برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در 26 بهمن

به گزارش باتسک، دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در راستای تقویت بخش معنوی گردشگری با حضور شخصیت های علمی خارج از کشور و اساتید داخل و متخصصان حوزه گردشگری طی روزهای 26 و 27 بهمن ماه برگزار می گردد.

برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در 26 بهمن

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزا کانادا قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

محمدحسین ایمانی خوشخو در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اعلام این خبر، با اشاره به ابعاد گردشگری معنوی در کشور، با بیان اینکه گردشگری دارای دو صورت ظاهری و معنوی است، اظهار کرد: بخش معنوی گردشگری به روح و روان انسان مرتبط بوده زیرا آرامش روح انگیزه اولیه سفر است که تا به امروز کمتر مورد توجه قرار داشته است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به تاکید مضامین ادبی بر داشتن نگاه عبرت آمیز بر آثار باستانی، اضافه کرد: ما در پی استخراج نگاه معنوی از دل مفهوم گردشگری و تقویت این حوزه هستیم تا از این طریق بازدهی سفر بیشتر می گردد.

وی به برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در راستای تقویت بخش معنوی گردشگری اشاره نمود و گفت: طی روزهای 26 و 27 بهمن ماه دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت با حضور شخصیت های علمی خارج از کشور و اساتید داخل و متخصصان حوزه گردشگری برگزار می گردد. در این راستا پیش نشست ها و دیدار هایی را با بزرگان صاحبنظر در قم و تبریز و صاحبنظرانی از بخش های مختلف همچون بنیاد ایران شناسی داشتیم.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد با دو تن از مراجع تقلید در شهر قم نیز دیدار هایی را خواهیم داشت، ادامه داد: با توجه به اینکه مقوله گردشگری معنویت در فضای علمی داخلی و بین المللی مقوله جدیدی است از این رو باید با تعمق بیشتر بتوانیم آن را به مکتب گردشگری معنوی تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به اینکه تا خاتمه دی ماه 50 مقاله ارائه شده است، اظهار کرد: در حال حاضر این مقالات در مرحله داوری قرار دارند تا در روز کنفرانس مقاله های برگزیده ارائه شوند.

به گفته ایمانی خوشخو از میان 15 کشور متقاضی برای حضور در کنفرانس، مهمانانی از کشورهای آمریکا، انگلستان، فرانسه، استرالیا، مالزی، سنگاپور و یونان دعوت شده اند.

وی محورهای کنفرانس را نیز مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: فلسفه، دین، اخلاق در حوزه های مبانی گردشگری و معنویت برآمده از فلسفه و دین، وجوه اشتراک و افتراق گردشگری مذهبی و گردشگری با رویکرد معنوی، رابطه اخلاق فردی و اجتماعی با رویکرد معنوی به گردشگری و روش شناسی در مطالعات بین رشته ای معنویت و گردشگری، روان شناسی و سلامت معنوی در حوزه های انگیزه های مادی و معنوی سفر، ویژگی های روان شناختی تاثیرگذار بر عوامل رانشی و کششی معنوی گردشگران و تاثیر مراقبه معنوی در گردشگری بر سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی از جمله محورهای این کنفرانس هستند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ ادامه داد: همچنین فرهنگ و جامعه شامل بخش های ارتباطات میان فرهنگی پایدار و تاثیر متقابل آن با رویکرد معنوی به گردشگری، نقش رسانه در تقویت رویکرد معنوی به گردشگری، گردشگری، معنویت، صلح و دوستی و کیفیت و سبک زندگی با رویکرد معنوی به گردشگری دیگر محور کنفرانس است.

ایمانی خوشخو گفت: دیگر محور کنفرانس مدیریت، اقتصاد و بازاریابی در حوزه های برنامه ریزی و مدیریت مقصدهای گردشگری با رویکرد معنوی، مطالعات توسعه گردشگری پایدار با رویکرد معنوی، مدیریت منابع انسانی در زنجیره خدمات گردشگری با رویکرد معنوی، کارآفرینی معنوی در راستی بازشناسی معنویت در گردشگری، آینده پژوهی گردشگری با رویکرد معنوی، فرصتهای مالی گردشگری با رویکرد معنوی، ارزشیابی مالی گونه های گردشگری با رویکرد معنوی، بازاریابی معنوی نگرشی جدید به مدیریت کسب و کارهای گردشگری و رویکرد خاص برای ارائه محصولات در بازار خاص با رویکرد معنوی است.

وی اظهار کرد: هنر، معماری و ادبیات در حوزه های نقش هنر درتقویت نگاه معنوی به گردشگری، تعامل معنوی انسان، اجتماع و فضا با معماری مقصدهای گردشگری، تاثیر عناصر منظر در ارتقای معنویت در گردشگری و جستجوی مفهوم معنویت و سفر در متون ادبی محور دیگر این کنفرانس است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ همچنین با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی ایران در نظریه پردازی، توضیح داد:مباحث زیادی در این زمینه برای مطرح کردن در جامعه از جانب ایران به عنوان یک کشور با سابقه تاریخی و فرهنگی در حوزه های مختلف وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1186

به "برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در 26 بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در 26 بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید