پیش بینی قیمت خودرو تا سرانجام سال ، منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران، خودروهای ایرانی و خارجی در شب عید مقرون به صرفه شدند. گویا با کاهش قیمت خودرو در بازار ایران خریداران و دلالان از این بازار عقب نشینی نموده اند.

پیش بینی قیمت خودرو تا سرانجام سال ، منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟

آنالیز ها نشان می دهد قیمت خودروهای ایرانی در روز چهارشنبه (18 اسفند 1400) تحت تاثیر مذاکرات مقرون به صرفه شد. نمایشگاه داران خودرو می گویند قیمت بعضی از خودروهای ایرانی در یک هفته اخیر بین 10 تا 15 میلیون تومان مقرون به صرفه شد.

قیمت خودروهای ایرانی چقدر شد؟

به عنوان مثال خودروی پراید 111 به نرخ 185 میلیون تومان رسید. پراید 131 نیز به نرخ 170 میلیون تومان معامله شد. خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل 1400 سه میلیون کاهش داشت. این خودرو در قیمت 475 میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است.

آیا نتیجه نهایی مذاکرات خودرو را مقرون به صرفه می نماید؟ یک فعال بازار خودرو به خبرنگاران می گوید: قیمت خودرو تحت تاثیر مذاکرات کاهش پیدا کرد. پیش بینی ها حاکی از این است که به علت کاهش تقاضا فرایند کاهشی قیمت خودرو ادامه دار است.

فیروز نادری شرح می دهد: قیمت خودروهای ایرانی در یک هفته اخیر بین 10 تا 15 میلیون تومان مقرون به صرفه شد. بعلاوه خبر آزادسازی خودروهای خارجی نیز در قیمت خودروهای لاکچری اثر گذاشته است.

مقرون به صرفهی 50 تا 60 میلیون تومانی خودروهای خارجی

او ادامه داد: خودروهای حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان نیز بین 50 تا 60 میلیون تومان مقرون به صرفه شد. حالا نه تنها خریداران خودروهای داخلی بلکه خریداران خودروهای لوکس هم از بازار عقب نشینی کردند.

نادری گفت: از زمانی که رئیس جمهور از خودروسازی بازدید کرد عرضه خودروهای ایرانی به بازار زیاد شد. اکنون بازار با عرضه زیاد خودرو روبرو شده است. پیش بینی می گردد قیمت خودروهای ایرانی تا سرانجام سال بین سه تا پنج میلیون دیگر ریزش داشته باشد.

پیش تر دنیای اقتصاد نوشت: شهفرایندان به کاهش قیمت، بهبود کیفیت و افزایش عرضه امیدوار شده اند و از سوی دیگر در خرید خودرو مردد هستند.

برای مطالعه بیشتر خبر اعلام تعرفه واردات خودرو در سال 1401 را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2655

به "پیش بینی قیمت خودرو تا سرانجام سال ، منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی قیمت خودرو تا سرانجام سال ، منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید