خبرنگاران جاده های مازندران تا اطلاع بعدی بسته می ماند

به گزارش باتسک، ساری - خبرنگاران - فرمانده انتظامی مازندران بیان کرد که مبادی ورودی جاده های این استان که از پنجشنبه شب بر روی تردد خودروهای غیربومی بسته شد ، تا اطلاع بعدی همچنان بسته باقی خواهد ماند.

خبرنگاران جاده های مازندران تا اطلاع بعدی بسته می ماند

به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سردار سیدمحمود میرفیضی علت تداوم بسته نگه داشتن مبادی ورودی جادههای استان جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بیان کرد.

وی گفت : به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ، تمامی محورهای ورودی استان مازندران شامل محور هراز ، کندوان ، فیروزکوه ، گلوگاه ، کیاسر ، رامسر و همچنین آزادراه تهران شمال تا اطلاع بعدی مسدود است.

هراز ، کندوان ، بزرگراه شمال و فیروزکوه در غرب مازندران جاده های منتهی به پایتخت و غرب کشور است ، جاده کیاسر ارتباط میان استان سمنان و مازندران را برقرار می نماید و جاده گلوگاه نیز علاوه بر راهنمایی ترافیک استان های شرقی ، جهت فرعی ارتباطی میان استان مازندران و سمنان و از آن طریق با خراسان و دیگر مناطق محسوب می گردد.

فرمانده انتظامی استان مازندران گفت که در مدت بسته بودن مبادی ورودی استان تنها خودروهای امدادی، انتظامی، حامل مواد سوختی و فاسدشدنی حق ورود به داخل استان را دارند و از ورود کلیه خودروهای سواری و همچنین ورود مسافر به استان مازندران جلوگیری خواهد شد .

بستن جاده های مازندران از ساعت 18 پنجشنبه ابتدا با بستن جاده منتهی به استان گیلان در رامسر شروع شد و سپس به سایر مبادی ورودی رسید.

گزارش میدانی باتسک باتسک حاکی است که با وجود اعلام ممتد بسته بودن مبادی ورودی مازندران ، حجم زیادی از خودروهای مسافران که روز پنجشنبه به دنبال تعطیلی مدارس و دانشگاهها تا خاتمه ایام نوروز 99 راهی مازندران بودند ، از اواخر شب به مبادی ورودی استان رسیدند و با بسته بودن جاده روبرو شدند.

گزارش شهفرایند باتسک هم نشان می دهد که طی روز آدینه هم به رغم اعلام ملی بسته بودن مبادی ورودی مازندران باز هم تعداد زیادی از مسافران و جهانگردان همچنان اصرار بر ورود به داخل استان حوزه استحفاظی استان داشتند که با ممانعت نیروهای انتظامی و دیگر نیروهای مستقر روبرو شدند.

مازندران بر اساس گزارش رسمی وزارت بهداشت در صدر استان های آلوده به ویروس کرونا قرار گرفته است به گونه ای که تا عصر روز آدینه ابتلای 301 بیمار به کرونا تایید شده ، 15 نفر جان باختند و حدود 800 نفر هم مشکوک به بیماری در مراکز درمانی و بیمارستان ها بستری هستند.

بیماری کرونا از اول اسفند با شناسایی 2 بیمار مشکوک در شهرستان بابل که سفری به قم داشتند رونمایی شد و از آن پس نیز ابتدا مدارس و مهدهای کودک و مراکز توانبخشی و سپس دانشگاههای استان تعطیل شد و از اول هفته نیز ساعات کاری ادارات 2 ساعت کاهش یافت و برای هفته آینده نیز این فرایند ادامه خواهد داشت.

اگر چه مازندران هر ساله میزبان دهها میلیون مسافر و جهانگرد است و در شرایط عادی به آنها خدمات می دهد ولی در بحران کنونی زیرساخت ها و امکانات بهداشتی موجود حتی به صورت کامل جوابگوی نیازهای جمعیت استان نیست و سفر هموطنان دیگر علاوه بر سلامتی خودشان ، شرایط بهداشت و درمان و سلامتی جمعیت استان را هم به خطر می اندازد.

مازندران حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد که در 22 شهرستان با حدود 60 نقطه شهری و چهار هزار روستا و آبادی سکونت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1354

به "خبرنگاران جاده های مازندران تا اطلاع بعدی بسته می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جاده های مازندران تا اطلاع بعدی بسته می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید