جایزه به مشترکانی که در تابستان 99 مصرف برق شان مصرف کنند ، اعلام نوع جایزه تا دو ماه دیگر

به گزارش باتسک، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: جایزه ای برای مردمی که اقدام به کاهش مصرف برق در تابستان سال 99 کنند در نظر گرفته می شود، که نوع این جایزه یا پاداش تا دو ماه آینده تعیین می شود.

جایزه به مشترکانی که در تابستان 99 مصرف برق شان مصرف کنند ، اعلام نوع جایزه تا دو ماه دیگر

به گزارش گروه اقتصادی باتسک، محمد حسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع باتسک گفت: پرداخت مطالبات برقی ایران از عراق، نظم گرفته و پس از جلسات متعددی که با مسئولان برق عراق داشتیم، این کشور اکنون به پرداخت بدهی های برقی خود به ایران توجه دارد و با توجه به ادامه صادرات برق به عراق، مطالباتی که از این محل به صورت مرتب ایجاد و پرداخت می شود و این روند ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در یکسال گذشته یک میلیارد دلار از مطالبات ایران بابت صادرات برق به کشور های همسایه دریافت شده است.

متولی زاده با تاکید بر این که تابستان سال جاری نسبت به سال های قبل بسیار گرم تر بود، گفت: به همین دلیل از نظر تامین برق نگرانی داشتیم که با همکاری مردم و با اجرای طرح های تشویق محور توانستیم پیک بار سال 1398 را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: سال 1399 با توجه به تجربه پیروز سال 1398 همان روش ها ادامه پیدا می کند و طرح های تشویقی با صنایع و کشاورزان را ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید بر این که سال جاری بالغ بر 350 میلیارد تومان پاداش همکاری به صنایع و بخش کشاورزی داده شد، گفت: 120 هزار مشترک در بخش های صنعت و کشاورزی برای مدیریت بار همکاری کردند و پاداش مذکور را دریافت کردند.

متولی زاده از به کارگیری روش تشویقی جدید برای پیک بار سال 1399 خبر داد و گفت: با هدف کاهش 1000 مگاوات در بخش خانگی و تجاری در پیک بار سال 1399 طرح های تشویقی به مردم ارائه می شود.

وی اضافه کرد: این مهم از طریق شرکت های استارت آپ که بتوانند با مردم ارتباط برقرار کنند، صورت خواهد گرفت و مکانیزم هایی طراحی خواهیم کرد که بتوانیم از ایده استارت آپ ها استفاده کنیم.

مدیرعامل توانیر شرح داد: جایزه ای برای مردمی که اقدام به کاهش مصرف برق در تابستان سال 99 کنند در نظر گرفته می شود، که نوع این جایزه یا پاداش تا دو ماه آینده مشخص می شود.

وی در ادامه با تاکید بر این که سیاست دولت کاهش نقش خود در تولید و فروش برق است، اضافه کرد: بخش خصوصی می تواند از طریق قرارداد دوجانبه و بورس در این فرآیند مشارکت داشته باشند، سازوکار ها ابلاغ شده و از سمت دولت محدودیتی برای عرضه و تقاضای برق در بورس وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش تعرفه های برق از اردیبهشت ماه اظهار کرد: به نظر من عامل تعرفه تاثیرگذار نبود بلکه توجه مردم به این موضوع افزایش یافت و باعث شد سال جاری نسبت به سال گذشته 10 درصد به تعداد مشترکینی که در حد الگو مصرف می کردند، اضافه شود.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که بیش از سه میلیون مشترک سال جاری مصرف خود را به زیر الگو بردند، اضافه کرد: از 30 میلیون مشترک خانگی هشت میلیون مشترک هم زیر الگو مصرف کردند و هم مصرف خود را کاهش داده و مشمول پاداش شدند.

متولی زاده ادامه داد: به طور کلی 85 درصد مردم (25 میلیون مشترک) در حد الگو و 15 درصد مردم بالای الگو مصرف می کنند.

وی ادامه داد: براساس مطالعات بدون این که سطح رفاه خانوار کاهش پیدا کند، مصرف می تواند تا 30 درصد مدیریت شود.

مدیرعامل توانیر اعلام نمود: سال جاری 3800 مگاوات در پیک بار با کمک مردم کاهش یافت و 350 میلیارد تومان پاداش داده شد، اگر این اتفاق صورت نمی گرفت، باید نیروگاه احداث می شد و 6000 میلیارد پول برای خرید برق پرداخت می شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 957

به "جایزه به مشترکانی که در تابستان 99 مصرف برق شان مصرف کنند ، اعلام نوع جایزه تا دو ماه دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه به مشترکانی که در تابستان 99 مصرف برق شان مصرف کنند ، اعلام نوع جایزه تا دو ماه دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید