آشنایی با موزه سلطنتی رویال انتاریو در تورنتو کانادا

به گزارش باتسک، اگر علاقه‌مند به دیدن آثار هنری و تاریخی از کشورهای مختلف جهان هستید، یکی از بهترین مقاصد برای شما موزه رویال انتاریو کانادا است. این موزه که در شهر تورنتو واقع شده، بزرگ‌ترین موزه کانادا و پنجمین موزه آمریکای شمالی از لحاظ وسعت است. در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم این موزه فوق‌العاده را که دارای گنجینه‌ای بالغ بر 6 میلیون شیء باارزش است. همچنین به شما نشان خواهیم داد چگونه می‌توانید از این موزه بازدید کنید و چه چیزهایی را در آن ببینید. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با موزه سلطنتی رویال انتاریو در تورنتو کانادا

تاریخچه موزه رویال انتاریو

موزه رویال انتاریو یا همان موزه سلطنتی انتاریو (Royal Ontario Museum) که به اختصار رام (ROM) خوانده می‌شود، در تاریخ 16 آوریل سال 1912 تاسیس شد. این موزه توسط دولت انتاریو و دانشگاه تورنتو اداره می‌شود. ابتدا این موزه فقط برای دانشجویان و اساتید قابل استفاده بود، اما بعدها با صلاحدید دوک کانات (Duke of Connaught)، فرماندار کل کانادا، در سال 1914 به روی عموم مردم نیز بازگشایی شد.

ساختمان اصلی موزه رویال انتاریو توسط دو معمار اهل تورنتو به نام‌های فرانک دارلینگ (Frank Darling) و جان پیرسون (John A. Pearson) طراحی و ساخته شد. سبک معماری آن نئورمانسک (Neo-Romanesque) است و شباهت زیادی به قلعه‌ای قرون وسطایی دارد. ساخت این بخش در سال 1912 آغاز شد و در سال 1933 به پایان رسید.

بعدها با توجه به رشد و تغییرات مجموعه‌های موزه، نیاز به گسترش و تغییر ساختمان حس شد. بنابراین، در سال‌های بعد، چندین بخش جدید به معماری موزه اضافه شد. بخش‌های جدید عبارت‌اند از:

 • بخش شرق (East Wing): در سال 1933 ساخته شد و برای نگهداری آثار هنر و فرهنگ آسیا، اروپا و مصر باستان استفاده می‌شود.
 • بخش غرب (West Wing): در سال 1962 ساخته شد و برای نگهداری آثار هنر و فرهنگ آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوسیه و آفریقا استفاده می‌شود.
 • بخش شمال (North Wing): در سال 1978 ساخته شد و برای نگهداری آثار تاریخ طبیعی، کانی‌شناسی، دیرینه‌شناسی و جانورشناسی استفاده می‌شود.
 • بخش جنوب (South Wing): در سال 1984 ساخته شد و برای نگهداری آثار هنر معاصر، عکاسی و فیلم استفاده می‌شود.
 • بخش کریستال (Crystal Wing): در سال 2007 ساخته شد و برای نگهداری آثار هنر و فرهنگ جهان اسلام، کانادا، چین، کره و ژاپن استفاده می‌شود. این بخش با معماری مدرن و خاص خود، تضاد جالبی با سبک قدیمی ساختمان اصلی موزه ایجاد کرده است.

موزه رویال انتاریو در حال حاضر دارای دو ورودی اصلی است. یکی از خیابان بلور (Bloor Street) که به بخش کریستال منتهی می‌شود و دیگری از خیابان رود (Rd Street) که به بخش قدیمی موزه منتهی می‌شود. همچنین در خارج از موزه، چندین پارکینگ عمومی وجود دارد که مسافران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

آثار هنر و تاریخی موزه رویال انتاریو

موزه رویال انتاریو دارای بیش از 40 گالری است که هر کدام به نمایش آثار هنری و تاریخی از یک منطقه یا دوره خاص پرداخته‌اند. در این قسمت به شما معرفی خواهیم کرد بعضی از مجموعه‌های برجسته این موزه را.

 • گالری هنر جهان اسلام: این گالری یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین گالری‌های موزه رویال انتاریو است که در سال 2009 بازگشایی شد. در این گالری، بیش از 1000 قطعه هنری و تاریخی از دوران‌های مختلف تاریخ جامعة اسلامیة به نمایش گذاشته شده‌اند. آثار عبارت‌اند از: فلزکاری، سفال، شیشة، قلم‌زنی، نقاشی، قالی، لباس، سکة، تحفة، س
 • گالری هنر و فرهنگ چین: این گالری یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین گالری‌های موزه رویال انتاریو است که در سال 1914 تأسیس شد. در این گالری، بیش از 2500 قطعه هنری و تاریخی از دوران‌های مختلف تاریخ چین به نمایش گذاشته شده‌اند. آثار عبارت‌اند از: سفال، برون‌تنی، جواهر، سکه، کتاب، نقاشی، مجسمه، لباس، س. این گالری همچنین دارای چندین محفل تاریخی است که بازسازی شده‌اند. مثلاً محفل مینگ (Ming Court) که نمونه‌ای از دادگاه امپراتور مینگ است.

 • گالری هنر و فرهنگ کانادا: این گالری به نمایش آثار هنری و تاریخی از بومیان کانادا و فرانسوی‌های کانادا (Acadians) پرداخته است. در این گالری، بیش از 1500 قطعه هنری و تاریخی به نمایش گذاشته شده‌اند. آثار عبارت‌اند از: لباس، جواهر، سلاح، ظروف، نقاشی، عکس، س. این گالری همچنین دارای چندین محفل تاریخی است که بازسازی شده‌اند. مثلاً محفل دوکو (Diorama) که نمونه‌ای از زندگی روستایی بومیان کانادا است.

 • گالری تاریخ طبیعی: این گالری به نمایش آثار دیرینه‌شناسی و جانورشناسی پرداخته است. در این گالری، بیش از 5000 قطعه دیرینه‌شناسی و جانورشناسی به نمایش گذاشته شده‌اند. آثار عبارت‌اند از: استخوان، پوست، پروانه، حشرات، سنگ‌های قیمتی، س. این گالری همچنین دارای چندین محفل تاریخ طبیعی است که بازسازی شده‌اند. مثلاً محفل دایناسور (Dinosaur Court) که نمونه‌ای از زندگی دایناسور‌ها است.

جمع‌بندی

موزه رویال انتاریو یکی از بزرگ‌ترین و پُربازدیدترین موزه‌های کانادا و جهان است که دارای آثار هنری و تاریخی بسیار باارزش و منحصربفردی است. در این مقالة به شما تاریخچة و معماری این موزة را معرفی کردیم و به بعضی از مجموعه‌های برجستة آن اشاره کردیم. امیدواریم که با خواندن این مقالة، بتوانید از این موزة بهتر باخبر شوید و در صورت امکان آن را بازدید کنید. در پایان، به پرسش‌های متداول دربارة این موزة پاسخ می‌دهیم.

پرسش‌های متداول

 • چگونه می‌توانم به موزه رویال انتاریو بروم؟
  • شما می‌توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا خصوصی به موزه رویال انتاریو بروید. اگر از وسایل نقلیه عموصی استفاده کنید، می‌توانید از خط قطار شهری (Subway) یا اتوبوس (Bus) استفاده کنید. اگر از خط قطار شهری استفاده کنید، باید در ایستگاه موزه (Museum Station) پیاده شوید. اگر از اتوبوس استفاده کنید، باید در تقاطع خیابان بلور و خیابان رود (Bloor and Rd Street) پیاده شوید. اگر از وسایل نقلیه خصوصی استفاده کنید، می‌توانید در چندین پارکینگ عمومی که در نزدیکی موزه وجود دارد، پارک کنید.
 • چقدر هزینه بلیط موزه رویال انتاریو است؟
  • هزینه بلیط موزه رویال انتاریو بستگی به سن و تعداد بازدیدکنندگان دارد. در حال حاضر، هزینه بلیط برای بزرگسالان 23 دلار کانادا، برای دانشجویان و سالمندان 18 دلار کانادا و برای کودکان 14 دلار کانادا است. همچنین شما می‌توانید بلیط خانوادگی با قیمت 60 دلار کانادا خریداری کنید که شامل دو بزرگسال و سه کودک است. شما همچنین می‌توانید بلیط آنلاین خود را از طریق وب‌سایت موزة تهیة کنید.
 • چه ساعاتی می‌توانم از موزه رویال انتاریو بازدید کنم؟
  • ساعات بازدید موزه رویال انتاریو بستگی به فصل و روز هفته دارد. در حال حاضر، ساعات بازدید به شرح زیر است:
   • دوشنبه تا جمعه: از ساعت 10 صبح تا 5:30 عصر
   • شنبه: از ساعت 10 صبح تا 8:30 شب
   • یکشنبه: تعطیل
   • روز‌های تعطیل رسمی: تعطیل

منبع مقاله: موزه رویال انتاریو کانادا | موزه سلطنتی انتاریو تورنتو

انتشار: 28 شهریور 1402 بروزرسانی: 28 شهریور 1402 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2439

به "آشنایی با موزه سلطنتی رویال انتاریو در تورنتو کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه سلطنتی رویال انتاریو در تورنتو کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید