مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

به گزارش باتسک، یکی دیگر از شاخص ترین آثار موجود در موزه رویال انتاریو تورنتو، تصویری آجرچینی شده روی دیوار از یک شیر مغرور است که بیشتر از 2000 سال پیش قالب گیری و پخته شده و در اتاق تاج و تخت پادشاه نبوکدنصر دوم نصب شده بوده است. این همان پادشاهی است که دستور ساخت برج بابل و باغ های معلقش را داده بود؛ مجموعه ای که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه دنیای باستان شناخته می شود. شاید در میان دیگر اشیای باستانی و خارق العاده بخش خاورمیانه این موزه خیلی به چشم نیاید، اما تصویر شیر خرامان یک پل ارتباطی مستقیم با روزهای طلایی قلمرو بابل به حساب می آید. در موزه سلطنتی انتاریو آثار شگفت انگیز فراوان هستند، اما فرصت دیدن این یکی را در تور کانادا خود از دست ندهید.

مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

موزه سلطنتی انتاریو تورنتو مجموعه ای بی نظیر از شهاب سنگ ها را در خود جای داده است. داستان یکی از آنها بیشتر از همه شنیدنی است: بیشتر از 20 میلیون سال قبل، یک تکه سنگ از سیاره سرخ به خاطر فوران یک آتشفشان بسیار عظیم به فضا پرتاب شد و در شمال غرب آفریقا سقوط کرد. غیر از در نظر گرفتن سفر شگفت انگیزش در داخل فضا، آن چه که این شهاب سنگ را این چنین جذاب و خاص می کند ویژگی هایش است که به دانشمندان کمک کرد بتوانند مریخ را بیشتر از پیش بشناسند. به لطف شهاب سنگ NWA 5298، تحقیقات نشان دادند که سطح مریخ آن چنان که قبلا تصور می شد، قدیمی نیست.

یکی دیگر از آثار شاخص موزه سلطنتی انتاریو که باید در تور کانادا از آن دیدن کنید، زره ویلیام هربرت (اولین ارل پمبروک) است. تعداد زیادی زره در موزه رویال انتاریو نگهداری می شوند؛ پس چرا این یکی قابل توجه است؟ ویلیام هربرت بازیگری قدرتمند و تاثیرگذار در صحنه سیاسی و خونین انگلستان قرن شانزدهم بود. این زره در زرادخانه پادشاه هنری هشتم ساخته شده است. ویلیام در ارتش فرانسه اسم و رسمی برای خود ساخت و به همین خاطر نامش به گوش پادشاه فرانسه فرانسیس اول رسید؛ کسی که او را به پادشاه هنری هشتم معرفی کرد. ویلیام یک مرد قدرتمند و ثروتمند از دنیا رفت. به خاطر وضعیت خوب و همچنین نادر بودنش، این زره اهمیتی ویژه ای دارد؛ تنها دو نمونه مشابه از این نوع زره در دنیا وجود دارند.

منبع مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2439

به "مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید