پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 19مرداد 1400

به گزارش باتسک، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد. فردا سه شنبه 19 مرداد ماه 1400 آسمان تهران صاف و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 19مرداد 1400

به گزارش خبرنگاران، امروز آسمان تهران آفتابی و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و شش درجه به مرور و در طول روز به سی و هفت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: آسمان تهران فردا (19 مرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (20 مرداد ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 27 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (18 مرداد ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (19مرداد ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (19مرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بعضی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، جنوب اصفهان، ارتفاعات جنوب کرمان، ارتفاعات هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان های مازندران، البرز، قزوین و تهران رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

این شرایط سه شنبه در منطقه های از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، بعضی نقاط فارس، هرمزگان و جنوب کرمان پیش بینی می گردد.

بعلاوه طی پنج روز آینده در بعضی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل و خراسان جنوبی وزش باد شدید رخ می دهد که گاهی با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

در این مدت شرق دریای عمان هم مواج است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2357

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 19مرداد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 19مرداد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید