و فروش جواب تست کرونا داغ شده و گویا هر کسی بخواهد می تواند جواب تستش را با پول تغییر دهد.

خرید و فروش میلیونی جواب تست کرونا!

جوان آنلاین در ادامه نوشت: عده ای که برای سفر به خارج از کشور، احتیاج به جواب منفی تست کرونا دارند با دادن پول به برخی از آزمایشگاه ها و بدون انجام هیچ تستی! برگه ای مبنی بر عدم ابتلا به کرونا می گیرند و بی توجه به اینکه موجب انتقال این ویروس به اطرافیان خود می شوند، بار سفر می بندند و به مسافرت می فرایند! عده ای دیگر نیز به قصد دریافت مرخصی از محل کار و رفتن به سفر و گردش، جواب مثبت کرونا می گیرند و به بهانه اینکه باید در قرنطینه باشند، دو هفته مسافرت می فرایند و تفریح می نمایند!

چند ماه بود که خبر های غیررسمی درباره خرید و فروش جواب آزمایش کرونا و جعل آن منتشر می شد. همان روز ها رئیس اداره امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام نمود که این خبر را رد نمی نماید، اما گزارشی نیز در این باره دریافت ننموده است؛ او معتقد بود که در آزمایشگاه ها سامانه های نظارتی وجود دارد که به صورت مرتب و دوره ای آن ها را رصد می نماید. این در حالی است که مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت اطلاع داد که گزارشاتی در زمینه تخلفاتی نظیر فروش تست منفی کرونا برای مسافران از سوی برخی آزمایشگاه های خصوصی، به طور رسمی و غیررسمی و حتی به وسیله آزمایشگاه ها دریافت شده است!

هزینه 2 تا 5 میلیون تومانی برای منفی شدن تست کرونا!

مدت هاست که کاربران فضای مجازی از جعل نتیجه تست کرونا در برخی آزمایشگاه های کشور می نویسند و موجی از نقدها نسبت به این موضوع به راه افتاده است. یکی از کاربران توئیتر در این باره نوشت: تا جایی که من خبر دارم، برخی از نمایندگی های کلینیک های کلان با دریافت مبالغ سرسام آور به جای اینکه ترشحات بینی را بگیرند، نوک پنبه را در آب فرو می نمایند و داخل شیشه می گذارند و آن را برای معاینه به آزمایشگاه روانه می نمایند و نتیجه آن خود به خود منفی می آید!

کاربر دیگری نیز درباره جعل و فتوشاپ جواب آزمایش کرونا توئیت زد: یک نفر آمده بود کافی نت می خواست براش با جعل کردن، آزمایش کرونا مثبت رو به کرونا منفی تغییر بدن! گاهی از رفتار برخی از افراد، دهنم باز می مونه که این راه چاره ها رو از کجا پیدا می کنن؟

یکی دیگر از کاربران با نام کاوه نیز با انتقاد از جواب آزمایش جعلی کرونا در صفحه توئیتر خود نوشت: اینکه جواب آزمایش کرونا مثبت به نام خودتون جعل کنین که دو هفته مرخصی بگیرین، اسمش دزدیه.

کاربر دیگری با نام فرهاد نیز در اینباره توئیت زد: یه زمانی جماعت معتاد و عملی دنبال روش های منفی شدن تست مورفین بودن، حالا هم دنبال منفی شدن تست کرونا! اگه منفی شدن تست اعتیاد باعث نابودی زندگی همسر و فرزندان احتمالی میشه؛ جعل و تقلب در آزمایش کرونا ممکنه موجب مرگ صد ها نفر بشه.

آنطور که معین است کرونا هر چقدر بد است، اما برای برخی از افراد سودآوری خوبی دارد، نمونه اش برخی از آزمایشگاه ها که در ازای دریافت مبلغ 2 میلیون تا 5 میلیون تومان و به خواسته مشتری خود، جواب منفی یا مثبت صادر می نمایند. یکی از کاربران فضای مجازی در این باره نوشت: به دستور پزشک برای آزمایش کرونا به بیمارستان رفتم که از زبان مراجعه نمایندگان آنجا شنیدم که با پرداخت مبلغ 2 میلیون تومان می توانم جواب مثبت یا منفی آزمایش کرونا را دریافت کنم!

کاربر دیگری نوشته است: زنگ زدم برای تست کرونا، دختره گفت قیمت تست عادی فلان مقدار و قیمت تست با جواب منفی فلان مقدار. فکر کن چقدر باید کثیف باشی که جواب آزمایش به این مهمی را تقلب کنی و جون آدما را به خطر بندازی. این کاربر توئیتر گفته که آزمایشگاه مذکور جزو آزمایشگاه هایی است که به منزل می آیند و تست می گیرند؛ همچنین هزینه تست منفی 2 تا 5 میلیون تومان است.

کارِ برخی از آزمایشگاه های جعل نماینده جواب تست کرونا به جایی رسیده که گاهی با مسافرانی که جواب آزمایش شان مثبت است، تماس می گیرند و برای منفی شدن این جواب آزمایش، درخواست پول می نمایند! یکی دیگر از کاربران فضای مجازی در این رابطه نوشت: دوستمون میخواسته بره سفر تست کرونا داده، از آزمایشگاه زنگ زدن که مثبتی، اما اگر میخوای سفرت لغو نشه میتونم منفیش کنم، ولی هزینه داره!

از تخلف آزمایشگاه تا کلاهبرداری نمونه بردار!

در همین رابطه دکتر سیامک سمیعی، مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت می گوید: گزارشاتی در زمینه تخلف فروش تست دلخواه کرونا به خصوص برای مسافران از سوی برخی آزمایشگاه های خصوصی، به طور رسمی و غیررسمی و حتی به وسیله آزمایشگاه ها نیز دریافت نموده ایم.

او در پاسخ به این سؤال که این تخلفات مربوط به آزمایشگاه های خصوصی بوده یا بخش دولتی نیز تخلف نموده است، می گوید: تا به امروز گزارشی از بخش دولتی که تست مسافر می دهد و تخلفی نموده باشد، دریافت نکردیم، شاید یک دلیلش این باشد که اصولاً تست مسافران خارج از کشور را بخش خصوصی انجام می دهد و به ندرت در برخی از شهر ها که پرواز های خارجی دارند و بخش خصوصی نیز برای انجام آزمایشات مولکولی وجود ندارد، این کار در دانشگاه انجام می گردد.

سمیعی ادامه می دهد: در خصوص مسافران انواع تخلف ها را داشتیم؛ مثلاً موردی که اصلاً آزمایش انجام نشده، اما برگه جواب صادر شده است! یا آزمایش اجرا شده، اما جوابی را که در سامانه ثبت نموده اند با جواب مکتوب در دست مسافر، متفاوت بوده است!

او اظهار می دارد: برخی از مسافران بعد از خروج از کشور به دلیل پول اضافه تری که برای تست منفی کرونا پرداخت نموده اند، حرصشان می گیرد و تخلف آزمایشگاه را افشا می نمایند، اما پیدا کردن صحت این شکایت برایمان سخت می گردد، زیرا که شواهد آزمایش نشان می دهد، همه چیز درست اجرا شده است، اما اگر ثابت گردد که آزمایشگاه تخلفی نموده، در مرحله اول، اسم آن آزمایشگاه را از لیست آزمایشات حذف خواهیم کرد.

مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت می گوید: گاهی پیش آمده که خود آزمایشگاه به ما اعلام می نماید که در نمونه برداری تخلف نموده و با دریافت پول از مراجعه نماینده، جواب دلخواهش را ثبت نموده است. یا یکی از آزمایشگاه های معروف اعلام نموده از افراد پول گرفته و جواب تست را منفی نموده است!

تخلف آزمایشگاه ها را به 190 گزارش دهید

سمیعی تصریح می نماید: در همه جهان فروش جواب منفی وجود داشته است، مثلاً مسافرانی از عراق، فرانسه و ایتالیا به کشور ما آمدند و بدون اینکه هیچ تست کرونایی انجام گردد، برگه تست منفی کرونا داشتند. در برخی موارد هم متوجه شدیم که جواب های منفی تست کرونای مسافران خارجی اشتباه بود، حالا اینکه تخلفی انجام شده بود یا نه را نمی دانم.

او می گوید: خیلی از تخلفات را تا زمانی که مردم اعلام ننمایند، متوجه نخواهیم شد؛ بنابراین مردم در صورت مشاهده تخلفات با 190 تماس بگیرند و مورد را گزارش دهند. همچنین آن ها می توانند تخلف هر آزمایشگاهی را به معاونت درمان دانشگاه آن اطلاع دهند. در صورتی که کسی به شکایت آن ها رسیدگی نکرد، حتماً آن را مستقیم به ستاد وزارت بهداشت اطلاع دهند.

جالب است که مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت از این همه تخلف که زندگی ایرانیان را به مخاطره می اندازد، آگاه است، اما باز هم این تخلفات وجود دارد!

منبع: فرارو
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2207

به "خرید و فروش میلیونی جواب تست کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش میلیونی جواب تست کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید