کاهش هزینه های درمان با آگاهی بخشی در مورد سرطان بچه ها

به گزارش باتسک، مدیرعامل محک با بیان اینکه بیش از 19 هزار کودک مبتلا به سرطان تحت درمان، تحت حمایت این موسسه هستند، گفت: روزانه 6 کودک جدید به این جمع اصافه می شوند؛ افزایش آگاهی درباره سرطان بچه ها، ضمن افزایش اثربخشی درمان، هزینه ها را نیز کاهش می دهد.

کاهش هزینه های درمان با آگاهی بخشی در مورد سرطان بچه ها

به گزارش گروه اجتماعی باتسک، آراسب احمدیان از اجرای فعالیت های مرتبط با اطلاع رسانی و ایجاد مطلعی در مورد سرطان بچه ها اطلاع داد و اظهار کرد: افزایش مطلعی عمومی درباره سرطان بچه ها باعث تشخیص زودهنگام بیماری می گردد و این مهم، ضمن افزایش اثربخشی درمان، هزینه ها را نیز کاهش می دهد.

وی در تشریح اهداف بیانیه چشم انداز این مؤسسه درخصوص ارتقای سطح آموزش سرطان بچه ها در جامعه ادامه داد: محک در کوشش است تا در سایه آموزش و اطلاع رسانی، بیماری بچه ها در مراحل اولیه تشخیص داده گردد؛ از لحظه تشخیص بیماری، کودک و خانواده وی تحت حمایت قرار می گیرند.

احمدیان با اشاره به اینکه بیانیه چشم انداز محک به وسیله سایت محک برای عموم قابل مشاهده است، اظهار داشت: محک باید جامعه را نسبت به آخرین اخبار در ارتباط با سرطان مطلع کند؛ این موسسه، مناسب ترین اطلاعات، توصیه ها و منابع لازم را در اختیار جامعه قرار می دهد. بخش دیگری از این بیانیه تأکید دارد که محک به وسیله گسترش همکاری با مؤسسات تحقیقاتی و درمانی ملی و بین المللی فعال در زمینه سرطان، به کاهش نرخ ابتلا به سرطان در بچه ها و روش های مؤثر درمان دست خواهد یافت.

مدیر عامل محک اضافه کرد: به منظور تحقق اهداف پیش روی بیانیه چشم انداز، مؤسسه، سعی در توسعه همکاری های ملی و بین المللی با سازمان ها و نهاد های مردم نهاد مطرح و فعال در این حوزه دارد؛ اخیراً نیز همزمان با روز دنیای سرطان، طی همکاری مشترک این مؤسسه با انجمن کنترل دنیای سرطان (UICC) کمپین روز دنیای سرطان در ایران از 15 بهمن تا امروز که روز دنیای سرطان کودک است برگزار گردید.

احمدیان با اشاره به فعالیت های این مؤسسه به عنوان برترین خیریه دنیا در کمپین (UICC) ادامه داد: محک با بهره گیری از ظرفیت های مشارکت مدنی، مسئولیت اجتماعی شرکت ها، نیکوکاران، داوطلبان مؤسسه، هنرمندان، یاوران رسانه ای و همچنین سایر ظرفیت های ارتباطی، نزدیک به 30 عنوان فعالیت را به منظور افزایش مطلعی رسانی و ترغیب افراد جامعه به حضور در کمپین، پیش بینی و اجرا نموده است؛ از این میان می توان به اهم این فعالیت ها نظیر حضور در مدارس جهت معرفی محک و کمپین و درست کردن اوریگامی با دانش آموزان جهت آموزش فرهنگ نیکوکاری به آنها، نورپردازی نارنجی برج آزادی و دیگر مراکز تجاری و معروف شهر، توزیع روبان طلایی میان نیکوکاران، اطلاع رسانی در مورد سرطان های شایع بچه ها، برگزاری کارگاه آموزشی در مورد سرطان بزرگسالان و معرفی راه های پیشگیری از آن، اشاره نمود.

مدیرعامل محک اجرای این اقدامات توسط یکی از قدیمی ترین مؤسسات خیریه فعال در حوزه حمایت از بچه ها مبتلا به سرطان را اثر بخش تلقی و مطرح کرد: نگاه به آمار بچه ها مبتلا به سرطان، بار دیگر ضرورت ایجاد مطلعی در این زمینه را یادآوری می نماید؛ اکنون بیش از 19 هزار کودک مبتلا به سرطان تحت درمان در سراسر کشور تحت حمایت هستند و روزانه 6 کودک جدید نیز به جمع بچه ها تحت حمایت محک اضافه می شوند.

وی ادامه داد: اینکه مردم نسبت به موضوع سرطان کودک مطلع شوند و بتوانند به صورت داوطلبانه از ایشان حمایت نمایند نقش مؤثری در ارائه خدمات درمانی و حمایتی به آن ها دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1244

به "کاهش هزینه های درمان با آگاهی بخشی در مورد سرطان بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش هزینه های درمان با آگاهی بخشی در مورد سرطان بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید