صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق های سهامی بازار سرمایه

به گزارش باتسک، بر اساس آخرین پایش عملکرد صندوق های سرمایه گذاری تا ابتدای خرداد 1400 صندوق پیشتاز مفید بهترین عملکرد را در میان صندوق های سهامی داشته است.

صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق های سهامی بازار سرمایه

به گزارش خبرنگار، طبق اعلام سامانه هوشمند رتبه­ بندی صندوق­ های سرمایه گذاری پردازش اطلاعات مالی پارت، بر اساس آخرین اطلاعات تا ابتدای خرداد1400، برترین صندوق­ های سرمایه­ گذاری را تعیین کرد.

صندوق سرمایه گذاری پیشتاز مفید به نام پربازده ترین صندوق سهامی تا ابتدای خرداد 1400، یکی از صندوق های سهامی تحت مدیریت کارگزاری مفید است که از سال 1387 شروع به کار کرده و تا به امروز 24 هزار درصد بازدهی داشته و بیش از 18 هزار میلیارد ریال دارایی تحت مدیریت دارد؛ به عبارتی سرمایه 1 میلیون تومانی سال 1387 در این صندوق امروز حدود 240 میلیون تومان شده است.

عملکرد این صندوق در مقایسه با شاخص کل بورس هم قابل توجه است، به طوری که این صندوق از زمان تاسیس 24 هزار درصد ولی شاخص کل حدود 11 هزار درصد رشد داشته است. طبیعتا در فرایند نزولی بازار هم این صندوق نسبت به شاخص کمتر افت کرده، به طوری که از مرداد 99 تا اردیبهشت 1400 بازار حدود 45 درصد ریزش پیدا کرد ولی صندوق پیشتاز در همین بازه تنها 15 درصد کاهش یافت.

رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری معمولا بر اساس میزان بازدهی صندوق، پایداری عملکرد در شرایط مختلف بازار، کسب بازدهی متناسب به میزان ریسک برداشته شده و حجم دارایی صورت می گیرد، شایان ذکر است علاوه بر صندوق پیشتاز که برترین جایگاه را در صندوق های سهامی دارد صندوق سرمایه گذاری پیشرو هم در میان 5 صندوق سهامی برتر این رتبه بندی قرار گرفته است.

صندوق سهامی پیشرو مفید همچنین از نظر حجم دارایی در رتبه اول بین صندوق های تحت مدیریت شرکتهای سبدگردان و رتبه سوم در بین کل صندوقهای بازار (شامل صندوق های ETF دولتی) قرار می گیرد.

در رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری مختلط هم صندوق توسعه ممتاز کارگزاری مفید در میان 5 صندوق برتر قرار گرفت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شروع سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مفید می توانید از خدمات رایگان مشاوران کارگزاری مفید از طریق پرکردن فرم مشاوره بهره مند شوید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2364

به "صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق های سهامی بازار سرمایه" امتیاز دهید

1 کاربر به "صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق های سهامی بازار سرمایه" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق های سهامی بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید