رسمی؛ پرسپولیس میزبان فینال آسیا نیست

به گزارش باتسک، حضور مجدد پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا پس از تجربه سال 2018 بار دیگر طرفداران این تیم را خرسند نموده و بعضی نیز شاید شانسی برای خود قائل هستند که با میزبانی در تهران بتوانند فینال را از نزدیک و در ورزشگاه آزادی تماشا نمایند.

رسمی؛ پرسپولیس میزبان فینال آسیا نیست

برای سفر با تور لحظه آخری پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران ، تسنیم نوشت: با توجه به اینکه فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 به صورت تک بازی و در غرب آسیا انجام می گردد، این امید وجود داشت که پرسپولیس در خانه مقابل فینالیست شرقی قرار بگیرد. در این خصوص خبرنگار خبرگزاری تسنیم مکاتبه ای را با کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت که پاسخ آنها به شکلی است که برگزاری فینال آسیا در تهران را منتفی می نماید.

در پاسخ رسمی AFC به این سوال که آیا تهران می تواند میزبان تک مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد یا نه، آمده است: امنیت و رفاه تمام افرادی که در فینال لیگ قهرمانان آسیا شرکت دارند اولویت ماست و این امر باعث می گردد انتخاب فینال در این اوقات نامشخص سفر و محدودیت های بهداشتی پیچیده تر باشد. پروتکل های مورد احتیاج برای برگزاری مسابقه بسیار - و کاملاً درست - سختگیرانه هستند، زیرا ما به دنبال محافظت از همه نفرات خود هستیم. علاوه بر این، برگزاری بازی جوانمردانه، مسائل فنی (VAR) و مسائل تجاری نیز وجود دارد که هر میزبانی باید شرایط آن را داشته باشد و این مسئله بر پیچیدگی می افزاید. ما در اسرع وقت و زمانی که روی این موضوعات مختلف کار کردیم، میزبان فینال لیگ قهرمانان آسیا را اعلام خواهیم کرد.

جدا از مسئله پروتکل های بهداشتی که در شرایط کرونایی مورد تاکید AFC است، در پاسخ کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره میزبانی تهران سه نکته مهم دیگر گنجانده شده است، از جمله بازی جوانمردانه، مسائل فنی (VAR) و مسائل تجاری. در مورد بازی جوانمردانه این بحث مطرح است که با توجه به تک مسابقه بودن فینال، هیچکدام از فینالیست ها در کشور خود حضور نداشته باشند که امتیاز ویژه ای برای یکی از آنها محسوب و بازی جوانمردانه نقض گردد.

با این حال دو مسئله دیگر، اهمیت بالاتری دارد. موضوع مسائل فنی (VAR) که هنوز در کشور ما زیرساخت لازم برای آن وجود ندارد و اجرای آن برای تک مسابقه فینال نیز می تواند ریسک فنی بالایی داشته باشد، چون از اجرای دقیق آن اطمینان وجود ندارد. مسائل تجاری هم مربوط به اسپانسرها و حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست که بسیاری از اسپانسرهای فعلی با توجه به تحریم های آمریکا امکان حضور و تبلیغات شان در ایران وجود ندارد و همینطور شرکت Sport Five که حق پخش تلویزیونی مسابقات را به عهده دارد و اخیراً خاطرنشان کرد به دلیل تحریم ها نمی تواند سیگنال پخش تلویزیونی بازی ها را به صداوسیمای ایران بدهد که همین مسئله جنجال برانگیز شد.

با توجه به مسائل مطرح شده، باید برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در تهران را منتفی دانست. هرچند هنوز به صورت رسمی این مسئله عنوان نشده، اما احتمال برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در قطر بسیار بالاست و AFC با توجه به برگزاری ملاقاتهای شرق در این کشور، احتمالاً برگزاری ملاقات فینال را هم به قطر خواهد سپرد. چرا که فاصله ملاقات نیمه نهایی شرق و فینال مسابقات فقط شش روز است که با توجه به پروتکل های بهداشتی در رابطه با کرونا، امکان سفر به کشوری دیگر سخت خواهد شد. هرچند به نظر می رسد اگر النصر عربستان به فینال راه یافته بود با توجه به عدم دخالت تحریم ها، کوشش می کرد تا فینال در عربستان برگزار گردد یا اگر تیمی قطری فینالیست شده بود، موضوع بازی جوانمردانه که AFC به آن اشاره نموده، مطرح نبود و قطر می توانست با توجه به شرایط فنی موجود و میزبانی ملاقاتهای شرق و غرب، فینال را هم با وجود حضور یک تیم قطری در فینال، میزبانی کند. در شرایط فعلی مسئله ای که بسیار اثر گذار است، تحریم های آمریکاست که همچنان کشورمان را در مسائل مختلف از جمله ورزشی دچار مشکل می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1848

به "رسمی؛ پرسپولیس میزبان فینال آسیا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسمی؛ پرسپولیس میزبان فینال آسیا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید