بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان

به گزارش باتسک، 10 مورد از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان

بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از جنبه های مختلفی تعیین می شوند. تعداد ناوگان هواپیمایی، تعداد جابجایی مسافر، اندازه درآمد و سود، ارزش دارایی ها، سهم بازار، تعداد کشورهای تحت پوشش و تعداد مسافر بین المللی از جمله معیارها برای تعیین بزرگ ترین ایرلاین ها هستند. در این مطلب قصد داریم هواپیمایی های مختلف را از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی بررسی کنیم و ببینیم کدام ایرلاین بیشترین تعداد هواپیما را در ناوگان خود دارند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا با 10 مورد از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان آشنا شویم.

بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان

10- هواپیمایی چین شرقی | China Eastern Airlines

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 349 فروند

شرکت هواپیمایی چاینا ایسترن یا چین شرقی در شانگهای چین واقع شده است. برخلاف نامش (چین شرقی) این ایرلاین به تمام نقاط جهان پرواز انجام می دهد و هواپیماهای بسیار زیادی نیز برای این کار در اختیار دارد. در واقع، هواپیمایی چین شرقی با 349 هواپیما در ناوگان هوایی خود به صدها مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد. شرکت هواپیمایی چین شرقی عضو اتحاد هواپیمایی اسکای تیم (SkyTeam) است. سال گذشته این ایرلاین بیش از 73 میلیون مسافر را به نقاط مختلف جهان جابجا کرد.

9- ایر کانادا | Air Canada

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 354 فروند

شاید کانادا در مقایسه با جمعیت چین، کشوری کوچک به نظر برسد، اما از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی با آن برابری می کند. دفتر مرکزی ایرکانادا در شهر مونترال واقع شده است اما تورنتو بزرگ ترین قطب فعالیت هایش به شمار می رود. شرکت هواپیمایی ایرکانادا حامل پرچم کشور کاناداست و یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی استار الاینس (Star Alliance) محسوب می شود. هواپیمایی ایر کانادا با این تعداد بالای هواپیما به 178 مقصد در سرتاسر جهان پرواز مستقیم انجام می دهد.

8- ایر فرانس | Air France

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 381 فروند

شرکت هواپیمایی ایرفرانس یکی از ایرلاین های قدیمی و باسابقه بین المللی است که مقر اصلی اش در فرودگاه شارل دوگل پاریس واقع شده است. این ایرلاین یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی اسکای تیم و یکی از شرکت های تابعه گروه ایرفرانس/کی ال ام (KLM) به شمار می رود. ایر فرانس با 381 فروند هواپیما یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان به شمار می رود و پنجمین اقتصاد بزرگ کشور فرانسه است. ایرفرانس با این تعداد هواپیما به بیش از 90 کشور در سرتاسر جهان و 30 مقصد داخلی و منطقه ای پرواز انجام می دهد. نکته جالب در مورد ناوگان هواپیمایی ایرفرانس این است که از این تعداد بالای هواپیما، تعداد هواپیماهای بوئینگ بسیار اندک است و بیشتر ناوگان را هواپیماهای فرانسوی ایرباس تشکیل می دهند.

7- لوفت هانزا | Lufthansa

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 401 فروند

هواپیمایی لوفت هانزا یکی از مشهورترین و معتبرترین ایرلاین های جهانست و جالب است بدانید که با 401 فروند هواپیما در لیست بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی نیز قرار می گیرد. قطب اصلی فعالیت های لوفت هانزا در فرودگاه لوفت هانزا، یکی از بزرگ ترین فرودگاه های اروپا، واقع شده است. لوفت هانزا با هواپیماهای بسیار زیادی که در اختیار دارد به 197 مقصد بین المللی و 18 فرودگاه داخلی پرواز انجام می دهد.

6- هواپیمایی چین جنوبی | China Southern

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 423 فروند

یک ایرلاین دیگر از کشور پرجمعیت چین، باز هم در لیست بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان واقع شده است. هواپیمایی چین جنوبی در گوانگ ژو واقع شده است و بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کشور چین از لحاظ تعداد ناوگان و تعداد مسافر به شمار می رود. این ایرلاین با 423 فروند هواپیما در رده چهارم بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار می گیرد و به 193 مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد.

5- فدکس اکسپرس | FedEx Express

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 634 فروند

جالب است که شرکت فدکس اکسپرس تنها شرکت غیرمسافربری است که در لیست بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان واقع شده است. این شرکت باربری مشهور و بین المللی با 634 فروند هواپیما سرویس باربری را در سرتاسر جهان ارائه می کند. درست است که این شرکت به جای مسافر، محموله های پستی را جابجا می کند، اما از نظر تعداد ناوگان هواپیمایی به حق در بین بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار می گیرد.

4- هواپیمایی ساوت وست | Southwest

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 683 فروند

مقر اصلی این شرکت هواپیمایی در دالاس واقع شده است و پروازهای ارزان قیمتی را به سرتاسر جهان انجام می دهد. ساوت وست 683 فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد و بیشتر آن ها را هواپیماهای بوئینگ 737 تشکیل می دهند. هواپیمای بوئینگ 737 به دلیل قابل تعویض بودن قطعات و تعمیر و نگهداری نسبتا آسان، باعث کاهش هزینه ها و پایین بودن قیمت بلیت هواپیمای ساوت وست می شود.

3- یونایتد ایرلاینز | United Airlines

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 1264 فروند

یونایتد ایرلاینز به جرات یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان است و تعداد ناوگان این ایرلاین فراتر از تصور است. دفتر مرکزی این ایرلاین در شیکاگو و در برجی بلندمرتبه واقع شده است و یکی از اعضای اتحاد هواپیمایی استار الاینس به شمار می رود. 1264 فروند هواپیما در ناوگان هوایی یونایتد ایرلاینز وجود دارد و 10 فرودگاه مختلف به عنوان قطب این ایرلاین فعالیت می کنند. شبکه پروازی این ایرلاین بسیار گسترده و وسیع است و بیشتر شهرهای مهم جهان مثل سن فرانسیسکو، شیکاگو، لس آنجلس، واشینگتن، توکیو و .. را پوشش می دهد. در ناوگان هوایی یونایتد ایرلاینز 8 فروند بوئینگ 787-8 سری دریم لاینر وجود دارد که مدرن ترین نسل از هواپیماهای مسافربری است و از لحاظ مصرف سوخت نیز بسیار به صرفه است.

2- هواپیمایی دلتا | Delta

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 1280 فروند

هواپیمایی دلتا نامش را از زادگاهش در لوئیزیانا گرفته است و فعالیت هایش را در اطراف منطقه دلتای رودخانه میسی سی پی شروع کرده است. هواپیمایی دلتا با 1280 فروند هواپیما در رتبه دوم بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان قرار می گیرد و روزانه 5000 پرواز انجام می دهد! پس از ورشکستگی شرکت هواپیمایی پان-آم که یکی از اولین شرکت های هواپیمایی به شمار می رود دلتا شروع به توسعه ناوگان هواپیمایی و شبکه پروازی خود کرد.

1- امریکن ایرلاینز | American Airlines

  • تعداد ناوگان هواپیمایی: 1494 فروند

خب، به صدر این لیست و رتبه اول بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان می رسیم. شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز با 1494 فروند هواپیما به صدها مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد. امریکن ایرلاینز با نزدیک به 1500 هواپیما از رقیب همیشگی خود یعنی دلتا پیشی می گیرد و بخش اعظمی از پروازهای داخلی ایالات متحده و همین طور جهان را انجام می دهد. این شرکت هواپیمایی از جنبه های مختلفی به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی جهان به شمار می رود که یکی از این جنبه ها، بی شک تعداد ناوگان فوق العاده بزرگ این ایرلاین است.

منبع: financesonline.com

منبع: الی گشت
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2609

به "بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان از نظر تعداد ناوگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید