قیمت کفش دست دوم چند؟

به گزارش باتسک، خرید و فروش کفش دست دوم موضوعی نیست که در چند سال اخیر شکل گرفته باشد. آن هایی که در طول دهه های اخیر سری به گمرک تهران زده باشند، احتمالا مغازه های فروش کفش های استوک و دست دوم دیده اند. مغازه هایی که اغلب کفش های ورزشی و کوهنوردی استوک یا دست دوم می فروختند. اما حالا این خرید و فروش ها گسترده تر شده و به کفش های رسمی، طبی و مجلسی زنانه و مردانه هم رسیده است.

قیمت کفش دست دوم چند؟

به گزارش خبرنگاران، با جستجوی کلمه خرید کفش دست دوم می توان فهمید که بخشی از جامعه خودشان را با شرایط موجود وفق داده اند و بخشی از نیازشان را از بازار دست دوم فروشی ها تامین می کنند.

آن هایی هم که از کفش های قدیمی ترشان خسته شده اند، دستی به سر و روی کفش قدیمی می کشند و با گرفتن چند عکس باکیفیت از آن، در سایت های خرید و فروش آنلاین آگهی اش را منتشر می کنند. برخی هم با سایز کفش های نو یا استوک شان مشکل دارند و قصد فروش شان را دارند.

اما حالا اغلب آگهی ها مربوط به کفش دست دوم زنانه، کفش دست دوم اورجینال، کفش دست دوم خارجی، خریدار کفش زنانه جلو باز، کفش دست دوم مردانه تمیز و کفش مجلسی زنانه است.

براساس داده و آماری که روابط عمومی دیوار در اختیار ما قرار داد، تعداد آگهی کفش های دست دوم در بهار امسال به شکل میانه روزانه 2 هزار و 400 آگهی بوده است. این میزان در پاییز امسال روزانه به 2 هزار و 900 آگهی رسیده است، که نشان دهنده افزایش 21 درصدی است.

البته دیوار تنها پلتفرم منتشر کننده کفش های غیر نو نیست و سایت های دیگری همچون شیپور، دست 2 و... نیز این آگهی ها را منتشر می کنند.

خریدارانی که کفش دست دوم می خرند و عمده می فروشند!

در میان آگهی های فروش کفش های دست دوم، آگهی هایی تحت عنوان خریدار کفش دست دوم منتشر شده است. یکی از این آگهی دهندگان در توصیف آگهی اش گفته که انواع کفش مردانه، زنانه، اسپرت و مجلسی را به بهترین قیمت خریداری می کند. او ساکن تهران است و شماره اش را در دسترس قرار داده است.

شماره ایرانسلی اش را می گیرم و بعد از چند بوق گوشی را بر می دارد. صدای ماشین ها و موتور ها نشان می دهد که در خیابان است. به او می گویم که برای آگهی اش تماس گرفته ام. اما برای اش توضیح می دهم که خبرنگار هستم و سوالاتی در این رابطه دارم. به او اطمینان خاطر می دهم که بدون درج نام اش گفتگوی بین مان را منتشر می کنم.

دوباره فامیلی ام را می پرسد و می گوید که الان درگیر کاری است و یکی دو ساعت بعد امکان گفتگو دارد. صبر می کنم و سر زمانی که با یکدیگر هماهنگ کرده ایم با او تماس می گیرم. اما پاسخ نمی دهد. تعیین است که اعتماد نکرده است و رغبتی به گفتگو ندارد. نکته جالب هم این که این خریدار کفش های دست دوم، پس از تماس من، آگهی اش را به سرعت از سایت فروش آنلاین مذکور حذف کرد.

شماره دیگری از سایت های آنلاین خرید و فروش کالا بر می دارم. کسی گوشی را بر نمی دارد. دوباره تماس می گیرم. این بار بعد از چند بوق گوشی را بر می دارد. صدایش نشان می دهد که جوان است. شاید 30 تا 35 سن داشته باشد. می پرسم برای آگهی تان تماس گرفته ام. کفش چرم مردانه دست دوم هم خرید دارید؟ می گوید: بله. البته باید عکس ها را مشاهده کنم. اگر کفش ها سالم باشند، می خرم. می پرسد حالا چند جفتی دارید؟ می گویم 4 جفت. یک جفت نیم بوت و سه کفش کالج مردانه چرم. می پرسم حالا قیمت چند است؟ سریع پاسخ می دهد. وقتی عکس کفش ها را ندیده ام چگونه قیمت بدهم.

می پرسم حالا اگر مغازه داشته باشیم و کفش بخواهیم، شما می توانید جنس مان را تامین می کند. چند ثانیه مکث می کند و می گوید: ما را گیر آورده ای، مرد حسابی. همکار هستی و ما را سر کار گذاشته ای!

اطمینان می دهم که برای اذیت کردن و کنجکاوی تماس نگرفته ام. می گوید جنس تعدادی از مغازه های دست دوم فروشی در تهران را او تامین می کند و همیشه منصفانه می خرد و می فروشد. می پرسم یعنی نوبت به دیگران هم می رسد یا سرتان شلوغ است؟

خریدار عمده کفش های دست دوم می گوید سرشان شلوغ است. اما توان تامین کالای دیگر مشتریان را دارد. می گویم کالا ها همگی ایرانی است یا خارجی هم بین شان هم پیدا می شود؟ پاسخ می دهد که بخش اعظم شان استوک است و دوستانی دارند که به دست شان می رسانند. اما او تاکید دارد که کفش های دست دوم داخلی را هم می شود راحت خرید و هم راحت می شود فروخت.

او می گوید اگر فروشنده باشید، می دانید که قیمت کفش خارجی حداقل ده برابر قیمت کفش داخلی است؛ بنابراین می شود کفش ایرانی را ارزان خرید و ارزان هم فروخت. او توصیه می کند اگر ابتدای کارمان است 20 درصد جنس مغازه را با کفش های دست دوم و استوک خارجی پر کنیم و ما بقی را با کفش های ایرانی. بعد اطمینان می دهد که اجناس مغازه مان را با قیمت منصفانه تامین می کند.

قیمت کفش دست دوم چند؟

قیمت ها بسیار فرق دارد و حد و مرز تعیینی ندارد. اما قیمت ها معمولا از 30 هزار تومان آغاز می شود و گاه به 4 تا 5 میلیون و 500 هزارتومان هم می رسد. البته کفش هایی دست دومی که قیمت شان به رقم های چند میلیونی می رسد، بیشتر مربوط به کفش های ورزشی و کوهنوردی خارجی است.

بررسی آگهی های خرید و فروش کفش های دست دوم طبی و مجلسی زنانه در محدوده تهران نشان می دهد که قیمت این کفش ها از 48 هزار تومان آغاز شده و به یک میلیون و 500 هزار تومان ختم می شود. پوتین های زنانه چرمی و متفرقه نیز قیمتی بین 320 هزار تومان تا دو میلیون تومان دارند.

کفش های دست دوم مردانه شامل کلاسیک چرمی، کتانی، بوت ومجلسی مردانه نیز قیمت شان از 50 هزار تومان آغاز می شود و به شکل معمول به دو میلیون تومان می رسد. اما در برخی موارد خاص، آگهی دهندگان مدعی اند که کشف دست دوم شان زیاد استفاده نشده و اصل است؛ بنابراین رقم های 2 تا 4 میلیون تومان طلب می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2595

به "قیمت کفش دست دوم چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت کفش دست دوم چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید