نتایج نظرسنجی از مردم انگلیس، آمریکا، نارضایتی از شبکه های اجتماعی

به گزارش خبرنگاران به نقل از هلپ نت سکیوریتی، در مقابل شرکت های خصوصی و دولتی معتقدند در زمینه جمع آوری اطلاعات کاربران رفتاری شفافانه و مسئولانه دارند.

نتایج نظرسنجی از مردم انگلیس، آمریکا، نارضایتی از شبکه های اجتماعی

یافته های مؤسسه Privitar که در کنفرانس جهانی حریم شخصی 2019 در واشنگتن ارائه شده، نشان می دهد که هر شش صنعت مورد آنالیز قرار گرفته در این پژوهش - شامل بهداشت و درمان، خدمات رفاهی، امور اقتصادی، خرده فروشی، دولت، مخابرات و ارتباطات و شبکه های اجتماعی - از نظر مردم، در زمینه حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی عملکرد ضعیفی داشته اند و هیچ یک نتوانسته اند رضایت بیش از 50 درصد از مردم را جلب نمایند.

بیشترین رضایتمندی در این حوزه مربوط به حوزه بهداشت و درمان بوده که 47 درصد پرسش شوندگان از آن رضایت داشته اند و شبکه های اجتماعی با جلب رضایت تنها 21 درصد از کاربران رتبه آخر را به خود اختصاص داده اند.

این نظرسنجی با همکاری 5128 پاسخ دهنده از سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه و 751 نفر از صاحبان کسب و کار از همین سه کشور صورت گرفته است و نشان می دهد دیدگاه های این دو گروه با یکدیگر در زمینه نحوه جمع آوری اطلاعات شخصی افراد و به اشتراک گذاری آنها بسیار متضاد است.

81 درصد مردم عادی گفته اند خواهان کنترل بیشتر بر نحوه به اشتراک گذاری داده های شخصی خود هستند. در مقابل 79 درصد صاحبان مشاغل گفته اند به اندازه کافی امکانات و ابزار در اختیار مردم برای تصمیم گیری در این زمینه قرار داده اند و در این زمینه به اندازه کافی نیز شرح داده اند. همچنین 65 درصد مردم عادی خواهان وضع قوانین سختگیرانه تر در خصوص حفاظت از داده های شخصی خود شده اند.

علاوه بر این 50 درصد کاربران گفته اند در صورت سواستفاده یک شرکت از داده های شخصیشان، اعتمادشان به آن شرکت قطعاً کمتر خواهد شد. 49 درصد هم تصریح نموده اند استفاده از خدمات آن شرکت را در فضای مجازی به طور کامل متوقف می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 27 تیر 1398 شناسه مطلب: 505

به "نتایج نظرسنجی از مردم انگلیس، آمریکا، نارضایتی از شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج نظرسنجی از مردم انگلیس، آمریکا، نارضایتی از شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید