پوشش دهی سطوح با گرافن مانع گسترش بیماری خواهد شد

به گزارش باتسک، یکی از شرکت های ایتالیایی تولیدکننده گرافن خاطرنشان کرد می تواند از گرافن برای پوشش دهی سطوح تجهیزات به ویژه ادوات بیمارستانی برای ممانعت از گسترش بیماری استفاده کند.

پوشش دهی سطوح با گرافن مانع گسترش بیماری خواهد شد

به گزارش گروه فناوری باتسک، شرکت دایرکتا پلاس (Directa Plus) میخواهد تا خواص باکتریواستاتیک گرافن را به نمایش بگذارد. فعالیت این شرکت در ایتالیا همچنان تداوم دارد و این شرکت به دنبال اثبات امکان استفاده از گرافن در فراوری تجهیزات پزشکی است تا از خواص گرافن برای پیشگیری از انتشار ویروس استفاده گردد.

دایرکتا پلاس گفت که فعالیت های این شرکت از محدودیت هایی که توسط دولت این کشور وضع شده، مستثنی شده است. این شرکت به دلیل فراوری و تامین محصولات مبتنی بر نانوپلاکت های گرافنی در بازار مصرفی و صنعتی ایتالیا، در لیست شرکت های مواد شیمیایی دسته بندی شده است بنابراین، محدودیت های فعلی دولت ایتالیا مشمول این شرکت نمی گردد.

این شرکت، فعالیت های خود را برای پشتیبانی از مقامات ایتالیایی چه در سطح محلی و چه ملی، برای مبارزه با کرونا ادامه می دهد و در این راستا از فناوری های خود استفاده می نماید.

گرافن فراوری شده توسط شرکت دایرکتا پلاس غیرسمی بوده و از خواص باکتریواستاتیک برخوردار است. بنابراین، می توان از آن برای فراوری دستگاه های پزشکی، ماسک، دستکش و لباس به منظور اطمینان از ممانعت از گسترش ویروس کرونا استفاده کرد.

جیولیئ سیزارو، از مدیران شرکت دایرکتا پلاس می گوید: تجهیزات پزشکی که توسط گرافن تقویت می شوند می توانند به عنوان یک محیط کار ایمن برای کارکنان بهداشت، سلامت و همه شهروندان استفاده شوند. در صنعت بهداشت و درمان، گرافن با خاصیت ضدباکتری و فیلتر شناخته می گردد. ما با استفاده از گرافن غیرسمی G+ می توانیم از تجهیزات محافظت کنیم.

دایرکتا پلاس که یکی از فراوریکنندگان گرافن در دنیا است پیش از این نیز در صنایع مختلف نظیر فراوری آسفالت و منسوجات فعالیت هایی داشته است. این شرکت چندی پیش بیان کرد که محصولات گرافنی دایرکتاپلاس قرار است توسط یکی از شرکت های فعال در حوزه نساجی مورد استفاده قرار گیرد. لورو پیانا یک شرکت ایتالیایی فراوریکننده پارچه و لباس بوده که به دنبال استفاده از فناوری نانو در منسوجات است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1496

به "پوشش دهی سطوح با گرافن مانع گسترش بیماری خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش دهی سطوح با گرافن مانع گسترش بیماری خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید