کانتر استرایک 2 این مجموعه را به دوران اوج خود می برد

به گزارش باتسک، بازی کانتر استرایک 2 (Counter Strike 2) حدود 6 ماه پیش معرفی گشت. از آن زمان تعداد بازیکنان فعال بازی گلوبال آفنسیو (Global Offensive) حدود 30 درصد افزایش داشته و این رشد همچنان ادامه دارد. بازی تازه کانتر استرایک 2 این مجموعه را دوباره زنده کرده است و شرکت ولو (Valve) با عرضه کانتر استرایک 2 دوباره به دوران اوج خود بازگشته است.

کانتر استرایک 2 این مجموعه را به دوران اوج خود می برد

تا مدتی پیش بازی گلوبال آفنسیو دیگر در حال از بین رفتن و قدیمی شدن بود که کانتر استرایک 2 دوباره مجموعه را زنده کرد. بازی کانتر استرایک 2 تمامی نکات مثبت مجموعه کانتر استرایک را داشته و مواردی نو نیز به بازی اضافه کرده است. یعنی حالت بتل رویال و موارد دیگر به بازی اضافه شده تا مجموعه کانتر استرایک دوباره به دوران اوج خود بازشود.

از لحاظ ظاهری بازی کانتر استرایک 2 نسبت به قبل پیشرفت محسوسی داشته است. یعنی بحث نورپردازی، جزئیات، حالت دود، سطوح و موارد دیگر از این دسته پیشرفت بسیار زیادی در کانتر استرایک 2 داشته اند. در کنار آن بحث رابط کاربری بازی نیز بهتر شده است. یعنی شما با یک صفحه بهتر در ابتدای بازی روبرو هستید و به راحتی می توانید از فروشگاه کانتر استرایک 2 موارد مختلف را خریداری بکنید.

چرا دوباره بحث کانتر استرایک داغ شده است؟

بازی کانتر استرایک پس از چندین سال توانسته در صدر جدول اخبار قرار بگیرد. دلیل اصلی آن هم این است که تمامی استریمرها در حال تجربه این بازی هستند. اگر شما به بخش گیمینگ یوتیوب (YouTube) نگاه کنید با ویدئوهای مختلفی از بازی کانتر استرایک 2 روبه رو خواهید شد. بازی کانتر استرایک 2 توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و لیاقت این توجه را دارد. اگر همه چیز خوب پیش برود، این محبوبیت به ایجاد لیگ های مختلف و رقابت های متنوع تبدیل خواهد شد. نکته مهم اینجاست که جامعه مجموعه کانتر استرایک از عملکرد شرکت ولو در بازی کانتر استرایک 2 بسیار راضی است.

قسمتی از موفقیت کانتر استرایک 2 در حرکت بسیار روان و خوب ولو از سمت گلوبال آفنسیو به کانتر استرایک 2 است. به این شکل که ولو به بهترین نحو بازیکنان با تجربه را برای ورود به دنیای کانتر استرایک 2 آماده کرد. یکی از روش های این شرکت عرضه نسخه بتای بسیار طولانی مدت بود که به بازیکنان روند و راه حل این بازی نو را یاد می داد.

مورد دیگر این است که تمامی آیتم ها و دستاوردهای شما در بازی گلوبال آفنسیو بدون هیچ مسئله ای به بازی کانتر استرایک 2 منتقل می شود. همینطور اینکه در ابتدا تغییرات کانتر استرایک 2 نسبت به گلوبال آفنسیو بسیار جزئی به نظر می رسد ولی اگر بیشتر دقت کنید، ولو کار بسیار بزرگی در عرضه این بازی انجام داده است.

کانتر استرایک 2 از لحاظ گرافیکی پیشرفت محسوسی داشته است

بازی کانتر استرایک 2 یک به روزرسانی یا ارتقاء ساده نیست بلکه شرکت ولو به طور کامل کانتر استرایک را با استفاده از موتور Source 2 بازسازی کرده است. قوانین کلی گیم پلی نسبتت به قبل تغییر خاصی نداشته است ولی از لحاظ فیزیکی و ظاهری بازی پیشرفت بسیار زیادی نسبت به قبل داشته است. در نتیجه این دنباله یک حس آشنا ولی نو را به کاربران منتقل خواهد کرد.

بازی از لحاظ ظاهری نسبت به قبل پیشرفت بسیار زیادی داشته است. دنیای کانتر استرایک 2 از همیشه درخشان تر و روشن تر طراحی شده و از طرفی رنگ ها نیز بسیار اشباع هستند. نورپردازی بازی نسبت به قبل پیشرفت بسیار زیادی داشته و همین موضوع باعث شده که بازیکنان دیگر نتوانند در یک نقطه پنهان شده و افراد دیگر را از بین ببرند.

از لحاظ صدا نیز کانتر استرایک 2 پیشرفت بسیار زیادی داشته است. به این شکل که شما می توانید از فاصله زیاد هم صداهای مختلف را تشخیص داده و حتی بفهمید نوع اسلحه کدام است. در اصل شرکت ولو تلاش کرده تا بازی کانتر استرایک 2 از هر لحاظ نسبت به عناوین قبلی پیشرفت داشته باشد و این موضوع به طور کامل مشهود است.

فیزیک آب در بازی کانتر استرایک 2 به طور کامل از نو طراحی شده است. زمانی که شما کمی فقط بگذارید و به آب شلیک کنید یا وارد آن شوید، متوجه خواهید شد که عملکرد متفاوتی از قبل خواهد داشت. تعدادی مکانیک خاص نو هم به بازی اضافه شده است. برای مثال شما می توانید در یک باطلاق گیاهان را ببینید که از روی آب جدا شده و پس از دوباره افتادن در آب یک موج بوجود می آورند. از طرفی الکل داخل مولوتو نیز به طور کامل مشخص بوده و به همین دلیل از لحاظ ظاهری بازی کانتر استرایک 2 یک پیشرفت محسوس نسبت به قبل داشته است.

یکی از موارد دیگر که به طرز مشهودی بهبود پیدا کرده است، گرافیک دود در بازی است. ولو این مورد را نیز به طور کامل از نو طراحی کرده و یکی از بهترین طراحی ها را در میان بازی های شوتر دارد. مکانیسم دود در این بازی بسیار جالب است. به این شکل که نه تنها بسیار طبیعی طراحی شده بلکه نسبت به اطراف هم واکنش نشان می دهد. برای مثال اگر شما در آن شلیک کنید، به طور موقت یک فضای خالی داخل آن ایجاد می شود.

از طرفی اگر شما در این دود یک نارنجک پرتاب کنید، به طور موقت اثر آن از بین خواهد رفت. اگر شما بخواهید به صورت تیمی کار کنید، می توانید از این مورد به بهترین نحو استفاده کنید. یعنی در مدت خیلی کوتاه دود را از بین برده، دشمن را شناسایی کرده و به آن شلیک کنید. اهمیت دود در این بازی اینجاست که عمق طراحی گرافیکی آن را به شدت افزایش داده است.

پیشرفت های بازی در زمینه گیم پلی هم وجود داشته است

در کنار همه موارد گفته شده، مهم ترین سود استفاده از این موتور نو این است که گیم پلی بازی به شدت روان و راحت است. کنترل سلاح ها بهبود زیادی نسبت به قبل داشته و به شدت رضایت بخش است. در حدی که می توان گفت بازی کانتر استرایک 2 یکی از بهترین شوترهای آنلاین چند سال اخیر بوده و گیم پلی بسیار خوبی دارد.

این بهبود در زمینه گیم پلی به خاطر چند مورد مختلف است. به این شکل که بازی از لحاظ Netcode بهبود داشته و همینطور یک سیستم Sub Tick Rate برای سرورها به بازی اضافه شده تا دقت و زمانبندی بازی را بهتر کرده باشد. همین بهبود نسبت گیم پلی نسبت به قبل باعث شده که انتقال از گلوبال آفنسیو به کانتر استرایک 2 کاملاً منطقی به نظر برسد.

کانتر استرایک 2 از هر لحاظ نسبت به قبل بهتر است و در نتیجه یک دنباله بسیار خوب برای گلوبال آفنسیو است. تنها مشکل این بازی را می توان حرکت پاها در بازی دانست. به این شکل که این سیستم نو که به بازی اضافه شده، باعث شده یک حس آهستگی و تأخیر در حرکت کرکتر وجود داشته باشد. در نتیجه در ابتدا برای عادت کردن به این سیستم نیاز به زمان و تجربه دارید.

این سیستم نو نسبت به گلوبال آفنسیو آرام تر و کمی ضعیف تر است. البته لازم به ذکر است که لزوماً بد نیست ولی در ابتدا نیاز به عادت کردن دارد. در حال حاضر حرکت کردن در نقشه و به طور کلی کنترل کرکتر اصلی کمی عجیب است ولی امکان دارد که در به روزرسانی های بعدی شرکت ولو بازی را بهتر بکند. نکته اینجاست که در حال حاضر حرکت کرکتر اصلی نسبت به بازی گلوبال آفنسیو بدتر است. با این حال به دلیل نکات مثبت دیگر کانتر استرایک 2 می توان از این نکته منفی چشم پوشی کرد.

جمع بندی

در سرانجام باید گفت که بازی کانتر استرایک 2 از همه لحاظ نسبت به قبل پیشرفت داشته است. بازی از لحاظ ظاهری به شدت زیبا طراحی شده و مکانیسم های گیم پلی آن تغییر بسیار زیادی داشته است. مانند هر بازی دیگر، کانتر استرایک 2 نیز بدون مشکل نیست اما به دلیل پیشرفتی که نسبت به قبل داشته، می توان به راحتی از ایرادات این بازی چشم پوشی کرد.

نکته اصلی اینجاست که بازی کانتر استرایک: گلوبال آفنسیو چندین سال پیش عرضه شده است. اگر شما از بازیکنان قدیمی این بازی هستید، وارد شدن به کانتر استرایک 2 در ابتدا کمی سخت خواهد بود. به دلیل اینکه نمی توان به راحتی به مکانیسم های آن عادت کرد ولی اگر شما وقت بگذارید، کانتر استرایک 2 بازی ای است که ارزش وقت و زمان شما را دارد. همینطور اینکه شرکت ولو همچنان به بهبود بازی ادامه خواهد داد و کانتر استرایک 2 قرار است یک بازی شوتر قوی باشد که برای زمان زیادی در صدر جدول بازی های استیم حضور خواهد داشت.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 مهر 1402 بروزرسانی: 17 مهر 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2906

به "کانتر استرایک 2 این مجموعه را به دوران اوج خود می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانتر استرایک 2 این مجموعه را به دوران اوج خود می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید