ماجرای مرد سیاهپوستی که پلیس 7 بار به او شلیک کرد

به گزارش باتسک، مرد سیاهپوستی که یک مامور پلیس سفید پوست هفت گلوله به پشت او شلیک نموده بود، در یک پیغام ویدیویی که از بیمارستان منتشر نموده، گفته که همیشه در حال درد کشیدن است.

ماجرای مرد سیاهپوستی که پلیس 7 بار به او شلیک کرد

به گزارش بی بی سی، جیکوب بلیک، 29 سال سن دارد. خانواده اش می گویند او احتمالا از کمر به پایین فلج خواهد شد. اما در عین حال او در پیامش بارقه ای از امید را هم گنجانده است: هنوز چیز های زیادی را باید زندگی کنم.

پلیس در حالی که سعی می کرد بلیک را بازداشت کند به او شلیک کرد. حادثه ای که منجر به از سرگیری تظاهرات ضد نژادپرستی و ضد خشونت پلیس علیه رنگین پوستان در آمریکا شد.

تظاهرات در شهر کنوشای ایالت ویسکانسین به خشونت کشیده شد. گروهی از تظاهرکنندگان ساختمان ها و اتومبیل ها را در این شهر به آتش کشیدند. نوجوانی هفده ساله هم که ساکن شهر و ایالت دیگری بود، برای انتقام به کنوشا رفت و دو نفر از تظاهرکنندگان را کشت. این فرد هم اکنون به جرم قتل عمد در بازداشت پلیس است.

تحقیق درباره درگیری بلیک با پلیس همچنان ادامه دارد. اما بلیک مجبور شد که به صورت ویدیویی در دادگاهی که روز آدینه برگزار شده بود حاضر گردد. این دادگاه برای رسیدگی به کیفرخواستی است که پیش از حادثه تیراندازی صادر شده بود. آقای بلیک خود را در این پرونده بی گناه خوانده است.

بلیک در فیلم چه گفته است

فیلم بلیک را وکیل او در توییتر منتشر نموده است. بلیک در این فیلم می گوید که سراسر زندگی اش با درد همراه است. او در این فیلم می گوید: همه 24 ساعت روز درد دارم. هیچ چیز جز درد ندارم. نفس کشیدنم با درد همراه است. خوابیدنم با درد است. از این پهلو به آن پهلو شدنم دردناک است. غذا خوردنم هم با درد است.

او بشکن می زند و می گوید: زندگی تان و نه فقط زندگی تان، پاهایتان که با آن حرکت می کنید ممکن است از شما گرفته گردد.

بلیک از مخاطبان خود خواست تا مراقب سلامت و زندگیشان باشند و به آن ها گفت که چقدر درد می کشد.

هنگامی که پلیس به آقای بلیک شلیک کرد، سه فرزند او در اتومبیل بودند و شاهد ماجرا بودند.

بلیک هنگام بازداشت مسلح نبود. بعدا یک چاقو در اتومبیلش پیدا شد.

دونالد ترامپ در کنوشا، به ملاقات خرابی های حاصل از تظاهرات رفت

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و رقیب انتخاباتی اش، جو بایدن، هر دو برای بازدید به شهر محل حادثه رفتند.

بایدن، با خانواده بلیک ملاقات کرد و خواستار بازداشت افسران پلیسی شد که در این ماجرا دست داشتند.

ترامپ، اما با خانواده بلیک ملاقات نکرد. او گفت دلیلش این بود که خانواده می خواستند وکیلشان هم در ملاقات حضور داشته باشد. وکیل خانواده بلیک یکی از وکیل های سرشناس در زمینه نابرابری های نژادی در آمریکاست.

ویسکانسین یکی از ایالت های حساس در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکاست. آقای ترامپ پیروز شد رای این ایالت را در سال 2016 به دست آورد. در حالی که پیش از این ایالت ویسکانسین به طرفداری از دموکرات ها شهرت داشت.

جو بایدن در جمع گروهی از مردم کنوشا صحبت کرد که در یک کلیسا گرد هم آمده بودند

منبع: فرارو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1801

به "ماجرای مرد سیاهپوستی که پلیس 7 بار به او شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای مرد سیاهپوستی که پلیس 7 بار به او شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید