لزوم بازنگری ارزش سرمایه بانک ها

به گزارش باتسک، نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها وضعیت خوبی ندارند، باید ارزش سرمایه آنها بازنگری گردد زیرا با تجدید سرمایه می توانند از شرایط موجود خارج شوند.

لزوم بازنگری ارزش سرمایه بانک ها

حسن خسته بند در گفت وگو با باتسک، با اشاره به وضعیت بانک ها، اظهار کرد: حال و روز بانک ها خوش نیست و آنچه مسلم است وضعیت خوبی ندارند، باید ارزش سرمایه آنها بازنگری گردد زیرا با تجدید سرمایه می توانند از شرایط موجود خارج شوند.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: هم مردم و هم تولیدنمایندگان از بانک ها ناراضی هستند و از طرفی بانک ها هم مطالبات و معوقاتی از دولت دارند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط بخش خصوصی با تولیدنماینده و سرمایه در گردش، توضیح داد: بانک ها وقتی طرح های توجیهی تدوین می نمایند در تطبیق با برآوردها، فاصله بسیار دارد و زمان پرداختی ها طولانی است.

خسته بند گفت: در چند سال گذشته طرحی بابت احیای بافت فرسوده ارائه شد و به تعدادی هم وام پرداخت شد که 10 درصد باید توسط دولت پرداخت می شد و دولت الان به بانک ها در این بخش، بدهکار است.

انتقاد از تولیدنمایندگانی که مالیات شان را در تهران پرداخت می نمایند

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون آمده که صادرنمایندگان حتی نیازی به پرکردن اظهارنامه مالیاتی ندارند، اعلام کرد: دستگاه ها حق ندارند از قانون تفسیرهای خود را داشته باشند، در ارتباط با کارت های جعلی یا اجاره ای بازرگانی در کشور بیش از 12 هزار میلیارد تومان ضرر کردیم و فرار مالیاتی در این بخش داشتیم.

وی با انتقاد از تولیدنمایندگانی که در استان فعال هستند اما مالیات خود را توسط دفاتر مرکزی در تهران پرداخت می نمایند، گفت: عوارضی نظیر آلودگی زیست محیطی و هزینه های آب و برق برخی صنایع تولیدی برای استان است اما پرداخت مالیات و حساب های مالی در دفاتر مرکزی در دیگر استان ها انجام می گیرد که مدیران استان باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 268

به "لزوم بازنگری ارزش سرمایه بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بازنگری ارزش سرمایه بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید