ورود لاریجانی به بیروت در دومین ایستگاه سفر منطقه ای ؛ تاکید بر صندلی تاثیرگذار لبنان در منطقه

به گزارش باتسک، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر منطقه ای خود از دمشق وارد بیروت شد.

ورود لاریجانی به بیروت در دومین ایستگاه سفر منطقه ای ؛ تاکید بر صندلی تاثیرگذار لبنان در منطقه

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رسمی لبنان از ورود علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به بیروت اطلاع داد.

بر اساس این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران لحظاتی پیش در راس هیئتی وارد فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت شد.

لاریجانی که از دمشق وارد بیروت شده است، قرار است در این سفر دو روزه به لبنان با شماری از مقامات مجلسی و سیاسی لبنان و در راس آنها با نبیه بری همتای خود ملاقات کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بیروت گفت لبنان کشور تاثیرگذاری درمنطقه است و ایران کوشش می نماید تا این کشور را، آزاد و مستقل ببیند.

هانی قبیسی از نمایندگان مجلس لبنان به نمایندگی از نبیه بری رئیس مجلس این کشور در فرودگاه به استقبال لاریجانی رفت.

محمد جلال فیروزنیا سفیر جمهوری اسلامی ایران و عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان، محمود قماطی نماینده سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله، نجلا عساکر مدیر دایره تشریفات وزارت خارجه لبنان و هیئتی از جنبش امل لبنان به ریاست خلیل حمدان نیز در مراسم استقبال از لاریجانی و هیئت همراه وی در فرودگاه حضور داشتند.

قبیسی در مراسم استقبال از لاریجانی گفت به نمایندگی از نبیه بری آمده ایم تا از میهمان عزیزمان رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در کشور دوم خود، لبنان استقبال کنیم و به شما خیرمقدم بگوییم و اقامت خوشی را آرزو کنیم.

وی با تمجید از روابط حسنه میان ایران و لبنان توضیح داد جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار لبنان در تمام سختی هایی بوده است که بر کشور گذشته است.

خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد : لاریجانی هم سفر به لبنان، کشور دوست و برادر را باعث افتخار و خوشحالی دانست و گفت : مسلما لبنان کشور تاثیرگذاری در منطقه است و همیشه روابط محبت آمیز و حسنه ای میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان برادر برقرار بوده است و همانطور که می دانید جمهوری اسلامی ایران همیشه کوشش می نماید تا لبنان برادر را کشوری آزادی و مستقل ببیند و در این چارچوب مایلم به ملت و دولت و نخبگان لبنان این کوششهای موفقیت آمیزی را که منجر به تشکیل دولت جدید لبنان شد، تبریک بگویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه نمود ما همیشه کوشش می کنیم تا روابط دوجانبه میان دو کشور برادر، روابط متمایز و منحصر به فردی باشد .

لاریجانی پیش از سفر به بیروت، در دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و همتای سوری خود ملاقات نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1125

به "ورود لاریجانی به بیروت در دومین ایستگاه سفر منطقه ای ؛ تاکید بر صندلی تاثیرگذار لبنان در منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود لاریجانی به بیروت در دومین ایستگاه سفر منطقه ای ؛ تاکید بر صندلی تاثیرگذار لبنان در منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید