سایت های خریدوفروش بیت کوین مجوز ندارند

به گزارش باتسک، مرکز ملی فضای مجازی گفت رمزارزهایی مانند بیت کوین از هیچ گونه پشتوانه و تضمینی برخوردار نیستند و همچنین تا به امروز تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه ها و سایت های فعال خرید و فروش رمزارزها و بیت­ کوین در کشور گرفته نشده است.

سایت های خریدوفروش بیت کوین مجوز ندارند

با توجه به عرضه انواع رمزارزها در فضای مجازی و روبرو شدن بسیاری از افراد با تبعات منفی و مسائل متعدد به وجودآمده در این زمینه، مرکز ملی فضای مجازی در اطلاعیه ای گفت که این نوع شبه دارایی ها از هیچ گونه پشتوانه و تضمینی برخوردار نیستند و علاوه برآن به طور دائم دچار نوسانات قیمتی خارج از مناسبات اقتصادی متعارف شده و بیم از دست رفتن ثروت و دارایی خریداران همواره وجود دارد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است، در کنار این موارد، گزارش های فراوانی از طرف مردم و نهادهای نظارتی در زمینه سرقت و کلاه­برداری در این بازار وجود دارد که بررسی آن­ها مویّد سیر صعودی فعالیت­های مجرمانه در این خصوص است. حضور بازی­گران و عوامل فعال ناشناخته و غیرقابل­ شناسایی در بازار خرید و فروش این نوع شبه دارایی های فاقد پشتوانه، موجب شده که این فضای خرید و فروش بسیار غیرقابل اعتماد شده و قدرت هرگونه پیگیری برای جبران زیان­های احتاقتصادی و ارائه اسناد و ادله، از نهادهای حمایتی و صیانتی مرتبط با حفظ حقوق مردم سلب شده است.

مرکز ملی فضای مجازی شرایط با اعلام اینکه فعالیت در بازار این نوع ارزهای دیجیتالی شفاف نیست، عنوان کرده است؛ علاوه بر خروج سرمایه از کشور، هیچ نشانه ای از وجود سازوکارهای حفظ دارایی­ های مردم توسط گردانندگان پشت پرده آنها ارائه نشده است. از این رو اکیداً توصیه می­ شود همگان در این زمینه احتیاط های لازم را بخرج داده و در دام تبلیغات سوداگران این بازار غیرشفاف نیفتند.

در این اطلاعیه تاکید شده است؛ تجربه از دست ­رفتن دارایی های مردم در جریان­های مشابه مانند شبکه­ های هرمی در کشور و دنیا وجود دارد و انتظار می رود همه نهادها و صاحبان رسانه، مسئولانه نسبت به آگاهی بخشی صحیح به شهروندان تلاش کنند. در این زمینه تاکید می شود تا به امروز هیچ­گونه تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه ها و سایت­ های فعال خرید و فروش رمزارزها و بیت­ کوین در کشور گرفته نشده و لازم است همگان مراقبت­ های لازم در این خصوص را به عمل آورند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2113

به "سایت های خریدوفروش بیت کوین مجوز ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت های خریدوفروش بیت کوین مجوز ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید