چند خبرگزاری فعال در کشور وجود دارد؟

به گزارش باتسک، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه 30 خبرگزاری فعال در کشور وجود دارد، گفت: در کل کشورهای اتحادیه اروپا جمعا 30 خبرگزاری وجود ندارد؛ یعنی مردم ما علاقه مند شدید به تأسیس رسانه هستند.

چند خبرگزاری فعال در کشور وجود دارد؟

به گزارش باتسک، محمدرضا دربندی در دهمین سالگرد تأسیس روزنامه شهرآرا که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون 11 هزار رسانه از وزارت ارشاد مجوز گرفتند از این تعداد در حال حاضر 5700 رسانه فعال هستند و بقیه به دلایل مختلف فعالیتی انجام نمی دهد.

وی افزود: از 5700 رسانه فعال، 4100 نشریه مکتوب و 1600 رسانه غیر مکتوب شامل پایگاه هایی خبری و خبرگزاری ها هستند. در بین 1600 رسانه غیر مکتوب، 30 خبرگزاری فعال در کشور وجود دارد. در کل کشورهای اتحادیه اروپا جمعاً 30 خبرگزاری وجود ندارد؛ یعنی مردم ما علاقه مند شدید به تأسیس رسانه هستند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: از 4100 نشریه مکتوب 300 مورد روزنامه هستند، در آلمان 120 روزنامه و در کانادا 100 روزنامه داریم. وجود 1800 هفته نامه و دو هفته نامه و 2000 ماهنامه آمار کمی نشریات در ایران است.

دربندی در مورد نشریات تخصصی ادامه داد: 350 نشریه با موضوع ورزش، 280 نشریه با موضوع دین و معارف اسلام، 100 نشریه در حوزه سینما، هنر و ادبیات، 75 نشریه با موضوع کودک و نوجوان و 90 نشریه در حوزه خانواده، سرگرمی و جدول داریم.

وی یادآور شد: 1400 نفر از مدیران مسئول این نشریات خانم و 150 نفر اهل رسانه هستند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه روزنامه ها را به سه گروه تقسیم بندی کرده ایم، گفت: گروه اول دسته الف هستند و روزنامه شهرآرا جز گروه الف و برترین هاست ، این نشریه با 16 صفحه و با شعار روزنامه شهر امید و زندگی آغاز کرده و به شعار جنبه عملی داده است. روزنامه شهرآرا آمادگی هماوردی با روزنامه های سراسری را دارد و می تواند خود را به عنوان یک روزنامه سراسری عرضه کند. همیشه شهرآرا را به عنوان یک الگوی مناسب معرفی می کنیم.

دربندی بیان کرد: روزنامه شهرآرا طیف متنوعی از مخاطبان را مدنظر دارد و مطالب تولیدی آن نسبت به مطالب کپی پیست بسیار زیاد است. ویژه نامه ها آن قابل توجه است و خلاقیت در کارشان فوق العاده است. حتی در نوشتن تاریخ روز که همه روزنامه ها آن را افقی می نویسند شهرآرا به صورت عمودی می نویسد و زیبایی خاصی به الگوی نشریه می دهد. امروز متوجه شدم این روزنامه کار چند رسانه ای هم انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 453

به "چند خبرگزاری فعال در کشور وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند خبرگزاری فعال در کشور وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید